Gra w kości Yatzy – zasady, strategie, wskazówki dla gracza

Strona głównaPAYBACK EkstraGry na telefon ● Gra w kości Yatzy

Yatzy to prosta i przyjemna gra, której celem jest uzyskanie jak największej liczby punktów z różnych kombinacji 5 szcześciennych kości. W tradycyjnych rozgrywkach bierze udział 2-4 graczy, ale jeśli zdecydujesz się na wirtualną wersję gry, możesz grać samodzielnie. Zasady są proste, ale – wbrew pozorom – liczy się tutaj nie tylko szczęście, ale także strategia. Sprawdź, jak zostać mistrzem tej gry!

Czy wiesz, że dzięki grze w kości Yatzy możesz zdobywać punkty PAYBACK i zgarniać atrakcyjne vouchery do wykorzystania na Allegro, Zalando czy w sklepach RTV Euro AGD? Aby było to możliwe, skorzystaj z zakładki „Świat gier” w aplikacji mobilnej i ściągnij grę na telefon z systemem operacyjnym Android. Od tej pory każda minuta, którą spędzisz na rzucaniu kośćmi i układaniu ich na odpowiednich planszach, będzie premiowana darmowymi punktami PAYBACK.

Gra w kości Yatzy – zasady gry

Gra w kości to jedna z najstarszych rozrywek w historii ludzkości. Pasjonaci zagadnienia uważają, że jej pierwotna wersja cieszyła się popularnością już w czasach Sokratesa i innych starożytnych filozofów. Yatzy to jeden najprostszych wariantów, w który może grać 2-4 graczy. Rozgrywka składa się z 13 serii, w ramach których możesz 3 razy rzucić pięcioma sześciennymi kostkami i uzyskać punkty za określony układ oczek. Szczęście ma tu duże znaczenie, jednak strategia, którą obierzesz, również odgrywa kluczową rolę. Do Ciebie należy decyzja, do jakiej kategorii przyporządkujesz wyrzucone oczka. Możesz sprawdzić je w tabeli z zasadami gry.

Jeśli wyrzucisz kilka razy tę samą cyfrę – np. 3 szóstki lub 4 czwórki – Twoją zdobyczą punktową będzie suma ich wszystkich. Najbardziej pożądanym układem jest 5 takich samych cyfr pod rząd, za które otrzymujesz 50 punktów. Premiowane są również układy takie jak: trójka i para czy też cztery lub pięć kości z oczkami po kolei (np. 2,3,4,5,6) zwane małym lub dużym stritem. Do każdej kategorii przypisana jest odpowiednia liczba punktów. Pamiętaj, że raz wykorzystana kategoria nie może być używana ponownie. Wykorzystanie ostatniej kategorii z tabelki oznacza koniec gry, a zwycięzcą zostaje osoba, która zgromadziła największą liczbę punktów.

Zobacz na czym polega gra Matchmasters >

Gra w kości Yatzy na telefon – z jakich dodatkowych funkcji możesz skorzystać?

Gdy ściągniesz darmową grę w kości Yatzy na telefon, nie musisz szukać partnerów do gry, ale możesz zagrać samodzielnie. Wirtualna wersja rozgrywek daje Ci możliwość skorzystania z wielu dodatkowych funkcji:

  • zyskujesz dodatkowe rzuty;
  • wchodzisz na kolejne poziomy i odblokowujesz niestandardowe wersje kości;
  • oprócz punktów wygrywasz nagrody, korzystając z Koła Fortuny i Kart Zdrapek;
  • dzięki tablicy wyników możesz na bieżąco śledzić swoje postępy, a statystyki z pewnością zmotywują Cię do doskonalenia umiejętności;
  • możesz wybierać różne tryby gry: solo, z dwoma lub trzema graczami – w grach wieloosobowych decydujesz, czy chcesz grać przeciwko botom, czy wolisz grę online z losowo wybranymi graczami.

Yatzy to darmowa gra, która będzie doskonałą rozrywką dla przedstawicieli różnych grup wiekowych. Możesz ją zainstalować w telefonie lub tablecie z systemem operacyjnym Android i grać także offline z dowolnego miejsca na świecie. Istnieje też możliwość wyboru języka i ciekawych efektów dźwiękowych.

Z aplikacją PAYBACK możesz grać w Diablo Immortal i zbierać punky! Sprawdź>

Jak grać w Yatzy, aby wygrywać?

Nie istnieje jeden skuteczny przepis, aby wygrywać w Yatzy. Wiadomo jednak, że wynik gry nie zależy wyłącznie od szczęścia, ale również od przemyślanej strategii – z sukcesu ucieszysz się wtedy, gdy będziesz wybierać kategorie, które dają najwięcej punktów. Aby zostać mistrzem gry, musisz doskonalić takie cechy jak: uważność, umiejętność koncentracji i szybkiego liczenia.

Jak grać w Yatzy i zdobywać darmowe punkty PAYBACK?

Yatzy to gra, w której możesz zdobyć nie tylko wirtualne punkty, ale również °punkty PAYBACK. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Świat gier” w aplikacji mobilnej Programu i ściągniesz grę na swojego smartfona z systemem operacyjnym Android. W ten sposób każda minuta spędzona na rzucaniu kośćmi daje Ci darmowe punkty. Taka strategia zdecydowanie Ci się opłaca, ponieważ zgromadzone środki na koncie PAYBACK możesz wymienić na tańsze zakupy w wybranych sklepach (np. PSB Mrówka), zniżki na paliwo na stacjach bp Polska czy bilety do Multikina w promocyjnej cenie. Im więcej punktów zgromadzisz, tym większa szansa na zdobycie nagrody rzeczowej lub vouchera do wykorzystania w jednym ze sklepów partnerskich (np. Allegro, Zalando, eBilet, Decathlon i wiele innych).

Najważniejsze informacje w artykule

  • jakie są zasady gry w kości Yatzy i do jakich kategorii przyporządkować wyrzucone oczka, aby otrzymać jak największą liczbę punktów;
  • z jakich dodatkowych funkcji skorzystasz, jeśli wybierzesz wirtualną wersję gry;
  • jakie cechy pomogą Ci zostać mistrzem rozgrywek Yatzy i jakie umiejętności możesz doskonalić w trakcie rozgrywek;
  • jak grać w Yatzy i zdobywać punkty PAYBACK, które możesz wymienić na nagrody rzeczowe, vouchery lub zniżki na zakupy.

Pobierz aplikację PAYBACK i zbieraj °punkty, grając w darmowe gry!