Prezent na roczek – jaki upominek kupić dziecku na pierwsze urodziny?

Strona głównaPAYBACK EkstraPrezenty ● Prezent na roczek

Wybierając prezent na roczek dla dziecka, zastanów się, jakie są jego potrzeby. Roczny maluch nie ma jeszcze sprecyzowanych oczekiwań, ponieważ dopiero poznaje świat i odkrywa swoje zainteresowania. Możesz mu w tym jednak pomóc, np. dając mu ciekawą zabawkę.

Pierwsze urodziny to ważny moment w życiu nie tylko samego dziecka, lecz także jego rodziców. Święto bywa obchodzone bardzo hucznie, mimo że maluch nie zdaje sobie jeszcze sprawy z rangi tego wydarzenia. Nieodłącznym elementem takiej imprezy jest wręczanie upominków. Jeśli wciąż zastanawiasz się, jak wybrać prezent na roczek dla dziewczynki lub chłopca, poznaj nasze propozycje na sprawdzone podarunki.

O czym pamiętać, wybierając prezent dla rocznego dziecka?

Dobry prezent na 1. urodziny powinien być dostosowany do wieku i poziomu rozwoju dziecka. Wybierz upominek, który przyda się maluchowi od razu, a nie np. za rok czy dwa. Kupienie podarunku „na zapas” sprawi tylko problem jego rodzicom. A jeśli go schowają i o tym zapomną, dziecko nie skorzysta z niego nawet w przyszłości.

Jeżeli nie wiesz, co kupić dziecku na roczek, poproś o pomoc jego opiekunów. To oni jak nikt inny znają potrzeby swojej pociechy. Mogą więc podpowiedzieć ci, jakiego typu upominek sprawdzi się najlepiej. Takie rozwiązanie pozwoli też uniknąć sytuacji, w której prezenty od różnych gości urodzinowej imprezy będą się powtarzać.

Czasami jednak pytanie rodziców malucha o to, jaki prezent na roczek kupić, może być dla nich niezręczne. Jeśli obawiasz się takiej sytuacji albo po prostu chcesz sprawić dziecku i jego opiekunom niespodziankę, możesz zdecydować się na pewne uniwersalne rozwiązania. Standardowy prezent na roczek dla dziewczynki lub chłopca to oczywiście zabawka, która sprawi maluchowi mnóstwo radości. Zwróć szczególną uwagę na gadżety, których zadaniem jest rozwijanie narządu wzroku lub słuchu dziecka, a także jego zdolności manualnych, ruchowych i intelektualnych.

Wybierając prezent dla rocznego dziecka, pamiętaj, że nie zawsze musisz ograniczać się do zabawek. Jeżeli dziecko ma ich już zbyt dużo, możesz postawić na praktyczne rozwiązanie, czyli upominek, który przyda się maluchowi w codziennym życiu.

Klasyczne pomysły na prezent na roczek dla dziewczynki i chłopca

Standardowe zabawki na roczek dla dziewczynki lub chłopca mają po prostu sprawić dziecku radość, dlatego nie zawsze muszą mieć edukacyjną wartość. Wśród tego typu upominków zwróć szczególną uwagę na pluszaki, które najczęściej są w kształcie zwierząt lub postaci z bajek. Taka maskotka może stać się ulubioną przytulanką malucha i towarzyszyć mu nawet przez kilka lat.

Sprawdzone zabawki na roczek dla dziewczynki to także lalki. Zamiast kupować produkt z plastiku, możesz zdecydować się na model wykonany z materiału. Szmaciana lalka jest o wiele przyjemniejsza w dotyku i może zastępować przytulankę, a jeśli jest odpowiednio duża – nawet poduszkę. Klasyczne zabawki na roczek dla chłopca to samochody – zarówno mniejsze, jak i większe. Postaw na bardziej ekologiczne rozwiązanie, czyli gadżet wykonany z drewna. Pamiętaj przy tym, że standardowe rozróżnienie na zabawki dla dziewczynek (lalki) i chłopców (samochody) jest umowne. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś przełamał ten schemat. Tego typu upominki są dobrym rozwiązaniem bez względu na płeć dziecka.

Jeżeli na prezent na roczek dla dziewczynki lub chłopca wybierzesz pluszaka, lalkę albo zabawkowy samochód, sprawdź ofertę sklepu mall.pl. Znajdziesz tam szereg rozmaitych zabawek, które można wręczyć dziecku na pierwsze urodziny. Robiąc zakupy online w tym sklepie, zbierasz punkty PAYBACK. Możesz je później wymienić na jedną z atrakcyjnych nagród lub voucher do innego sklepu.

