Pomysły na ciekawy prezent na chrzciny

Strona głównaPAYBACK EkstraPrezenty ● Prezent na chrzciny

Chrzciny to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla dziecka, lecz także dla jego rodziców. Dlatego każdy gość powinien zadbać o odpowiednią pamiątkę z tej niezwykłej ceremonii. Sprawdź, co warto kupić na chrzest dla chłopca i dziewczynki.

Aby chrzciny były niezapomnianym wydarzeniem, należy zatroszczyć się nie tylko o piękną oprawę, lecz także o ciekawe upominki. Dowiedz się, jak wybrać oryginalny prezent na chrzest, aby stanowił atrakcyjną pamiątkę dla całej rodziny.


Pomysł na prezent na chrzest dla chłopca

Chrzciny to ceremonia, podczas której nie tylko symboliczne obmywa się dziecko z grzechu pierworodnego, lecz także nadaje mu się imię. Zarówno dla rodziców, jak i dziadków jest to szczególna chwila, która wymaga podniosłej oprawy. Zapewnia ją pięknie przystrojony kościół oraz nastrojowa muzyka towarzysząca ceremonii. Jednak nie tylko te elementy sprawiają, że chrzciny stają się niezapomnianym wydarzeniem dla całej rodziny. Choć same maluchy nic nie pamiętają, dzięki otrzymanym na chrzcie podarunkom zyskują piękną pamiątkę z pierwszego w życiu świętego sakramentu.

Wielu gości zastanawia się, co kupić dziecku na chrzest. Najlepiej, aby prezent kojarzył się z tą wyjątkową ceremonią, a jednocześnie był praktyczny. Chociaż te dwie rzeczy często się wzajemnie wykluczają, przy odrobinie wyobraźni można znaleźć upominek, który spełnia oba te kryteria. Jeśli chodzi o podarunek na chrzciny dla chłopca, to zawsze sprawdzą się grawerowane pamiątki wykonane ze złota lub srebra. Mogą to być zarówno dziecięce sztućce, jak i skarbonki albo ozdobne pudełeczka na drobiazgi. Będą idealne do przechowywania ulubionych bibelotów lub pierwszego ząbka dziecka. Zawsze trafionym pomysłem na prezent z okazji chrzcin jest pamiątkowy album na zdjęcia lub specjalnie przygotowany dyplom. Pamiętaj, aby zachować dedykowaną chłopcom niebieską lub błękitną kolorystykę.

??Ciekawe informacje o Dniu Dziecka??

Kiedy obchodzi się dzień dziecka na świecie i w polsce

Jaki prezent na chrzciny kupić dziewczynce?


Choć ceremonia chrztu zazwyczaj przebiega w podobny sposób, niezależnie od tego, czy sakrament przyjmuje chłopiec, czy dziewczynka, mogą się pojawić pewne różnice. Widać je nie tylko w sposobie przystrojenia kościoła lub sali, w której odbywa się przyjęcie chrzcielne, lecz także we wręczanych podarunkach na chrzciny. Jak się okazuje, wiele osób przywiązuje do tego dość dużą wagę i dba, aby chłopcy otrzymali inne prezenty niż dziewczynki. Choć wiele z upominków ma charakter uniwersalny, rozważ pamiątki dopasowane do konkretnej płci.

W przypadku prezentu na chrzciny dla dziewczynki pamiętaj o zachowaniu białej lub różowej kolorystyki. Wiele radości sprawi pięknie zdobiona pozytywka, dekoracyjna ramka na zdjęcia lub urocza fotoksiążka. Idealnym upominkiem będzie również biżuteria, na której można wykonać spersonalizowany grawerunek, np. z imieniem dziewczynki, datą urodzin lub ciekawym cytatem. Taka pamiątka ma bardzo indywidualny charakter i może cieszyć przez długie lata, nie tylko we wczesnym dzieciństwie, lecz także w dorosłym życiu.

Tradycyjne i nowoczesne prezenty na chrzciny

Szukasz idealnego prezentu na chrzciny i zastanawiasz się, czy lepiej postawić na klasykę, czy raczej na nowoczesność? Jak się okazuje, oba pomysły mają swoich zwolenników. Jeśli chodzi o bardziej tradycyjne pamiątki, najpopularniejsze są upominki o charakterze symbolicznym. Mogą to być wszelkiego rodzaju dewocjonalia, np. ozdobne świece, oprawione w ramkę obrazki z aniołem stróżem, książeczka z modlitwami dla dzieci, ilustrowana Biblia lub krzyż święty. Tego typu produkty znajdziesz u partnerów PAYBACK, m.in. w księgarniach Matras.pl i Merlin.pl. Uniwersalnym pomysłem na prezent na chrzest jest także łańcuszek z medalikiem, który mogą nosić zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

