Jaki voucher na prezent wybrać i jak go kupić?

Strona GłównaPAYBACK EkstraVouchery i karty podarunkowe ● Jaki voucher na prezent?

Uwielbiasz dawać prezenty i zazwyczaj nie wiesz, co wręczyć, by obdarowany był zadowolony? Czasami kończą ci się pomysły na to, jaki podarunek wybrać dla danej osoby? Skorzystaj z rozwiązania, jakim jest voucher na prezent.

Obecnie są dostępne bony prezentowe niemal do każdego większego sklepu i punktu usługowego. Możesz też zdecydować się na voucher do spa lub na masaż, który szczególnie ucieszy twoją ukochaną. Z kolei voucher do teatru czy kina z możliwością zakupu biletu na dowolne przedstawienie lub seans jest idealnym prezentem dla miłośnika współczesnej kultury. Jakie dokładnie są rodzaje voucherów? Jaki wybrać na prezent z okazji Dnia Ojca lub innych uroczystości?

Voucher podarunkowy – co to takiego?

Voucher jest dokumentem, który opiewa na określoną kwotę (jest wcześniej opłacony) i upoważnia posiadacza do skorzystania z usługi lub zakupu produktu. Może być papierowy lub mieć formę karty podarunkowej, która wyglądem przypomina kartę płatniczą. Obecnie coraz więcej sklepów oferuje także bony podarunkowe w formie elektronicznej, które można wykorzystać w sklepie online. Mają one zazwyczaj formę specjalnego kodu, który wpisuje się w wyznaczonym do tego miejscu przed finalizacją transakcji. W przypadku voucherów prezentowych przygotowywana jest specjalna grafika, która sprawia, że są one atrakcyjniejsze pod względem wizualnym.

Jakie są rodzaje voucherów?

Vouchery dzieli się na kwotowe i usługowe. Pierwsze opiewają na konkretną kwotę, za którą w wybranym sklepie można kupić dostępny tam asortyment. Z kolei bon usługowy upoważnia do skorzystania z konkretnej usługi. Przykładem jest voucher do spa, w ramach którego osoba obdarowana może skorzystać z masażu kamieniami lub innego zabiegu wymienionego na talonie.

Karta upominkowa IKEA – gdzie kupić? Jak działa?
Karty upominkowe IKEA
Gdzie kupić? Jak działa?
Karta podarunkowa Amazon – gdzie kupić? Jak działa?
Karty podarunkowe Amazon
Sprawdź jak działają
Tańsze wakacje z voucherem do booking
Tańszy sposób na podróże?
Sprawdź voucher do Booking

Dlaczego warto wybrać voucher na prezent?

Taka forma podarunku staje się coraz popularniejsza wśród szukających ciekawych upominków. To szczególnie dobry pomysł w sytuacji, gdy nie za dobrze znasz obdarowywanego albo gdy wiesz, że dana osoba jest wymagająca i trudno znaleźć coś, co idealnie trafi w jej gust. Voucher to świetny wybór, jeśli np. chcesz kupić prezent dla znajomego z pracy, który obchodzi swoje urodziny. Taki upominek jest też wygodnym rozwiązaniem, ponieważ nie musisz obawiać się, że przypadkiem zdublujesz prezent ani martwić się brakiem pomysłu na podarunek dla znajomego lub bliskiej osoby.

Karta podarunkowa daje obdarowywanemu możliwość samodzielnego wyboru prezentu w niemal dowolnym terminie (zazwyczaj karta ma rok ważności od momentu zakupu). W przypadku, gdy voucher upominkowy jest kwotowy, może być również wykorzystany do zakupu droższego prezentu niż kwota podana na talonie. W takim przypadku obdarowany za pomocą vouchera obniża koszt zakupu danej rzeczy, a resztę dopłaca w wybrany przez siebie sposób – przelewem bankowym, kartą kredytową lub tzw. szybkimi płatnościami internetowymi. Tak jest np. w przypadku voucherów prezentowych do naszego partnera – serwisu Allegro.pl. Karty podarunkowe do tego serwisu dostępne są bezpośrednio na stronie w formie elektronicznej oraz u partnerów stacjonarnych w formie karty przedpłaconej. Pamiętaj jednak, że czasami ta karta jest dostępna jedynie jako kod na paragonie. Jeśli więc chcesz ją wręczyć jako prezent, sprawdź wcześniej, które sklepy oferują klasyczne karty podarunkowe do Allegro. Vouchery do tego serwisu i wielu innych punktów, np. partnerskiej sieci kin, możesz nabyć, wymieniając uzbierane przez ciebie punkty PAYBACK. Dostępne są bony o różnych nominałach, więc bez problemu wybierzesz taki, który będzie najlepiej pasował do okazji, w związku z którą szukasz podarunku.