Voucher to zawsze idealny pomysł na prezent!

Rozwijająca zabawka, czyli sprawdzony prezent na roczek dla chłopca i dziewczynki

Dobry prezent na pierwsze urodziny dziecka to zabawka edukacyjna lub interaktywna. Dzięki takiemu upominkowi maluch będzie mógł się rozwijać zarówno pod względem intelektualnym, jak i manualnym. Małe dzieci dopiero odkrywają świat i chętnie chłoną nową wiedzę, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić im odpowiednie bodźce.

Jeśli zdecydujesz się na tego typu prezent na roczek, będziesz mieć szeroki wybór zabawek i gadżetów. Zwróć szczególną uwagę na:

  • stolik edukacyjny – bardzo dobrze rozwija zdolności poznawcze; w zależności od modelu może uczyć, np. poczucia rytmu, pierwszych słów;

  • klocki (w tym wieże i piramidki) – pozwalają na rozwój kreatywności i wyobraźni, a także ułatwiają ćwiczenie koncentracji, koordynacji wzrokowej i zdolności manualnych;

  • sortery – uczą rozpoznawania kolorów, kształtów i rozmiarów, a także myślenia przyczynowo-skutkowego;

  • proste puzzle i układanki – ćwiczą umysł i pozwalają na wypracowanie odpowiedniej precyzji ruchów;

  • interaktywne książeczki – pobudzają intelektualnie i wspierają rozwój mowy oraz wyobraźni, zapewniając przy tym świetną zabawę.

Wybierając prezent dla rocznej dziewczynki lub chłopca, możesz także zdecydować się na upominek, który będzie rozwijał umiejętności motoryczne dziecka. Wśród gadżetów, które zapewnią maluchowi mnóstwo radości, a przy tym pozwolą na poprawienie sprawności fizycznej, znajdują się m.in. pchacze, jeździki oraz bujacze na biegunach. Dzięki nim dziecko może ćwiczyć zmysł równowagi, a także poprawić swoje zdolności ruchowe i zyskać lepsze poczucie przestrzeni. Zarówno zabawki stymulujące rozwój intelektualny, jak i fizyczny znajdziesz w sklepie urwis.pl. Dobrym rozwiązaniem są też zakupy za pośrednictwem platformy sprzedażowej Allegro, na której w jednym miejscu masz dostęp do wielu produktów od różnych producentów. Co ważne w PAYBACK możesz wymienić punkty na voucher do serwisu Allegro, dzięki któremu mozna zrekompensować swoje zakupy.

Co kupić dziecku na roczek? Praktyczne prezenty

Alternatywny pomysł na prezent na roczek dziecka to ładne ubranko. Maluchy w tym wieku szybko rosną, dlatego odzież nie posłuży im zbyt długo, jeżeli jednak wiesz, że dziecko potrzebuje konkretnego elementu garderoby, nie wahaj się go kupić. Możesz to zrobić np. w sklepie Endo.

Praktycznymi, lecz nieco droższymi prezentami dla rocznego chłopca lub dziewczynki są fotelik samochodowy i wózek spacerowy. Zanim zdecydujesz się na zakup tego typu upominków, np. za pośrednictwem Allegro, skonsultuj się jednak z rodzicami malucha i zapytaj, czy potrzebują takiego sprzętu – może się okazać, że dziecko już go ma.

Pamiątka na roczek – jaki prezent wybrać?

Oryginalny prezent na roczek dla dziecka może stać się pamiątką na długie lata. Pamiętaj jednak, że taki upominek początkowo sprawi więcej radości rodzicom niż samemu maluchowi. Jeżeli zdecydujesz się na zakup podarunku w tym stylu, postaraj się, aby był on dodatkiem do zabawki, z której dziecko będzie mogło od razu skorzystać.

Świetna pamiątka na roczek to np. personalizowany album na zdjęcia z imieniem oraz datą urodzenia dziecka. Jego rodzice będą mogli kolekcjonować fotografie z różnych etapów życia malucha. Innym, ciekawym rozwiązaniem jest też ozdobna metryczka lub grawerowana bransoletka. Tego typu gadżety dostaniesz w sklepie MyGiftDNA.

PAYBACK PREZENTuje! Dołącz i zbieraj punkty na upatrzone nagrody. Sam zdecyduj jak wolisz.