Match Masters – co to za gra? Porady oraz informacje

Strona głównaPAYBACK EkstraGry na telefon ● Match Masters

Match Masters to logiczna gra 1 na 1, która polega na szybkim dopasowaniu przynajmniej trzech elementów tego samego koloru. Liczą się w niej refleks, szybkość i zręczność. Możesz grać z przyjaciółmi lub użytkownikami z dowolnej części świata. Gra jest przeznaczona dla użytkowników systemu Android i możesz łatwo pobrać ją ze sklepu Google Play.

Graj w Match Masters i zdobywaj punkty PAYBACK. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Świat gier” w aplikacji mobilnej PAYBACK i pobierzesz grę, która Cię interesuje ze sklepu Google Play. Od tej pory grasz, a punkty same wpadają na Twoje konto – zbieraj je, a następnie wymieniaj na karty podarunkowe do wykorzystania np. w Playstation Store lub zapłać nimi za akcesoria elektroniczne ze sklepu PAYBACK. Zgromadzone środki możesz przeznaczyć również na wsparcie wybranej fundacji!

Jak grać w Match Masters? Zasady i triki

Gra Match Masters polega na dopasowaniu minimum trzech elementów w tym samym kolorze. Rozgrywki odbywają się online – możesz zagrać ze znajomymi, ale także z losowo wybranymi użytkownikami z całego świata. Za każde poprawne dopasowanie zdobywasz punkty. Masz na to szansę podczas czterech rund – w czasie każdej z nich masz dwa ruchy, dlatego trzeba dopasować jak najwięcej elementów, zanim skończy się czas. Prawdziwym mistrzem dopasowywania zostaje ten z Was, kto pod koniec czwartej rundy zgromadzi więcej punktów. Jeśli wygrasz mecz, otrzymasz 25 trofeów oraz monety. Gdy przegrasz, stracisz pięć trofeów.

Główną walutą w grze są „dopalacze”, które pozwalają Ci zdobyć punkty bonusowe. Oprócz tego masz do wyboru trzy rodzaje boosterów („wzmacniaczy”) w postaci brązowych, srebrnych i złotych kart.

 • Aby szybciej zdobywać trofea i punkty:
 • Do maksimum wykorzystuj każdy ruch i dopasowuj jak najwięcej elementów. Jeśli dopasujesz co najmniej cztery, otrzymasz dodatkowy ruch, który otworzy Ci drogę do zbierania kolejnych punktów.
 • Dopasowuj do siebie elementy z niebieską gwiazdką. Niebieskie gwiazdki wypełniają pasek boostera, który pozwoli Ci aktywować „dopalacze” i zdobyć punkty bonusowe.
 • Jak najszybciej dopasowuj elementy kolorystyczne, bo rundy są ograniczone czasowo. Na ekranie jest widoczny pasek „Twoja kolej”, który skraca się w miarę upływu czasu.
 • Zacznij od dopasowywania elementów na dole planszy. Dzięki temu zyskasz więcej możliwych kombinacji w jej górnej części.
 • Jeśli nie możesz znaleźć niebieskich gwiazdek, skup się na dopasowaniu czerwonych elementów. To utrudni przeciwnikowi aktywowanie jego wzmacniacza.
 • Używaj funkcji takich jak młotek czy tasowanie tylko wtedy, kiedy na planszy widzisz zbyt mało dopasowań.

Pamiętaj, że oprócz punktów w grze możesz otrzymać także punkty PAYBACK. Wymienisz je na wybraną nagrodę rzeczową, kartę podarunkową do wykorzystania w sklepie partnera lub zniżkę na zakupy w wybranych sklepach! Pamiętaj, że punkty będą naliczały się tylko wtedy, gdy wejdziesz do sklepu Google Play za pośrednictwem Świata gier PAYBACK.

