Krzesło ergonomiczne do pracy w domu – jakie wybrać?

Strona GłównaPAYBACK EkstraDom i ogród ● Krzesło ergonomiczne

Pandemia wpłynęła na wiele dziedzin naszego życia. Coraz częściej mówi się o pracy zdalnej wtedy, gdy tylko jest to możliwe. Dlatego można zaobserwować wzrost zainteresowania produktami, które w znacznym stopniu ułatwiają wykonywanie obowiązków zawodowych w domu. Przykładem są krzesła ergonomiczne.

Dobrze dobrane krzesło ergonomiczne do pracy przy komputerze znacznie wpływa na poprawę komfortu w czasie wielogodzinnego siedzenia. Warto przy tym pamiętać, że do pracy zdalnej trzeba też wybrać odpowiednie biurko i zapewnić w miarę możliwości spokojne miejsce do wykonywania zleconych zadań. Czym zatem kierować się przy wyborze krzesła do pracy zdalnej? O czym jeszcze należy pamiętać, pracując przy komputerze?

Jakie krzesło ergonomiczne wybrać do pracy zdalnej?

Z uwagi na pandemię coraz więcej pracowników jest odsyłanych do pracy zdalnej (jeśli oczywiście istnieje taka możliwość). Zazwyczaj dotyczy to osób, które na co dzień pracują w różnego rodzaju biurach. Taka praca wykonywana jest przy komputerach, dlatego też dużym zainteresowaniem cieszą się meble i akcesoria, które mają ułatwiać wykonywanie obowiązków zawodowych w domu. Zamiast biurka można użyć klasycznego stołu w kuchni lub w salonie, jednak kuchenne krzesło nie sprawdzi się podczas wielogodzinnej pracy. Dlatego też warto zainwestować w odpowiednie ergonomiczne krzesło. Jakie będzie najlepsze?

Krzesło ergonomiczne do pracy zdalnej powinno przede wszystkim mieć wygodne oparcie i siedzisko dostosowane do fizjologii ludzkiego ciała. Liczy się przede wszystkim odpowiednio wyprofilowane oparcie, które będzie dawać wsparcie dla kręgosłupa. Najlepiej, aby siedzisko również było profilowane i miało odpowiedni kształt. Podczas pracy przy komputerze przyda się fotel, który ma podłokietniki. Przy wyborze krzesła do pracy zdalnej z domu warto zwrócić też uwagę na to, żeby jak najwięcej jego elementów można było regulować. Chodzi tutaj między innymi o regulację wysokości siedziska, a także położenia oparcia. W niektórych modelach istnieje również możliwość regulacji podłokietników. Dobrym rozwiązaniem jest krzesło na kołach, które łatwiej przesuwać.

6 rzeczy o które powinieneś uwzględnić pracując przed komputerem

Zarówno siedzisko, jak i oparcie powinno być wykonane z oddychających materiałów – zwiększy to komfort pracy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, by krzesło było jak najlepiej dopasowane do indywidualnych parametrów ciała użytkownika. Chodzi tutaj szczególnie o jego wagę i wzrost.

Gdzie kupić krzesło ergonomiczne?

Krzesła ergonomiczne można kupować zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jeśli istnieje taka możliwość, zawsze powinno się „przymierzyć” krzesło. Po wybraniu konkretnego modelu w sklepie stacjonarnym usiądź na nim, obejrzyj dokładnie. W sklepach często są gotowe ekspozycje przypominające biura, które pozwalają na wypróbowanie mebli w takich warunkach, w jakich będą faktycznie użytkowane. Pamiętaj, że czasami nawet w ramach tej samej sieci ceny mogą się różnić, dlatego porównaj je w sklepie stacjonarnym i internetowym. Krzesła ergonomiczne znajdziesz w ofercie wielu sklepów współpracujących z PAYBACK, takich jak RTV Euro AGD, Abra Meble, 4home lub w serwisie sprzedażowym Allegro. Dodatkowo u naszego partnera sieci sklepów PSB Mrówka możesz zrobić zakupy przez telefon z odbiorem osobistym lub dostawą do domu. Przed zakupami pamiętaj o karcie PAYBACK. Pokaż ją kasjerowi, jeśli kupujesz stacjonarnie. Przed zrobieniem zakupów online wejdź na stronę Programu, odszukaj wybrany sklep i w ten sposób kup wybrane krzesło. Dzięki temu na twoje konto wpłyną punkty, a jeśli aktywujesz kupon – zyskasz ich więcej.

O czym jeszcze należy pamiętać, pracując przy komputerze?

Dla wysokiego komfortu pracy przy komputerze istotny jest wybór odpowiedniego krzesła, a także kilka innych kwestii. Przede wszystkim krzesło trzeba odpowiednio ustawić. Istotna jest między innymi wysokość. Siedzisko powinno być ustawione tak, aby nogi siedzącej osoby były zgięte pod kątem 90 stopni. Warto też w miarę możliwości dobrać biurko, które będzie miało regulowaną wysokość – pozwoli to jeszcze lepiej dopasować miejsce pracy do potrzeb użytkownika. Bardzo ważne jest także to, aby robić sobie przerwy. W ich trakcie warto wykonać kilka prostych ćwiczeń, które poprawią krążenie. To wpłynie na lepsze dotlenienie organizmu, zmniejszy znużenie, a także pozwoli zminimalizować ryzyko występowania bólów kręgosłupa i nóg albo wystąpienia żylaków. W utrzymaniu prawidłowej pozycji ciała pomoże również dobrze dobrany podnóżek.

Wyposaż swój domu i ogród z PAYBACK. Wybierz się na zakupy z kartą, aktywuj kupon i zacznij oszczędzać dzięki punktom! Jak wolisz robić zakupy?