Bardziej nowoczesnym podarunkiem na chrzciny jest rodzinna sesja zdjęciowa. Fotografie to wyjątkowa pamiątka pozwalająca zachować emocje, które towarzyszą tej wyjątkowej ceremonii. Tego rodzaju upominek może zostać wręczony zarówno przez rodziców chrzestnych, jak i przez pozostałych gości. Chrzcielna sesja zdjęciowa bywa wykonana nie tylko podczas przyjmowania sakramentu w kościele, lecz także w trakcie przyjęcia. Warto również pomyśleć o dodatkowych ujęciach, np. w plenerze lub w postaci mini reportażu z przygotowań do chrzcin.

Voucher to zawsze idealny pomysł na prezent!

Pomysły na oryginalne upominki na chrzest


Coraz więcej osób zaproszonych na chrzest stara się znaleźć oryginalny podarunek. Wręczenie koperty lub dewocjonaliów wydaje się im zbyt sztampowe. Jeśli też uważasz, postaw na coś bardziej wyszukanego. Może to być upominek, który po latach sprawi, że w oku zakręci się łza wzruszenia. Takim pomysłem na prezent na chrzest święty jest moneta kolekcjonerska wypuszczona przez Mennicę Polską. Dostępnych jest kilka wzorów, a największą popularnością cieszą się symbole związane ze szczęściem – czterolistna koniczynka, złota rybka oraz kominiarz. Można również zamówić spersonalizowany grawerunek u profesjonalnego jubilera. Dzieci najbardziej docenią wizerunki ulubionych postaci z Disneya.

Pomysłowym prezentem na chrzciny będzie też pamiątkowy przedmiot związany z okresem niemowlęctwa. Powinna to być pamiątka wykonana ze szlachetnego kruszcu, np. ze srebra lub złota. W tym przypadku najpopularniejsze są oryginalnie zdobione smoczki, które co prawda pełnią jedynie funkcję dekoracyjną, ale stanowią także niecodzienną pamiątkę z przyjęcia sakramentu chrztu. Często spotykane są również srebrne lub złote łyżeczki do karmienia albo figurki wózka dziecięcego. Gdzie możesz szukać inspiracji? Przejrzyj ofertę partnerów PAYBACK takich jak W. Kruk i Swarovski. Znajdziesz u nich zarówno gotowe produkty, jak i spersonalizowane upominki. Pamiętaj, że kupując online w tych sklepach partnerskich, możesz zbierać punkty – środki te nie tylko uprawniają do zniżek, lecz także mogą być wymienione na atrakcyjne nagrody, m.in. sprzęt AGD, wyroby galanteryjne, tekstylia, biżuterię.


Zainteresuje Cię: Prezent na roczek – jaki upominek kupić dziecku na pierwsze urodziny?

Jaki prezent na chrzest od chrzestnej, a jaki od dziadków?

Bycie matką chrzestną to wyjątkowa rola, ale też nie lada wyzwanie. Jeśli to tobie przypadł ten zaszczyt, powinnaś odpowiednio wcześniej pomyśleć o odpowiednim upominku dla chrześniaka lub chrześniaczki. Dobrym rozwiązaniem jest wręczenie praktycznego prezentu na chrzciny. Chodzi o podarunek, który nie tylko stanie się piękną ozdobą, lecz także będzie pełnił funkcje użytkowe. Może to być komplet ubranek dla malucha lub dziecięca pościel do łóżeczka. Produkty tekstylne zawsze są mile widziane, gdyż mają uniwersalny charakter. Świetnie się sprawdzą jako upominki na chrzest zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

Poza rodzicami i chrzestnymi najważniejszymi gośćmi podczas ceremonii są dziadkowie. Oni również powinni zadbać o wyjątkowy prezent na chrzciny. Tradycja nakazuje, aby upominki były związane z rodziną i ciepłem domowego ogniska. Babcia i dziadek mogą kupić albumy fotograficzne lub zestaw ramek na zdjęcia. Dużym uznaniem cieszą się także święte figurki lub biżuteria z grawerem. Coraz więcej osób odchodzi jednak od tradycyjnych rozwiązań – dziadkowie chętnie decydują się na upominki, które nie nawiązują do chrztu, lecz są oryginalnymi ozdobami, np. dekoracyjne statuetki lub ręcznie malowane pejzaże.


Przeczytaj również: Prezent na Dzień Dziecka – co kupić? Pomysły


PAYBACK PREZENTuje! Dołącz i zbieraj punkty na upatrzone nagrody. Sam zdecyduj jak wolisz.