Sprawdź także podstawowe wskazówki na temat gry Candy Crush Saga >>

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o grze Match Masters, które ułatwią rozgrywkę

Match Masters daje wiele możliwości, aby zdobywać monety i „dopalacze” jeszcze przed rozpoczęciem gry. Wystarczy, że będziesz regularnie korzystał z koła fortuny, oglądał reklamy, a do rozgrywki zaprosisz swoich znajomych z Facebooka!

Jak zdobyć darmowe monety?
Monety służą do kupowania „dopalaczy” w sklepie, dlatego warto zdobyć ich jak najwięcej. Aby zdobyć je za darmo, oglądaj reklamy – za 30-sekundowy filmik zdobędziesz aż 10 dodatkowych monet. Kręć kołem fortuny – Daily Spin – aby codziennie zdobywać nowe „dopalacze” i monety. Zapraszaj znajomych za pośrednictwem Facebooka lub innych serwisów społecznościowych. Samo połączenie gry z Facebookiem sprawia, że na Twoje konto trafia 300 monet. Pamiętaj, że w lewym górnym rogu ekranu znajdują się zadania, za których wykonanie otrzymasz dodatkowe środki.

Jak zdobyć „dopalacze” za darmo?
„Dopalacze” – podobnie jak monety – możesz zdobywać za darmo. Wystarczy, że regularnie będziesz korzystał z funkcji Daily Spin, która daje Ci możliwość jednorazowego skorzystania z koła fortuny. Regularnie sprawdzaj wydarzenia w lewym górnym rogu ekranu, ponieważ takie opcje jak „kopanie diamentów” są przepustką do uzyskania „dopalaczy”. Najważniejsze jest jednak zdobywanie trofeów i kamieni milowych.

Jak zrobić fiestę w Match Masters?
Jednym z wydarzeń, za które możesz dostać dodatkowe monety, jest „Friends Fiesta”. Jeśli dwóch znajomych dołączy do gry, otrzymasz aż 350 monet dla siebie. Graj w grę razem z przyjaciółmi i postępuj według tych samych zasad, które stosujesz w czasie gry z losowymi użytkownikami.

Match Masters – jak odzyskać konto?
Jeśli Twoje konto było połączone z profilem na Facebooku, zalogowanie się do tej aplikacji na nowym urządzeniu powinno przywrócić także Twoje konto (wraz z postępami) w grze. Jeśli nie łączyłeś Match Masters z Facebookiem i chcesz odzyskać swoje konto, skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej za pośrednictwem e-mail. Na podstawie informacji takich jak pełna nazwa graczy czy zespołu można zlokalizować Twoje konto.

Match Masters – jak się wylogować?
Jeśli chcesz wyłączyć mechanizm gier na urządzeniu z systemem operacyjnym Android:

 • Uruchom aplikację Gry Play.
 • Przejdź do Ustawień i Profilu Gracza.
 • Odpowiedz na pytanie, czy chcesz logować się automatycznie w obsługiwanych grach. Jeśli to dla Ciebie wygodne, możesz logować się do gry i wylogowywać się z niej za każdym razem, kiedy z niej korzystasz.

Ile jest albumów w Match Masters?
W Match Masters znajdziesz 8 albumów z naklejkami. Aby je odblokować, zdobywaj gwiazdki, które pozwolą Ci „wskoczyć” na określony poziom i uzyskać dostęp do albumu. Już 50–60 gwiazdek zdobytych w czasie gry daje Ci taką możliwość.

Zobacz także najczęściej zadawane pytania o grze Coin Master >>

Najważniejsze informacje zawarte w artykule

 • Match Masters to gra logiczna, która polega na szybkim dopasowaniu przynajmniej trzech elementów tego samego koloru.
 • Walutą gry są monety i „dopalacze”. Przy odrobinie sprytu możesz zdobyć je za darmo.
 • Możesz przyjąć wiele różnych strategii na wygranie meczu.
 • Gra w Match Masters zapewni Ci również punkty PAYBACK, jeśli ściągniesz ją ze sklepu Google Play, do którego wejdziesz za pośrednictwem aplikacji PAYBACK.

Pobierz aplikację PAYBACK i zbieraj °punkty, grając w darmowe gry!