Rocznice ślubu - nazwy, rodzaje i pomysły na prezent

Strona głównaPAYBACK EkstraPrezenty ● Rocznice ślubu

Rocznica ślubu to wyjątkowa okazja do uczczenia dnia podjęcia prawdopodobnie najważniejszej decyzji w życiu. Ten piękny dzień powinien być wspominany zarówno przez samych małżonków, jak i ich najbliższych. Prezent dopasuj do gustu obdarowywanej pary. Sprawdź pomysły na prezenty.

Rocznica ślubu to dla każdego małżeństwa wyjątkowy czas podsumowania wspólnie spędzonych lat i symboliczne rozpoczęcie nowego etapu. Warto uczcić to prezentem, który podkreśli pasje, zainteresowania i wspólne cele małżonków. Jeśli szukasz podarunku z okazji rocznicy dla znajomych lub rodziców, pamiętaj, by dopasować go do ich upodobań. Oryginalnym pomysłem na prezent dla żony lub męża na rocznicę ślubu będzie nawiązanie do nazwy konkretnych godów. Im dłuższa rocznica, tym bardziej szlachetna symbolika święta – warto podkreślić to podarunkiem. Odpowiedni prezent znajdziesz u partnerów Programu PAYBACK. Kupując w tych sklepach, zyskujesz punkty, które później wymienisz na nagrody.

Ekskluzywny prezent na rocznicę ślubu dla rodziców

Perłowa, rubinowa, szmaragdowa i brylantowa rocznica ślubu to okazje do wielkiego świętowania. Ponad 30-letni staż małżeński warto ukoronować wyjątkowym prezentem, zwłaszcza jeśli świętują go nasi rodzice. Okrągłe i długie rocznice powinny być celebrowane ekskluzywnym podarunkiem, który na długo pozostanie w pamięci. Ważne jest, by rodzaj atrakcji lub wręczane przedmioty były dopasowane do zainteresowań i charakteru świętujących. Dla małżeństwa, które ceni aktywność, doskonałym pomysłem na prezent będzie lot paralotnią, lot w tunelu aerodynamicznym albo możliwość jazdy na torze wyścigowym. Zabiegani i zapracowani rodzice docenią pakiet masaży i weekendowy pobyt w SPA, którego ukoronowaniem będzie romantyczna kolacja. Warto zapoznać się z ofertą naszego partnera Groupon w zakresie ciekawych pomysłów na prezent. Rodzice, którzy kochają sztukę, na pewno ucieszą się z biletu do teatru, opery lub filharmonii na serię spektakli. Są miłośnikami kuchni świata i smakoszami wyszukanych trunków? Podaruj im wieczór degustacji whisky, wina lub niszowych piw. Oryginalnym pomysłem będzie 1- lub 2-dniowe szkolenie z kuchni azjatyckiej, arabskiej lub włoskiej. Szansa przygotowania lokalnego posiłku pod okiem wykwalifikowanego szefa kuchni to coś, co rodzice będą długo miło wspominać.
Doskonałym prezentem na 50. rocznicę ślubu będzie wycieczka. Złote gody to okazja do wyjątkowego świętowania przeżycia wspólnie tylu lat. Na liście miejsc, które warto zobaczyć, są m.in.: Włochy, Francja, Portugalia, Hiszpania, Norwegia, Jordania oraz Malezja. Jeśli twoi rodzice to miłośnicy gór, weź pod uwagę szlaki w Bieszczadach, Tatrach oraz Beskidach.

Prezent na rocznicę ślubu dla męża

Mężczyzna to zazwyczaj fan prezentów praktycznych. Podaruj mu rzecz związaną z jego pasją lub zainteresowaniami. Dyskretnie podpytaj, o jakim gadżecie marzy i co ułatwiłoby mu pracę, odpoczynek lub pomogłoby w uprawianiu sportu. W przypadku miłośników muzyki dobrym pomysłem na prezent będą wysokiej klasy słuchawki lub zestaw głośników. Amator fotografii na pewno ucieszy się z dodatkowego obiektywu do lustrzanki, statywu lub lampy. Oryginalnym prezentem, który sprawi radość brodaczowi, będzie maszynka do stylizacji zarostu mająca wymienne końcówki. Szeroki wybór sprzętów i gadżetów elektronicznych znajdziesz m.in. w sklepie Neo24.pl, Neonet, Tech4life, Media Markt, Media Expert, Cyfrowe.pl oraz RTV Euro AGD, które są partnerami programu PAYBACK. Jeśli zbliża się wasza okrągła rocznica ślubu, postaraj się wybrać coś wyjątkowego. Ciekawym prezentem np. na 10. rocznicę będzie wspólny wyjazd lub start w zawodach. Lubicie biegać, pływać lub jeździć rowerem? Weźcie udział w rywalizacji jako para. To doskonały sposób na aktywne spędzenie wspólnie czasu i celebrację wyjątkowej rocznicy.

