Samochody dla dzieci – jakie są najpopularniejsze?

Strona GłównaPAYBACK EkstraGry i zabawki● Samochody dla dzieci

Auta dla dzieci to zabawki nie tylko dla chłopców. Kolorowe, małe, duże, inspirowane dziecięcymi bajkami, grające, sprawdzą się jako prezent na każdą okazję. Niezależnie jednak od formatu, koloru i rodzaju mają do spełnienia to samo zadanie – nieść radość dzieciom.

Okazji do podarowania najmłodszym prezentu nie brakuje, za to pomysłów na to, co warto kupić, często nie ma. Jeśli obdarowanym ma być chłopiec, na myśl nasuwa się jedno – najlepszy byłby samochód. Pozostaje pytanie: jaki? Do wyboru jest wiele modeli: popularne od dawna resoraki, zdalnie sterowane auta, samochody dla najmłodszych – kolorowe, wesołe i bezpieczne. Wybierając rodzaj auta dla pociechy, trzeba wziąć pod uwagę wiek, a także oczekiwania dziecka. Czy to już dobry moment, by podarować zdalnie sterowany samochodzik, czy lepsze jednak będzie tradycyjne, wydające dźwięki czy błyszczące światłami autko?

Samochody zdalnie sterowane

Pomysłowym prezentem dla miłośników aut będą samochody zdalnie sterowane. Te auta są dla dzieci bardziej atrakcyjne, ponieważ przemieszczają się same, a dodatkowo można nimi samodzielnie kierować, używając w tym celu dołączonego do zabawki pilota. Samochody na pilota mają możliwość jazdy do przodu, tyłu oraz obracania się. Często dodatkową zaletą tych modeli są światła lub dźwięk klaksonu, wiele modeli odtwarza również znane dzieciom melodie. Dla najmłodszych przeznaczone są kolorowe auta plastikowe z pilotem o różnym kształcie (np. kierownicy). Dzieci mogą wybierać spośród różnych typów samochodów: wywrotek, wozów strażackich, traktorów, maszyn budowlanych, a także modeli przedstawiających ulubione postacie z bajek. W tej kategorii mieszczą się auta dla dzieci już od około 1. roku życia (mają gumowe elementy, zaokrąglone kontury). Samochody sterowane dla starszych dzieci to najczęściej modele sportowe. Te najbardziej zaawansowane technologicznie przeznaczone są dla dzieci, które ukończyły 6 lat. Pozwalają na wykonywanie większej liczby manewrów, są odporne na uszkodzenia, solidnie wykonane. Auta sterowane dla dzieci mogą być używane w domu, ale również na zewnątrz, trzeba jednak sprawdzić przed zakupem, który model w jakich warunkach może być używany. Warto również zwrócić uwagę na jego zasięg, czyli odległość od sterującego, na jaką odjedzie auto (zazwyczaj jest to 10 metrów), a także sposób zasilania (baterie, akumulator). Auta zdalnie sterowane dla dzieci jeżdżą zazwyczaj z prędkością 7–10 km/h.

Dlaczego warto sięgnąć po samochody zdalnie sterowane?

starszych dzieci, na rynku można także znaleźć takie, które stworzono z myślą już o rocznych pociechach. Co ważne, nie służą one jedynie zabawie, ale wpływają na rozwój maluchów. Dlatego też te dla najmłodszych użytkowników wyposażone są w specjalne piloty z dużymi guzikami, są przystosowane dla małych i niezdarnych jeszcze dziecięcych rączek. Konieczność wciśnięcia przycisków, aby zabawka ruszyła czy pojechała w określonym kierunku, sprawia, że dziecko ćwiczy swoje umiejętności manualne. Jadące autko wywoła również chęć podążania za nim, co z kolei sprawia, że dziecko zaczyna się przemieszczać, raczkować, podnosić się, stawiać pierwsze i kolejne kroki. Samochody zdalnie sterowane mogą więc być doskonałym pomysłem na prezent dla naprawdę małych dzieci. Staną się zabawką edukacyjną zachęcającą do nauki, poznawania otoczenia. Dodatkowo stymulujące może być wydawanie dźwięków przez samochód lub zapalanie się świateł. Dziecko jest odkrywcą, a tego rodzaju zabawki aktywizują je, wspierają w procesie uczenia. Wiele sterowanych zdalnie aut nie tylko wydaje dźwięki, ale też odtwarza melodie lub wierszyki, których dzieci chętnie się uczą. Zabawki dla najmłodszych, a wśród nich samochody na pilota wykonane są z bezpiecznych materiałów nietoksycznych i odpornych, nie zawierają małych elementów, mają obłe kształty i schowane pod klapką baterie. Samochody sterowane dla starszych dzieci dają głównie radość z wyścigów, ćwiczenia wykonywania szybkich i sprawnych manewrów. Wciąż jest to także nauka i doskonalenie zdolności manualnych.

Zabawki samochody dla dzieci

Tradycyjne zabawki samochody cieszą się powodzeniem wśród chłopców i dziewczynek w różnym wieku. Wśród aut znajdziemy małe resoraki, większe plastikowe samochody do zabawy w piaskownicy czy gumowe dla najmłodszych, z którymi mogą nawet udać się do kąpieli. Do zabawy idealny będzie samochód policyjny dla dzieci, karetka pogotowia czy straż pożarna. Dobrze, jeśli autko posiada dodatkowe funkcje: otwierane drzwi, świecące światła, klaksony wydające dźwięki. Także i w tej kategorii samochodzików znajdują się te dla najmłodszych i nieco starszych. Modele wykonane są z różnego materiału, mają inną kolorystykę i funkcjonalność. Mali użytkownicy pojazdów zwracają uwagę na kolory, potrzebują też zabawek bezpiecznych, delikatnych. Dla starszych dzieci przeznaczono samochody wiernie odzwierciedlające prawdziwe marki, niektóre modele wykonano ze szczególną dbałością o detale.


Przeczytaj również: Jakie akcesoria i zabawki dla dzieci wybrać? Inspiracje i wskazówki

Kupujesz zabawki, akcesoria, lub ubrania dla swojej pociechy? Dołącz do PAYBACK i zyskuj podczas zakupów w sklepach online!