Wybierając voucher na prezent, zwróć uwagę na oprawę upominku – zarówno ten cyfrowy, jak i w formie karty prezentowej możesz odpowiednio przygotować. Wystarczy, że dokupisz do podarunku niewielką szkatułkę, np. z drewna, do której włożysz bon. Oprócz tego wrzuć do środka jakieś ozdobne elementy, np. kolorowe cukierki, paczuszki z aromatyczną herbatą lub ozdobne szklane kamyczki. Zamkniętą szkatułkę zawiń w celofan i przewiąż dekoracyjną wstążką. Tak przygotowany prezent na pewno zrobi bardzo dobre wrażenie.

Jaki voucher prezentowy wybrać – kwotowy czy usługowy?

To, jaki rodzaj vouchera wybrać, w dużej mierze zależy od tego, z jakiej okazji chcesz wręczyć prezent. Przykładowo, na urodziny, imieniny lub święta Bożego Narodzenia coraz chętniej dawane są bony opiewające na konkretną kwotę. Co ciekawe, są one także coraz częściej wybierane jako upominki dla młodych par, które nie chcą dostawać książki zamiast kwiatów. Wówczas goście, którzy nie wiedzą, jaki tytuł wybrać, mogą wręczyć kartę podarunkową do księgarni, np. ravelo.pl. Pozwoli to młodym wybrać dokładnie takie książki, jakie ich interesują. Nieco inaczej wygląda sytuacja, jeśli voucher ma być głównym prezentem na prezent ślubny. Wówczas lepiej podarować voucher usługowy. Przykładem jest np. voucher na pobyt w ekskluzywnym hotelu. Pamiętaj jednak, że taki upominek lepiej wcześniej skonsultować z obdarowywanymi, aby upewnić się, że wybrany termin będzie im pasował. Bony usługowe mogą być też dobrym pomysłem na rocznicę ślubu. Wówczas możesz wybrać np. voucher do spa dla dwojga na konkretne zabiegi albo na uroczystą kolację.

Voucher na Dzień Matki i Dzień Ojca – czy to dobry pomysł?

Zazwyczaj na tego typu okazje wybierane są drobne upominki, które pokazują, jak bardzo ważni są dla nas bliscy. Oprócz bibelotów takich jak kubki, książki z sentencjami czy praktyczne gadżety możesz też zdecydować się na inne prezenty. Przykładem jest voucher dla rodziców na romantyczną kolację. Jeżeli szukasz pomysłu na podarunek tylko dla mamy, wybierz voucher na masaż lub zabieg kosmetyczny. Innym upominkiem, który sprawdzi się zarówno w przypadku mamy, jak i taty, a nawet dziadków, jest bon na wykonanie badań w specjalistycznej klinice. Jeżeli rodzice lubią spędzać razem czas, wręcz im voucher do teatru lub kina. Możesz zdecydować się na talon na konkretny seans czy spektakl albo tzw. bilet otwarty, który pozwoli obdarowanym samodzielnie wybrać termin i seans. Zwróć uwagę na to, że w kinach często organizowane są transmisje na żywo przedstawień teatralnych lub koncertów – to też może być ciekawy pomysł na prezent.

Jeżeli szukasz pomysłu na prezent wyłącznie dla taty, z okazji Dnia Ojca, również masz wiele możliwości. Możesz zdecydować się np. na bon do wcześniej wspomnianego serwisu Allegro, gdzie są dostępne produkty z wielu różnych branż. Jeśli twój tata lubi ekstremalne przeżycia, podaruj mu voucher na skok ze spadochronem lub inne atrakcje. Taki wyjątkowy upominek jest czymś, co rodzic zapamięta na długie lata.

Warto wspomnieć, że zakupione w naszym serwisie vouchery do Allegro można też wykorzystać do zakupu innych bonów, których oficjalnym dystrybutorem jest właśnie nasz partner. Przykładem są talony pozwalające na wykupienie abonamentu na portalach z serialami i filmami albo udostępniających gry na popularne platformy (konsole).

Zbieraj i wymieniaj °punkty na vouchery do ulubionych sklepów.