Skrzynie ogrodowe na warzywa plastikowe - porady

Strona GłównaPAYBACK EkstraDom i ogród ● Skrzynia ogrodowa

Przydomowy wypielęgnowany ogród to miejsce idealne do wypoczynku. Trzeba jednak we właściwy sposób dbać o niego i zagospodarować przestrzeń. To zadanie może ułatwić odpowiednio dobrana skrzynia ogrodowa. Jak się okazuje, wyróżnia się kilka rodzajów tego produktu.

Skrzynie ogrodowe służą m.in. do przechowywania drobnych akcesoriów ogrodniczych. Często trafiają do nich tapicerowane elementy mebli ogrodowych (np. skrzynia na poduszki ogrodowe). Czasami stanowią integralną część mebli wykorzystywanych w tym miejscu (np. ławka ogrodowa ze skrzynią). Tego typu pojemniki, jeśli zostały wykonane np. z rattanu lub barwionego drewna, bywają również elementami dekoracyjnymi. Coraz popularniejsza staje się skrzyniowa uprawa warzyw czy ziół. Sprawdź, jaka skrzynia najlepiej sprawdzi się w twoim ogrodzie.

Z jakiego materiału wybrać skrzynię ogrodową?


Skrzynie do ogrodu wykonane są z różnych materiałów, od których zależy ich wytrzymałość oraz estetykę. Jeżeli pojemnik ma być nie tylko funkcjonalnym dodatkiem do ogrodu, lecz także jego dekoracją, wybierz model wykonany z naturalnych materiałów, np. z drewna lub rattanu. Ciekawym rozwiązaniem jest również technorattan. Zrobione z niego skrzynie ogrodowe niejednokrotnie są elementami zestawu mebli, które stawia się na otwartej przestrzeni przy domu. Możesz je wykorzystać jako dodatkowe siedzisko, a także przechowywać w nich poduszki z innych mebli, gdy nie są akurat używane. Zwróć uwagę na to, że skrzynie ogrodowe drewniane lub rattanowe wymagają regularnej konserwacji. To powinno zabezpieczyć je przed warunkami atmosferycznymi panującymi na zewnątrz. Możesz też dodatkowo umieścić je w osłoniętym miejscu w ogrodzie, np. na tarasie lub balkonie.

Technorattan i inne tworzywa sztuczne są znacznie odporniejsze na czynniki atmosferyczne niż naturalne materiały. Jeżeli więc skrzynka ma służyć wyłącznie jako schowek na narzędzia lub zabawki dziecięce, lepiej wybierz model z tworzywa sztucznego. Ogrodowe skrzynie plastikowe są tanie i dostępne w wielu kolorach. Z tego powodu są bardzo chętnie wybierane przez właścicieli ogrodów. Mogą być też wykorzystywane na wiele sposobów.

Jaki rozmiar skrzyni ogrodowej wybrać?


Rozmiar produktu zależy przede wszystkim od tego, jakie będzie przeznaczenie pojemnika. Przykładowo, mała skrzynia ogrodowa sprawdzi się jako schowek na podręczne akcesoria ogrodnicze, takie jak rękawice, nożyce, sekatory, narzędzia do pikowania lub usuwania chwastów. Jeżeli natomiast chcesz przechowywać w ten sposób większe narzędzia, np. grabie czy łopaty, wybierz skrzynkę ogrodową o długości co najmniej 100 cm. Jej rozmiar należy dostosować do długości największego z przechowywanych przedmiotów, nie musi jednak być wysoka. Nieco inaczej jest w przypadku skrzyni ogrodowej z siedziskiem. Jej wysokość powinna zapewniać komfort siedzenia użytkownikowi. Wybierz też pojemnik na tyle pojemny, by zmieściły się w nim poduchy dołączone do mebli. W tym przypadku istotnym parametrem jest również maksymalne obciążenie. Konstrukcja skrzynki powinna być wzmocniona, aby bez problemu mogło na niej usiąść kilka osób.

Różnego rodzaju skrzynie na poduszki ogrodowe i przeznaczone do przechowywania akcesoriów znajdziesz u naszego partnera – w sklepie Obi. Robiąc tam zakupy, możesz zyskać dodatkowe punkty PAYBACK. Wystarczy, że wcześniej wejdziesz na naszą stronę i aktywujesz kupony do tego sklepu.


Przeczytaj również: Porządki wiosenne – czyste mieszkanie i nowy sezon w ogrodzie. Praktyczne wskazówki

Skrzynia ogrodowa drewniana – ciekawy sposób na stworzenie dekoracyjnej rabaty


Skrzynie ogrodowe z drewna są również wykorzystane jako donice na kwiaty. Możesz je ustawić na tarasie przy kąciku wypoczynkowym lub kawowym zorganizowanym w tym miejscu. Jeżeli chcesz kwiatami ozdobić balustradę tarasu lub balkonu, postaw na lżejsze i mniejsze skrzynie wykonane z plastiku.

Coraz większą popularnością cieszą się uprawy na tzw. wysokich grządkach. W tym celu idealnie sprawdzi się drewniana skrzynia ogrodowa w formie inspektu. Najczęściej w ten sposób uprawia się warzywa oraz zioła. To szczególnie zalecana metoda, gdy ziemia nie jest zbyt żyzna. Taką uprawę możesz również przygotować na balkonie lub tarasie, jeśli w ogrodzie masz niewiele miejsca na zagospodarowanie warzywniaka.

Jeżeli interesują cię tego typu drewniane skrzynie, sprawdź ofertę sklepu Jula, jednego z partnerów Programu. Oprócz samych inspektów znajdziesz tam również akcesoria ułatwiające korzystanie z tych pojemników – m.in. pokrywy, wkłady oraz zabezpieczenia przeciw ślimakom. Zanim jednak dokonasz zakupów u naszego partnera, sprawdź aktualne kupony do danego sklepu. Pozwolą ci one zdobyć większą liczbę punktów PAYBACK.


Zainteresuje Cię: Podwyższone grządki – gdzie kupić? Zastosowanie

Zbieraj °punkty kupując wyposażenie do domu i ogrodu z PAYBACK