Naszywki na ubrania – jakie są rodzaje?

Strona GłównaPAYBACK EkstraOdzież, obuwie i dodatki ● Naszywki na ubrania

Naszywki na ubrania to jeden z ciekawszych sposobów na odmianę swoich dotychczasowych stylizacji. Wystarczy, że odpowiednio dobierzesz ozdobną aplikację, a zwykła czarna bluzka stanie się unikatowym egzemplarzem, który przyciągnie uwagę innych.

Tego rodzaju produktów jest na rynku bardzo dużo. Wyróżnia się wśród nich kilka rodzajów naszywek. Zazwyczaj różnią się one między sobą podkładem oraz metodą zdobienia. Spełniają także różne funkcje - oprócz dekoracji odzieży mogą ukrywać drobne uszkodzenia materiału. W sprzedaży dostępne są również specjalne naszywki odblaskowe, które pozwalają zwiększyć twoją widoczność na drodze. Dowiedz się, na jakie gadżety warto się zdecydować.

Naszywki na odzież – najpopularniejsze rodzaje

Haftowane naszywki do ubrań haftowane wykonywane są zazwyczaj na podkładach filcowych, drelichowych lub z tworzywa sztucznego. Możesz również spotkać się z naszywkami wykonanymi ze skóry, na których malowany lub wypalany jest odpowiedni wzór. Tego rodzaju gadżety są zazwyczaj traktowane jako ozdobne metki z napisami typu „mama mi uszyła” lub niewielkim symbolem. Na wyżej wymienionych materiałach wzory mogą być drukowane również cyfrowo.

W naszywkach haftowanych aplikacja może pokrywać całą powierzchnię produktu (nie widać wówczas podkładu) lub jedynie częściowo. Ciekawą propozycją są również naszywki drukowane na wcześniej wyhaftowanym podkładzie. W taki sposób często przygotowuje się dodatki w formie emblematów przedstawiających firmowe logo.

Interesującym produktem są również naszywki na ciuchy wykonane z podkładu gumowego. Pozwalają one na uzyskanie efektu trójwymiarowości i struktury, jakiej nie dają inne metody przygotowywania naszywek na odzież. Tą metodą wykonywane są również specjalne przywieszki do zamków.

Jeżeli interesuje cię któryś z wymienionych rodzajów przyszywek do ubrań, sprawdź ofertę dostępną u jednego z partnerów PAYBACK – allegro.pl. Wśród wielu ogłoszeń znajdziesz tam propozycje firm, które przygotowują tego rodzaju gadżety na zamówienie. Możesz też zdecydować się na produkt gotowy np. z bardzo popularnym motywem liści monstery czy symbolem swojej ulubionej postaci komiksowej. Zanim zdecydujesz się na konkretny zakup odwiedź wcześniej stronę Programu. Znajdziesz tutaj kupony, które pozwolą ci na uzyskanie większej ilości punktów lojalnościowych podczas zakupów w sklepach partnerskich.

Jakie są sposoby mocowania naszywek

Podstawowym sposobem mocowania naszywek na ubraniach jest ich przyszywanie. Można to zrobić ręcznie lub przy pomocy klasycznej maszyny do szycia. Obecnie dostępne są również inne rozwiązania. Dużym ułatwieniem są aplikacje na ubrania, w których od spodu znajduje się warstwa kleju termoaktywnego. Wówczas taką naszywkę przykłada się do odzieży w wybranym miejscu i podgrzewa przy pomocy żelazka. Na skuteczne połączenie aplikacji z materiałem wystarczy najczęściej kilka sekund.W przypadku tej metody na naszywkę spróbuj nałożyć np. papier do pieczenia - w ten sposób zabezpieczysz żelazko przed ewentualnym zabrudzeniem klejem, który może wyciec spod warstwy podkładu haftowanego.

Jeśli nie chcesz mocować wybranej naszywki na stałe, rozważ zakup gadżetów mocowanych na rzepach. W taki sposób przygotowywane są zazwyczaj naszywki wojskowe i militarne np. z informacją o grupie krwi osoby, która je nosi.

Naszywki na ubrania – nie tylko efektowna dekoracja odzieży

Gotowe naszywki na ubrania zazwyczaj pełnią rolę dekoracji odzieży. Wiele osób w ten sposób odmienia swoje stare ubrania. Dzięki nim możesz także ożywić lub całkiem zmienić wygląd prostych bluz czy spodni masowo dostępnych w sklepach sieciowych. Naszywka umieszczona w widocznym miejscu nada im wówczas unikatowego wyglądu.

W przypadku ubrań dziecięcych naszywki często pełnią funkcję maskującą. Umieszczane są one na dziurach lub przetarciach, co pozwala na dłuższe korzystanie z danej części garderoby. Naszywki na dziury w ubraniach najczęściej przygotowywane są na bazie grubego drelichu lub filcu. Dzięki temu mogą wytrzymać np. przetarcia powstające w czasie, gdy dziecko raczkuje i pociera kolanami o dywan. Rozważając zakup naszywek dla dzieci, zwróć uwagę na modele odblaskowe na kurtkę lub plecak, które pozwolą zwiększyć widoczność twojej pociechy na drodze.

Coraz częściej zamawiane są też naszywki przeznaczone na odzież firmową i roboczą. Jeżeli chcesz zakupić taką naszywkę, musisz pamiętać o odpowiednim przygotowaniu pliku graficznego - dzięki niemu wykonawca będzie mógł idealnie odwzorować twój projekt.

Załóż konto i zbieraj punkty kupując online w ulubionych sklepach odzieżowych