Inteligentne baterie w kuchni – nowoczesność, funkcjonalność, ekologia

Strona GłównaPAYBACK EkstraDom i ogród ● Inteligentne baterie

Przygotowanie posiłków, wspólne gotowanie, organizacja przyjęć – to tylko kilka sytuacji, gdy kuchnia jest domowym „centrum dowodzenia”. Warto dostosować przestrzeń do potrzeb domowników i zadbać o funkcjonalność. Pomogą w tym nowoczesne rozwiązania, np. inteligentne baterie kuchenne wyposażone w wyświetlacz, wskaźnik temperatury i sterowanie głosowe.

Inteligentne urządzenia stają się coraz popularniejsze w gospodarstwach domowych. Są też bardziej dostępne – nie stanowią już tylko ciekawej nowinki technologicznej, na którą mogą pozwolić sobie wyłącznie bogate rodziny. Niektórzy decydują się na cały zintegrowany system znany jako inteligentny dom, inni wybierają niektóre jego elementy – inteligentne lodówki, piekarniki, systemy ogrzewania i baterie kuchenne. Są one najczęściej wyposażone w kolorowe wyświetlacze i można nimi sterować za pomocą smartfona. Wygoda idzie tutaj w parze z oszczędnością, ponieważ urządzenia zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zmniejszyć koszty eksploatacji budynku. Sprawdź, jak działają inteligentne baterie i czy warto mieć je w swojej kuchni.

Inteligentny dom – jak to działa?

Inteligentny dom nie jest odkryciem ostatnich lat, lecz rozwinięciem pomysłu, który pojawił się w głowach amerykańskich przedsiębiorców w latach 70. ubiegłego wieku. Nie mieli oni jednak pojęcia, że już wkrótce prawie każdy element domowego wyposażenia będzie dostępny w inteligentnej wersji.

Inteligentny dom – skąd wziął się ten pomysł?

Pomysł na inteligentny dom zrodził się w Stanach Zjednoczonych, gdzie w latach 70. XX wieku stworzono unikalny system kontroli produkcji roślin i optymalizacji warunków ich rozwoju. Już wtedy podejrzewano, że technologia ta może mieć dużo szersze zastosowanie i zaczęto tworzyć pierwsze systemy zarządzania budynkiem. Początkowo system ten wykorzystywany był przede wszystkim w obiektach biurowych i pomagał sterować m.in. ogrzewaniem, klimatyzacją, wentylacją, ochroną przeciwpożarową czy monitoringiem. Już pod koniec lat 80. ubiegłego stulecia można było spotkać w pełni zautomatyzowane budynki. Rozwiązanie ceniono nie tylko ze względu na nowoczesne technologie, lecz także zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku. Kilka dekad później system ten funkcjonował już w domach prywatnych, a inteligentne urządzenia opanowały rynek.

Inteligentne urządzenia codziennego użytku

Dziś prawie wszystkie sprzęty domowego użytku dostępne są w wersji smart. Oto najpopularniejsze inteligentne urządzenia:

 • inteligentna lodówka – może sama ustawić optymalną temperaturę dla danego rodzaju żywności;
 • inteligentny piekarnik – nie zna przepisów, ale doskonale wie, w jakim trybie powinna piec się przygotowywana przez ciebie potrawa;
 • inteligentna pralka – możesz załadować pralkę i włączyć ją zdalnie za pomocą smartfona;
 • inteligentny ekspres do kawy – urządzenie automatycznie dostosowuje swoje ustawienia i może zrobić kawę z dowolnego rodzaju ziaren;
 • inteligentny prysznic – zapali czerwone światło, jeśli podczas kąpieli zużyjesz zbyt dużo wody;
 • inteligentne baterie kuchenne – możesz uruchomić kran bezdotykowo, a baterie automatycznie dopasują temperaturę wody do twoich potrzeb;
 • inteligentny system oświetlenia – chodzi tu nie tylko o pojedyncze lampy, lecz także cały system oświetlenia domowego, które rozświetla się i gaśnie w zależności od potrzeb.

Na czym polega inteligencja urządzeń domowych?

Inteligencja jest cechą typowo ludzką, jednak coraz częściej używa się tego określenia w odniesieniu do urządzeń. Moda na takie nazewnictwo została zapoczątkowana w języku angielskim, z którego pochodzą takie słowa jak: intelligent electronic devices, intelligent technologies, smartphone. Dzięki specjalnie zaprojektowanym systemom lodówki, piekarniki czy roboty sprzątające wyręczają człowieka w wykonywaniu określonych czynności. Działają w sposób logiczny i przemyślany, komunikują się ze sobą, a w dodatku za pomocą bezprzewodowej sieci można zdalnie kontrolować ich pracę.

Zintegrowany system czy wybrane elementy?

Jest możliwe dostosowanie całego domu do funkcjonowania w inteligentny sposób – zintegrowany system steruje wtedy m.in. ogrzewaniem, wentylacją, monitoringiem czy oświetleniem. Za pomocą smartfona możesz szybko sprawdzić, czy w mieszkaniu nie palą się niepotrzebne światła i czy nikt podejrzany nie kręci się w pobliżu posesji.

