Żelazko bezprzewodowe – działanie, funkcje, ceny

Strona GłównaPAYBACK EkstraDom i ogród ● Żelazko bezprzewodowe

Żelazko bezprzewodowe ułatwia prasowanie. Zapewnia pełną swobodę ruchów podczas tej czynności, jak również umożliwia bezpośrednie oddziaływanie na tkaninę w trudno dostępnych miejscach. Deskę do prasowania możesz postawić nawet daleko od gniazdka elektrycznego.

Prasowanie należy do najmniej lubianych domowych obowiązków, jednak producenci żelazek dokładają wszelkich starań, by uprzyjemnić tę czynność. Wśród żelazek bezprzewodowych znajdziesz urządzenia zasilane stacją dokującą oraz modele wyposażone w odczepiany kabel. Oba te typy – choć różnią się od siebie – rozwiązują problem niewygodnego, plączącego się kabla. Sprawdź, jak działa żelazko bezprzewodowe, poznaj jego wady i zalety, a następnie przekonaj się, czy ta inwestycja się opłaca.

Jak działa żelazko bezprzewodowe?

Pierwszy typ żelazka bezprzewodowego jest zasilany za pomocą stacji dokującej. To rodzaj płyty grzewczej, która przygotowuje urządzenie do prasowania i ociepla je w trakcie, jeśli zachodzi taka potrzeba. Ten element należy podłączyć do gniazdka za pomocą kabla. W praktyce oznacza to, że bezprzewodowe żelazko cały czas musi znajdować się w pobliżu stacji. Drugim typem bezprzewodowych urządzeń są żelazka z odczepianym kablem. Jeśli potrzebujesz większej swobody ruchów, możesz w dowolnym momencie odłączyć sprzęt od zasilania. To bardzo przydatna funkcja, jednak kabel nie może być odłączony zbyt długo ze względu na utratę ciepła.

Zalety i wady żelazek bezprzewodowych

Wiesz już, jak działa żelazko bezprzewodowe, przyszła więc pora na to, by poznać jego zalety i wady. Atutem tego typu rozwiązania jest nie tylko wygoda, lecz także możliwość prasowania dużych tkanin, takich jak obrusy czy zasłonki, bez używania deski do prasowania. Nie musisz zdejmować zasłon z okien, żeby zlikwidować powstałe na nich zagniecenia. Mocnym punktem tych sprzętów jest aktywne działanie pary wodnej, która dużo szybciej i efektywniej rozprasowuje tkaniny. Oprócz tego ma dodatkową funkcję – eliminuje bakterie, wirusy oraz niektóre alergeny. To ważne szczególnie dla osób uczulonych i małych dzieci, których układ odpornościowy nie potrafi jeszcze poradzić sobie z występującymi w otoczeniu drobnoustrojami. Żelazko bezprzewodowe ma wiele przydatnych funkcji dodatkowych. Urządzenie może działać w trybie samooczyszczania, dzięki czemu nie osadza się na nim kamień. Większość modeli wyłącza się automatycznie, więc nie musisz się obawiać, że zapomnisz odłączyć żelazko od prądu.To nowoczesne rozwiązanie ma także wady. Mimo że działa w trybie bezprzewodowym, potrzebuje dostępu do stacji dokującej. A ta przez cały czas musi być podłączona do prądu. Trudno więc zorganizować prasowanie w miejscu, gdzie nie ma stałego dostępu do gniazdka elektrycznego. Fałszywą informacją jest więc to, że żelazko bezprzewodowe może działać w dowolnie wybranym miejscu. Pewnym utrudnieniem bywa też znalezienie odpowiedniego miejsca dla płyty grzewczej. Większość wielofunkcyjnych desek do prasowania wyposażona jest w dodatkową podstawkę lub półeczkę, na której możesz umieścić stację dokującą. Jeśli jednak zamierzasz zabrać żelazko bezprzewodowe w podróż, musisz mieć ze sobą oba elementy, co znacznie zwiększa rozmiar twojego bagażu.

Zobacz również: Dlaczego pralki turystyczne stają się popularne? >>

Ceny żelazek bezprzewodowych

Żelazko bezprzewodowe to innowacyjne rozwiązanie, jednak ceny tego typu produktów są bardzo przystępne. Najmniej zaawansowane modele kupisz za mniej niż 100 zł. Sprzęt z większą liczbą funkcji dodatkowych będzie kosztował poniżej 200 zł. Jeśli zależy ci na bardzo wysokiej jakości wykonania oraz ciekawym designie, na zakup urządzenia musisz przeznaczyć ok. 200–300 zł.

Ceny żelazek przewodowych

Ceny tradycyjnych urządzeń wyposażonych w kabel są zróżnicowane. Model niższej klasy kupisz już za nieco ponad 50 zł. Jednak sprzęt z większą liczbą funkcji, takich jak np. samooczyszczanie czy automatyczne wyłączanie, będzie kosztował znacznie więcej. Za wysokiej jakości żelazko parowe zapłacisz co najmniej 100 zł, a średni koszt takiego sprzętu to 150–350 zł.

Czy naprawdę warto wybrać żelazko bezprzewodowe?

Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić żelazko bezprzewodowe. Opinie o tym produkcie są różne – rozwiązanie ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jedni dostrzegają wygodę oraz możliwość swobodnego manewrowania urządzeniem w czasie prasowania. Inni z kolei zwracają uwagę na dodatkową przestrzeń, którą zajmuje stacja dokująca. Żelazka bezprzewodowe są zazwyczaj tańsze od modeli parowych. Możesz zdecydować się na rozwiązanie pośrednie. Idealną opcją będzie wówczas sprzęt z odczepianym kablem, który łączy innowacyjne metody z tradycyjnym podejściem do domowych obowiązków. Wśród wielu dostępnych modeli z pewnością znajdziesz żelazko, które spełni twoje oczekiwania.

Zbieraj °punkty kupując wyposażenie do domu i ogrodu z PAYBACK