Prezent na rocznicę ślubu dla żony

Kobiety kochają być rozpieszczane i doceniają wyszukane, piękne prezenty. Rocznica ślubu to doskonała okazja, by wzbogacić jej kolekcję biżuterii o bransoletkę, naszyjnik lub kolczyki. Niemal każda żona ucieszy się z pakietu masaży, zwłaszcza gdy znajdzie się wśród nich masaż gorącą czekoladą lub pachnącym woskiem. Jeśli twoja partnerka jest miłośniczką motoryzacji, podaruj jej dzień na torze wyścigowym i szansę prowadzenia sportowego samochodu. Amatorka fotografii doceni lot balonem, który dostarczy jej niezapomnianych widoków i materiału do zdjęć. Oryginalny wypad we dwoje możesz zorganizować nawet w ostatniej chwili, korzystając z ofert last minute dostępnych np. na stronach fly.ploraz eSky, które są partnerami programu PAYBACK.

Symboliczny prezent na rocznicę ślubu

Jeśli chcesz wręczyć swoim rodzicom coś wyjątkowego, doskonałym pomysłem będzie upominek, który nawiązuje do określenia danej rocznicy. Odniesienie do nazwy godów ma symboliczny i oryginalny wymiar. Tego rodzaju podarunek zawsze będzie przypominał parze o ich wyjątkowym święcie. Większość nazw godów odnosi się do kamieni szlachetnych, co warto wziąć pod uwagę przy kompletowaniu prezentu. Ponadczasowym podarunkiem w dobrym guście zawsze będzie biżuteria, zarówno męska, jak i damska. Znajdziesz ją u partnerów PAYBACK, m.in. w sklepach W. KRUK, TOUS, Swarovski oraz na stronie e-zegarki.pl. Skórzanego prezentu symbolizującego trzecią rocznicę ślubu warto poszukać w sklepach: Cholewiński, Gino Rossi, czy Wittchen. Wełniany akcent nawiązujący do siódmej rocznicy znajdziesz w takich miejscach jak: Vistula, Lancerty, Monnari, które również są partnerami Programu. Rocznice nawiązujące swoją nazwą do metalu lub drewna warto uczcić prezentem do domu – lampą, dekoracyjnym stolikiem kawowym, rzeźbionymi podpórkami do książek czy oryginalnymi fotelami. Wysokiej jakości meble i dekoracje wnętrz znajdziesz m.in. w sklepach: Dekoracja Domu, Dekoria, elampy.pl, lampyiswiatlo.pl, Miloo Home oraz w serwisie Allegro.

Określenia godów ślubnych:

 • Piętnasta rocznica ślubu – kryształowa;
 • Dwudziesta rocznica ślubu – porcelanowa;
 • Dwudziesta piąta rocznica ślubu – srebrna;
 • Trzydziesta rocznica ślubu – perłowa;
 • Trzydziesta piąta rocznica ślubu – koralowa;
 • Czterdziesta rocznica ślubu – rubinowa;
 • Czterdziesta piąta rocznica ślubu – szafirowa;
 • Pięćdziesiąta rocznica ślubu – złota (tzw. złote gody);
 • Pięćdziesiąta piąta rocznica ślubu – szmaragdowa;
 • Sześćdziesiąta rocznica ślubu – diamentowa;
 • Siedemdziesiąta rocznica ślubu – kamienna;
 • Siedemdziesiąta piąta rocznica ślubu – brylantowa;
 • Osiemdziesiąta rocznica ślubu – dębowa.

 • Pierwsza rocznica ślubu – papierowa;
 • Druga rocznica ślubu – bawełniana;
 • Trzecia rocznica ślubu – skórzana;
 • Czwarta rocznica ślubu – drewniana;
 • Piąta rocznica ślubu – drewniana;
 • Szósta rocznica ślubu – cukrowa;
 • Siódma rocznica ślubu – wełniana;
 • Ósma rocznica ślubu – brązowa;
 • Dziewiąta rocznica ślubu – blaszana;
 • Dziesiąta rocznica ślubu – cynowa;
 • Jedenasta rocznica ślubu – stalowa;
 • Dwunasta rocznica ślubu – jedwabna;
 • Trzynasta rocznica ślubu – koronkowa;
 • Czternasta rocznica ślubu – kości słoniowej;

PAYBACK PREZENTuje! Dołącz i zbieraj punkty na upatrzone nagrody i prezenty.