Candy Crush Saga – logiczna łamigłówka w cukierkowym królestwie

Strona głównaPAYBACK EkstraGry na telefon ● Candy Crush Saga

Candy Crush Saga to gra mobilna, która powstała w 2012 roku. Początkowo grali w nią tylko użytkownicy portalu społecznościowego Facebook, jednak z biegiem czasu pojawiły się wersje na urządzenia z systemem operacyjnym Android oraz iOS. Jej popularność w skali światowej jest gigantyczna – tylko w sklepie Google Play pobrano ją ponad miliard razy. Jej prosta fabuła polega na przesuwaniu słodyczy na planszy w taki sposób, aby w rzędzie lub kolumnie znajdowały się przynajmniej trzy cukierki w tym samym kolorze. Ta logiczna rozgrywka może towarzyszyć Ci, kiedy tylko chcesz – w drodze do pracy, podczas podróży czy w przerwie między zajęciami.

Teraz możesz grać w Candy Crush Saga i zasilać swoje konto PAYBACK. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Świat gier” w aplikacji mobilnej Programu i pobierzesz interesującą Cię grę ze sklepu Google Play (dostępny dla telefonów z systemem Android). Czas spędzony na graniu jest nagradzany kolejnymi punktami PAYBACK, które możesz wymieniać na atrakcyjne nagrody rzeczowe, zniżki na zakupy w sklepach lub vouchery do wykorzystania u wybranych partnerów.

Candy Crush Saga – najważniejsze zasady gry

Zasady gry Candy Crush Saga są bardzo proste. Celem rozgrywki jest połączenie cukierków pojawiających się na planszy. Jeśli w jednej linii (poziomej lub pionowej) połączysz przynajmniej trzy cukierki, słodycze znikają, a Ty zdobywasz punkty w grze. Gdy to się dzieje, słodycze, które wcześniej znajdowały się nad nimi, spadają niżej i dają możliwość tworzenia następnych połączeń, a więc zdobywania kolejnych punktów.

Aby zwiększyć swoją rangę w grze, pokonuj kolejne poziomy gry. Im dłużej grasz, tym więcej nowych możliwości zyskujesz i możesz odblokowywać różne elementy gry. Regularna gra i pokonywanie kolejnych poziomów są premiowane doładowaniami i sercami, które uzupełniają życie gracza – odnawia się ono także wraz z osiągnięciem kolejnej rangi. Co piątą rangę otrzymasz bonusowe oprawki do swojego awatara, które nie dają co prawda dodatkowych funkcji, ale są informacją o tym, ile czasu spędziłeś w grze. Nagrody zaś czekają na Ciebie wtedy, gdy grasz regularnie lub włączysz grę po paru dniach przerwy.

Oprócz punktów i nagród w grze możesz zasilać także swoje konto PAYBACK. Wystarczy, że będziesz regularnie korzystać z gry, a na Twoje konto powędrują kolejne punkty. Pamiętaj, że punkty będą się naliczały tylko wtedy, gdy ściągniesz aplikację ze sklepu Google Play za pośrednictwem „Świata gier” w aplikacji PAYBACK.

Sprawdź zasady i porady w grze Coin Master >>

Jak grać w Candy Crush Saga? Dobre praktyki na początek

Zastanawiasz się, jak grać w Candy Crush, aby zdobyć jak najwięcej punktów? Oto kilka dobrych praktyk, o których warto pamiętać:

 • Pośpiech nie jest dobrym doradcą. Nie przesuwaj cukierków, które jako pierwsze rzucą Ci się w oczy. Spróbuj przewidzieć, czy nowe ustawienie – po zniknięciu wybranych cukierków – będzie dla Ciebie korzystne.
 • Planuj swoje ruchy z wyprzedzeniem i używaj wyobraźni. Pod tym względem Candy Crush Saga może przypominać grę w szachy.
 • Zwracaj większą uwagę na dół planszy – w ten sposób zyskujesz więcej możliwości, aby działać w górnej części planszy.
 • Nie marnuj doładowań i zachowuj je na sytuacje awaryjne.
 • Skupiaj się na wyznaczonych celach. Jeśli wybrałeś specjalne warunki na mapie (np. owoce do przesuwania), skoncentruj się na wykonaniu tego zadania i nie rozpraszaj się układaniem cukierków w innych miejscach planszy.

Zobacz także jak grać w darmowego pasjansa na telefon i zdobywać punkty PAYBACK >

FAQ na temat Candy Crush Saga

Gra Candy Crush Saga od początku swojego istnienia zgromadziła wokół siebie ogromną społeczność fanów, którzy chcą znać odpowiedź na wszystkie niezbędne pytania. Sprawdź, ile poziomów czeka na Ciebie i gdzie można znaleźć najcenniejsze informacje i porady na temat aktualnych trendów w rozgrywkach.

 • Ile jest poziomów w Candy Crush Saga?
  W łączeniu cukierków osiągnąłeś już mistrzostwo i obawiasz się, że wkrótce wyczerpią się możliwości gry? Niepotrzebnie! Nawet jeśli znajdujesz się obecnie na 1000. poziomie, wiele wyzwań jeszcze przed Tobą. W pierwszej połowie 2023 roku w Candy Crush było 14 030 poziomów, a w tym ok. 100 światów do odkrycia.
 • Jak zdobyć życia w Candy Crush?
  W Candy Crush każdy gracz ma określony poziom życia, który wynosi maksymalnie 5 punktów. Jeśli przegrywasz, poziom Twojego życia się zmniejsza, jednak z każdą kolejną rangą – a więc wraz ze stażem gry – może się ono odnowić. Jedno życie odnawia się automatycznie co 30 minut, ale można też kupić je za sztabki złota. Darmowe życie otrzymasz także dzięki oglądaniu reklam – są to krótkie filmiki, które możesz obejrzeć po kliknięciu serduszka znajdującego się w górnej części ekranu. Życie możesz również otrzymać od znajomego, jeśli połączysz swoją grę z Facebookiem. Nie pochodzi ono z jego prywatnych zasobów, ale z ogólnej puli dla wszystkich. Na tej samej zasadzie Ty możesz podarować dodatkowe życie w Candy Crush swoim przyjaciołom.
 • Gdzie szukać porad i pomocy w grze?
  Jeśli szukasz ciekawych porad lub pomocy w przejściu trudniejszych poziomów, skorzystaj z pomocy internetowej społeczności, która od wielu lat gromadzi się wokół tej kultowej gry. Dołącz do otwartych grup na Facebooku: Candy Crush Saga A Global Club, Candy Crush Saga Candy Crush Saga-Club, aby być na bieżąco ze wszystkimi trikami. Jeśli zależy Ci na wizualizacji porad, odwiedź platformę YouTube i kanały Candy Crush Saga Official lub Candy Crush Fan i korzystaj z tutoriali przedstawionych w formie przystępnych filmików.

Najważniejsze informacje zawarte w artykule

 • Candy Crush Saga to jedna z najbardziej kultowych gier mobilnych, z której mogą korzystać zarówno użytkownicy urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym iOS, jak i Android.
 • W Candy Crush Saga zdobywasz punkty, tworząc połączenia cukierków w tych samych kolorach.
 • Z Candy Crush Saga nigdy nie będziesz się nudzić, bo masz do przejścia ponad 14 tys. poziomów.
 • Jeśli regularnie grasz w Candy Crush, możesz zdobywać punkty PAYBACK i wymieniać je na atrakcyjne nagrody rzeczowe, vouchery lub zniżki na zakupy w wybranych sklepach.

Pobierz aplikację PAYBACK i zbieraj °punkty, grając w darmowe gry!