To nie tylko wygodne, lecz także ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala znacznie obniżyć rachunki. Montaż całego systemu to dość duży wydatek, dlatego wiele osób decyduje się na zakup pojedynczych urządzeń z inteligentnymi funkcjami. Oba sposoby są dobre, pozwalają zwiększyć komfort życia codziennego i żyć bardziej ekonomicznie.

Inteligentne baterie w kuchni – jak działają?

Inteligentne baterie kuchenne to element wyposażenia domu, dzięki któremu gotowanie i przygotowywanie posiłków staje się przyjemniejsze.

Jak wyglądają inteligentne baterie kuchenne?

Wygodny dostęp do bieżącej wody to konieczna funkcja każdej, nie tylko nowoczesnej kuchni. Inteligentne baterie kuchenne na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykły kran. Możesz zamontować je przy zlewie lub na wyspie, która pełni funkcję osobnego blatu do przygotowywania, a czasem też spożywania posiłków. Większość modeli składa się z dużej, często wyciąganej, obrotowej wylewki (tego, co potocznie określane jest jako kran) oraz jednego lub dwóch uchwytów. Jeśli chodzi o materiał, zazwyczaj wykorzystuje się stal szlachetną, ale wielu producentów oferuje ceramiczne głowice ze względu na ich większą wytrzymałość.

Funkcje inteligentnych baterii

Inteligentna bateria kuchenna ma więcej funkcji niż standardowy kran. Oto najważniejsze z nich:

 • wskaźnik temperatury – wyświetlacz informuje o aktualnej temperaturze wody;
 • bezdotykowa obsługa – nie musisz martwić się, że pobrudzisz kran w czasie przygotowywania obiadu, ponieważ mycie rąk nie wymaga dotykania uchwytów;
 • regulacja ilości wykorzystywanej wody – inteligentna bateria daje ok. 400 ml wody do opłukania rąk. W skali miesiąca czy roku to duża oszczędność;
 • szybkie dopasowanie do aktualnych potrzeb – problem zbyt dużych naczyń, które nie mieszczą się pod kranem, to już przeszłość. Kran w inteligentnej baterii można wyciągać, obracać lub unieruchomić na określonej wysokości.

Inteligentne baterie a ekologiczny tryb życia

Jeśli szukasz nie tylko innowacyjnych, lecz także ekologicznych rozwiązań dla domu, inteligentne baterie będą doskonałym wyborem. Specjalnie zaprojektowany system pomaga znacznie zmniejszyć rachunki za wodę. Jednak aspekt ekonomiczny to nie wszystko – dzięki temu popularnemu urządzeniu nie marnujesz wody, a twoje gospodarstwo domowe staje się przyjazne dla środowiska.

Nowoczesny design

Kran o niestandardowym kształcie wykonany z wysokiej jakości materiałów to doskonały element wykończenia nowoczesnej kuchni. Inteligentne baterie mogą być błyszczące lub matowe i są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. Doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach, a dodatkowo podnoszą ich funkcjonalność.

Przeczytaj: Na co zwrócić uwagę podczas wyposażenia wnętrza

Inteligentne baterie w kuchni – dlaczego warto je mieć?

Inteligentne baterie znajdziesz nie tylko w sklepach z armaturą, lecz także na Allegro, czyli u jednego z naszych partnerów. Ten zakup to trafiona inwestycja z wielu powodów.

Oszczędność

Baterie kuchenne w wersji smart to spory wydatek. Jednak inwestycja zwraca się po kilku latach użytkowania, ponieważ inteligentny system oszczędzania wody może obniżyć rachunki nawet o kilkaset złotych rocznie.

Wygoda

Nie musisz tracić czasu, aby ustawić optymalną temperaturę wody, ponieważ inteligentna bateria robi to automatycznie. Rutynowe mycie rąk trwa kilka sekund, a kran nie wymaga częstego czyszczenia.

Bezpieczeństwo

Inteligentne baterie są bezpieczne nawet dla najmłodszych użytkowników. Dzieci z łatwością je obsłużą, a przy tym nie poparzą się zbyt gorącą wodą ani nie zostawią odkręconego kranu.

Inteligentna kuchnia

To urządzenie może być elementem inteligentnej kuchni. Razem z lodówką, piekarnikiem i zmywarką w wersji smart tworzą zgraną całość, która podnosi funkcjonalność twojego domu.

Oprócz tego za zakup na Allegro otrzymasz punkty PAYBACK, które możesz wykorzystać do obniżenia rachunków za zakupy u wybranych partnerów stacjonarnych lub wymiany na nagrody rzeczowe czy vouchery. Zanim kupisz inteligentną baterię kuchenną, sprawdź dostępne kupony w aplikacji PAYBACK.

Sprawdź również, jak wybrać niezbędny sprzęt AGD do domu

Wyposaż swój domu i ogród z PAYBACK. Wybierz się na zakupy z kartą, aktywuj kupon i zacznij oszczędzać dzięki punktom! Jak wolisz robić zakupy?