Jaką wagę łazienkową kupić?

Strona GłównaPAYBACK EkstraDom i ogród ● Jaką wagę łazienkową wybrać

Dobra waga łazienkowa obecnie pozwala nie tylko kontrolować masę ciała, lecz także jego skład, w tym rzeczywistą ilość tkanki tłuszczowej. Niekiedy taka elektroniczna waga łazienkowa może nawet łączyć się przez Bluetooth z aplikacją w telefonie, co pozwala śledzić postępy w odchudzaniu.

Nie dla każdego jednak możliwości łazienkowych wag elektronicznych mają znaczenie. Wtedy w zupełności powinna wystarczyć waga mechaniczna, nie wymagająca baterii. Jak wybrać najlepszą wagę łazienkową dla siebie i na co zwrócić uwagę?

Waga łazienkowa elektroniczna czy mechaniczna? Jaką wybrać?

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze wagi łazienkowej, będzie jej rodzaj. Na rynku znaleźć można przede wszystkim wagi elektroniczne i mechaniczne. Oba te typy odpowiadają na inne potrzeby:

  • waga łazienkowa mechaniczna – to dobry wybór dla osób, które korzystają jedynie z podstawowej funkcji wagi, czyli pomiaru masy ciała. Ich plusem jest funkcjonowanie bez konieczności zasilania, dzięki czemu nie trzeba pamiętać o kupnie i regularnej zmianie baterii. Niestety takie wagi łazienkowe mogą nie być tak precyzyjne, jak te nowocześniejsze;
  • waga łazienkowa elektroniczna – jest bardziej precyzyjna, a przy tym często wyposażona w zaawansowane funkcje. Wybierać można z tych jedynie pokazujących procent tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej i wody w ciele, a także modeli bardziej zaawansowanych, przekazujących wyniki do urządzeń zewnętrznych za pomocą Bluetooth. To drugie rozwiązanie pozwala między innymi na regularne sprawdzanie postępów odchudzania oraz rozbudowy mięśni podczas ćwiczeń fizycznych. Niestety elektroniczne wagi łazienkowe mogą być droższe od mechanicznych. Wymagają również regularnej wymiany baterii.

Każdy rodzaj wagi łazienkowej znajdzie swoje zastosowanie u innej grupy użytkowników. Wagi mechaniczne z pewnością zaspokoją potrzeby osób starszych oraz tych oczekujących od sprzętu prostoty. Zdadzą też egzamin u zapominalskich, którzy nie zawsze pamiętają o wymianie baterii. Wagi elektroniczne z kolei odpowiadać będą użytkownikom chcącym na bieżąco kontrolować skład masy ciała, dlatego przydadzą się podczas diety redukcyjnej lub budowania masy mięśniowej. Osobom szczególnie skoncentrowanym na osiągnięciu upragnionej sylwetki zaleca się zwłaszcza wagi łazienkowe z Bluetooth i pobranie odpowiedniej aplikacji do monitorowania postępów.

Czym jeszcze kierować się przy wyborze najlepszej wagi łazienkowej?

Rodzaj wagi łazienkowej to nie jedyny istotny parametr, na jaki należy zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego modelu dla siebie. Ważne są również inne cechy produktu, między innymi maksymalny ciężar. Jego przekroczenie podczas ważenia może skutkować nawet zniszczeniem sprzętu. Znaczenie ma także dokładność pomiaru. Niektóre wagi łazienkowe pokazują masę ciała z dokładnością do 100, czy nawet 50 gramów, inne mogą być nieco mniej precyzyjne. Często jednak te drugie są tańsze. Zwykle w wersjach ekonomicznych, zwłaszcza mechanicznych, dokładność wynosi od 1 do 2 kilogramów. Wybór zależy od tego, na jakiej precyzji zależy użytkownikowi.

Znaczenie ma również trwałość obudowy. Najprostsze wagi łazienkowe pokryte są plastikiem, który może nie wytrzymać przypadkowego uderzenia. Obecnie większość modeli posiada platformę ze szkła hartowanego, które jest znacznie bardziej wytrzymałe. Zazwyczaj mają one również metalową ramę. Osobom, którym zależy na niemal niezniszczalnej wadze, zaleca się te, których obudowa w pełni wykonana została z metalu, np. ze stali.


Przydatny artykuł: Żelazko bezprzewodowe - czy warto je kupić?

Pozostałe parametry wag łazienkowych

Spośród pozostałych ważnych parametrów wymienić można także:

  • wielkość wagi – tę wyposażoną w zbyt małą platformę łatwo będzie zniszczyć,
  • powłoka antypoślizgowa – w łazience bardzo często panuje duża wilgotność, a wielu użytkowników korzysta z niej np. po wyjściu spod prysznica. Powłoka antypoślizgowa pozwala zapobiec niebezpiecznym sytuacjom,
  • liczbę użytkowników – ma to znaczenie szczególnie w przypadku wag elektronicznych pozwalających na zapisywanie wyników,
  • design – nie jest to, co prawda, najważniejsze kryterium, jednak pasująca do wnętrza łazienki waga pozwoli zachować spójność wystroju. Obecnie w sklepach dostać można modele nie tylko w różnych kolorach, lecz także o ciekawym wzornictwie i kształcie,
  • cena – nie ma sensu przepłacać za funkcje, które i tak nie będą wykorzystywane przez żadnego z domowników,
  • marka – choć niekiedy mówi się, aby nie przepłacać za markę, z drugiej strony niektóre firmy zyskały renomę właśnie ze względu na jakość swoich produktów. Warto wziąć to pod uwagę przy wyborze wagi łazienkowej.

Najlepsza waga łazienkowa do domu to ta posiadająca niezbędne dla konkretnego użytkownika funkcje. Szeroki wybór na rynku z pewnością zadowoli zarówno osoby mniej wymagające, jak i te oczekujące od wagi monitorowania efektów swojego wysiłku.

Zbieraj °punkty kupując wyposażenie do domu i ogrodu z PAYBACK