Mini pralka turystyczna – zastosowanie i opinia

Strona GłównaPAYBACK EkstraDom i ogród ● Mini pralka

Przeciętna rodzina robi pranie co najmniej kilka razy w tygodniu. W niewielkich mieszkaniach często jednak brakuje miejsca na pralkę i ta czynność wykonywana jest w płatnych pralniach, które obecnie są zamknięte. Jak sobie można poradzić z tym problemem?

Rozwiązaniem w tej sytuacji może się okazać zakup mini pralki turystycznej. To produkt sposobem działania przypominający klasyczne pralki „Franie”, które wiele osób pamięta z czasów PRL-u. Nawet dzisiaj można znaleźć modele, które noszą tę nazwę. W tych urządzeniach wykorzystuje się wirowanie, a ich użytkowanie jest niezwykle proste. Sprawdź, jakie są zalety mini pralek turystycznych i kiedy warto się zdecydować na zakup takiego sprzętu.

Mini pralka turystyczna – co to takiego?

Mini pralka turystyczna to produkt, który możesz znać także pod takimi nazwami jak np.: pralka przenośna, pralka wirnikowa. Ta druga nazwa nawiązuje do sposobu działania – ubrania wraz z wodą obracają się dzięki ruchowi wbudowanego w urządzenie wirnika. Tego rodzaju urządzenia mają zazwyczaj mniejsze rozmiary od modeli automatycznych, co sprawia, że znajdują zastosowanie jako przenośne pralki na dłuższe wyjazdy turystyczne.

W odróżnieniu od pralek automatycznych trzeba je ręcznie napełniać wodą, a po praniu opróżniać z niej (niektóre modele mają automatyczny system pobierania i odpompowywania wody). Chociaż może wydawać się to uciążliwe, pozwala na użytkowanie urządzenia także tam, gdzie dostęp do bieżącej wody lub prądu jest utrudniony.

Decydując się na taki sprzęt, trzeba pamiętać, że ma on mniejszą pojemność niż większość modeli automatycznych. Pranie w mini pralce turystycznej również trwa krócej – razem z wirowaniem i płukaniem w zależności od modelu może to być od około kilkunastu minut do pół godziny.

Zalety pralek turystycznych

Pranie w pralkach wirnikowych – o czym należy pamiętać?

Podobnie jak w przypadku prania ręcznego lub korzystania z pralki automatycznej ubrania należy odpowiednio posegregować. Pamiętaj o tym, że z uwagi na ryzyko zniszczenia albo rozciągnięcia odzież wykonana z delikatnych tkanin i ubrania wełniane nie powinny być prane lub odświeżane w modelach wirnikowych.

Odzież musi być także posegregowana kolorystycznie oraz ze względu na rodzaj materiału, z jakiego została wykonana. Z uwagi na to, że pralki wirnikowe mają stosunkowo małą pojemność wsadu, pranie niejednokrotnie trzeba podzielić na kilka mniejszych partii.

Przeczytaj także od czego zacząć porządki w domu.

Jakie są najchętniej wybierane modele mini pralek turystycznych?

Dawniej do wyboru był praktycznie tylko jeden rodzaj pralek wirnikowych. Współcześnie producenci oferują jednak wiele modeli, które mają różne rozmiary, funkcje, a nawet sposób zasilania i pobierania wody. Do najchętniej wybieranych zalicza się klasyczne pralki wirnikowe zasilane prądem sieciowym. Mają one najszerszy zakres zastosowania.

W sklepach znajdziesz też mini pralki składane, które pozwalają na odświeżenie i wypranie niewielkich elementów garderoby, w szczególności bielizny. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się także przenośna pralka z pedałami, która jest napędzana siłą ludzkich mięśni i nie potrzebuje prądu do działania.

W zależności od modelu pralki wirnikowe są dostępne w cenie od ok. 150 do 350 zł. Jeżeli interesuje cię zakup pralko-wirówki turystycznej, skorzystaj z możliwości, jakie daje PAYBACK. Zgromadzone w Programie punkty możesz wymienić na voucher do jednego z naszych partnerów oferujących sprzęt AGD. Korzystając z takiego kuponu, obniżysz koszt zakupu urządzenia nawet o 150 zł.

Gdzie można używać przenośnych pralek?

Mimo pandemii koronawirusa w ostatnim czasie można zaobserwować znaczny wzrost zainteresowania składanymi mini pralkami, a także większymi modelami wirnikowymi turystycznymi. W czym tkwi tajemnica ich fenomenu? Jak się okazuje, po mini pralki wirnikowe najczęściej sięgają ci, którzy przed pandemią regularnie korzystali z płatnych pralni, a teraz nie mają do nich dostępu. Z reguły są to osoby wynajmujące pokoje lub mieszkające w niewielkich mieszkaniach, gdzie nie ma miejsca na automatyczną pralkę, nawet w wersji slim. Modele wirnikowe zazwyczaj są o wiele mniejsze niż ich automatyczne odpowiedniki, łatwiej więc je ulokować nawet w bardzo małych kawalerkach. W domach najlepiej sprawdzą się pralki wirnikowe zasilane prądem sieciowym, z automatycznym napełnianiem i odprowadzaniem wody.

Szukasz mini pralki na wyjazdy? W tym przypadku wiele będzie zależeć od tego, gdzie zamierzasz z niej korzystać. Jeżeli potrzebujesz urządzenia do używania na kempingu lub polu namiotowym, zdecyduj się na model zasilany prądem (jeśli miejsca, w których planujesz się zatrzymać, oferują dostęp do niego), w którym wodę można uzupełnić ręcznie.

W przypadku, gdy planujesz wyjazd w prawdziwą głuszę z dala od cywilizacji, przyda się mini pralka z pedałami, której możesz używać, wykorzystując siłę własnych mięśni.

Zbieraj °punkty kupując wyposażenie do domu i ogrodu z PAYBACK