Na bransolecie czy pasku? Sportowy czy elegancki? Modne zegarki damskie

Strona GłównaPAYBACK EkstraOdzież, obuwie i dodatki ● Zegarek damski

Panie często traktują zegarek jako element garderoby, modny dodatek do kreacji. W takich sytuacjach sprawdza się zegarek damski na bransolecie, złoty lub srebrny. Kobiety aktywne stawiające na wygodę wybierają zegarki sportowe, a podążające za nowinkami technologicznymi – zegarki elektroniczne.

Panie poszukujące idealnego zegarka mają do wyboru modele eleganckie, tradycyjne lub sportowe. Wśród pań lubiących aktywność fizyczną dużym powodzeniem cieszą się zegarki sportowe i wodoszczelne. Na szczególne okazje warto wybierać zegarki eleganckie, pozłacane czy z ozdobną bransoletą. Pięknie prezentują się także zegarki damskie srebrne, złote i z cyrkoniami. Bogata oferta pozwala na dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb i upodobań.

Modne i eleganckie zegarki damskie

Zegarek często poza swoją funkcją użyteczną spełnia też rolę ozdoby, dodatku do damskiego stroju. Co w takiej sytuacji wybierają panie? Zazwyczaj delikatne klasyczne zegarki złote, srebrne lub pozłacane, często z ozdobną bransoletą czy z cyrkoniami. Tego rodzaju zegarki traktowane są jak biżuteria, pasują do eleganckich kreacji. Do biura doskonale sprawdzają się zegarki damskie na pasku, współgrające idealnie z garsonką czy damskim garniturem. Kwestią indywidualną jest ich wielkość, zegarki damskie mogą mieć małą, delikatną tarczę lub też dużą, rzucającą się w oczy, a rozmiar koperty i tarczy najlepiej dobrać proporcjonalnie do wielkości. Nie bez znaczenia jest także kształt koperty. Zegarek, który ma być elementem eleganckiej kreacji, np. do biura, powinien mieć mniejszą tarczę, tak by chowała się ona bez trudu pod mankietem koszuli czy żakietu. Ważny jest także kształt koperty oraz jej kolor. Na rynku dostępne są zegarki damskie o kształcie okrągłym, kwadratowym, owalnym, ośmiokątnym i nietypowym. Decydując się na zakup zegarka, należy również zwrócić uwagę na kolor koperty, który powinien być dopasowany do pozostałej biżuterii i dodatków (złoto do złota, srebro do srebra). Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę podczas zakupu zegarka, jest kolor tarczy. Panie często wybierają zegarki stonowane kolorystycznie: zegarki czarne lub białe. Najbardziej klasyczne modele mają tarcze w kolorze białym, ecru, srebrno-szarym. W zegarkach używanych na co dzień i modelach sportowych tarcze często mają kolor czarny, granatowy lub grafitowy. Dzięki temu łatwo można je dopasować do różnych stylizacji. Warto również pamiętać, że im bardziej minimalistyczny model, tym bardziej formalny zegarek.


Przeczytaj: Zasady dobierania kolczyków. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Zegarki damskie sportowe

Panie, które spędzają czas aktywnie, wybierają zegarki sportowe. Klasyczny wygląd takiego zegarka sprawia, że można go nosić także na co dzień. Wybierając zegarek sportowy, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę rodzaj uprawianej aktywności, ponieważ zegarki mają różne funkcje: damski zegarek wodoszczelny przyda się miłośniczkom sportów wodnych, a z pulsometrem paniom uprawiającym jogging. Dobre damskie zegarki sportowe powinny posiadać stoper, timer, licznik spalonych kalorii, pulsometr, GPS. Zegarki tego rodzaju bywają wyposażone w miernik snu, mają funkcję trenera osobistego, odtwarzania muzyki. Często są wodoszczelne i pyłoszczelne. Zegarek sportowy powinien być lekki i wyposażony w wygodny, miękki pasek. Najczęściej spotykane funkcje zegarków używanych podczas treningów to:

  • pomiar pokonanego dystansu,
  • szacowanie pułapu tlenowego,
  • pulsometr,
  • odporność na pot,
  • automatyczny licznik powtórzeń,
  • program „trening wewnątrz”,
  • moduł GPS,
  • tryb treningu rowerowego,
  • funkcja treningu pływackiego,
  • kompas, wysokościomierz.

Bardziej zaawansowane technologicznie zegarki sportowe posiadają również tzw. funkcje bezpieczeństwa, jak np. alerty pogodowe. Dzięki licznym funkcjom damskie zegarki sportowe pozwalają na bardziej efektywne i bezpieczne trenowanie. Nie trzeba też kupować dodatkowych urządzeń z poszczególnymi funkcjami, wystarczy nawet prosty damski zegarek sportowy, by zmierzyć tętno, określić przebyty dystans czy wykonaną liczbę powtórzeń ćwiczenia.


Dowiedz się: Jak dobrać damski portfel?

Na co zwrócić uwagę podczas kupna zegarka damskiego?

Zanim zostanie podjęta decyzja zakupowa co do rodzaju zegarka, warto wziąć pod uwagę jego przeznaczenie, a zatem, czy ma służyć na co dzień, być modnym dodatkiem do stroju wyjściowego, czy być użytecznym sprzętem pomocnym podczas treningów. Kolejną kwestią jest rozmiar zegarka, mechanizm (zegarki kwarcowe i automatyczne), rodzaj – czy ma to być zegarek elektroniczny, czy jednak tradycyjny ze wskazówkami, elegancki, dyskretny czy codzienny. Panie mogą wybierać spośród damskich zegarków na pasku i na bransolecie. Również wśród pasków istnieje duża różnorodność, mogą być bowiem wykonane z silikonu, skóry czy nylonu.

Zegarki damskie na bransolecie srebrne, złote lub ozdabiane są ciekawą alternatywą dla mniej efektownych zegarków na pasku. Ogniwa bransolet mają różne kształty oraz wielkość. Im są one mniejsze, tym bardziej elegancki zegarek.


Poznaj rodzaje kamieni szlachetnych.

Na zakupy po nowe ubrania wybierz się z PAYBACK! Załóż kartę i zbieraj punkty w ulubionych sklepach online.