Darmowy pasjans na telefon – jakie są zasady gry?

Strona głównaPAYBACK EkstraGry na telefon ● Darmowy pasjans

Pasjans to jedna z najprostszych i najpopularniejszych gier karcianych dla jednego gracza. Do układania kart w odpowiedniej kolejności nie potrzebujesz papierowej talii – wystarczy aplikacja w komputerze lub darmowa gra na telefon, która umili Ci jazdę przez zakorkowane miasto lub oczekiwanie na wizytę u lekarza. Sprawdź, jakie są zasady tej gry i co możesz zyskać, gdy ściągniesz ją na swojego smartfona!

Czy wiesz, że dzięki grze w pasjansa możesz taniej tankować paliwo lub zdobyć darmowy bilet do kina? Jest to możliwe dzięki PAYBACK. Wystarczy, że wybierzesz zakładkę „Świat gier” w aplikacji mobilnej i ściągniesz pasjansa na swój telefon z systemem operacyjnym Android. Od tej pory czas, który spędzisz na układaniu kart będzie premiowany punktami.

Darmowy pasjans na telefon – najważniejsze zasady gry

Pasjans – znany jako Klondike, Patience czy Solitaire – to wciągająca gra karciana dla jednego gracza, która pozwala na relaks i jednoczesną gimnastykę umysłu. Jest to również jedna z pierwszych gier, które przeniosły się do świata wirtualnego i na dobre w nim zagościły. Już komputery z lat 90. miały tę grę w podstawowych wersjach oprogramowania, a dziś możesz ściągać coraz bardziej udoskonalone wersje pasjansa na swojego smartfona.

Cel pasjansa to ułożenie czterech stosów kart tego samego koloru w kolejności od asa do króla (A-2-3-4-5-6-7-8-9-10-J-D-K). Karty są rozłożone w siedmiu kolumnach, a pierwsza karta od zewnętrznej strony zawsze pozostaje odkryta. Każda kolejna kolumna ma o jedną kartę więcej niż poprzednia tj. w pierwszej kolumnie znajduje się 1 karta, a w siódmej jest ich już 7. Pozostałe 24 karty to tzw. stos rezerwowy. W darmowych grach na telefon nie musisz martwić się, jak prawidłowo rozłożyć karty, ponieważ układane są one automatycznie. Gracz przenosi karty między kolumnami i układa kolory naprzemiennie lub – jeśli jest to możliwe – zaczyna układać je na jednym ze stosów bazowych. W czasie całej gry można dobierać karty ze stosu rezerwowego. Wśród darmowych wersji pasjansa na telefon znajdziesz różne warianty tej gry, np. pasjansa pająka lub piramidę. Różnice między nimi polegają przede wszystkim na nieco innym ułożeniu kart i możliwościach danego trybu gry.

Sprawdź inne gry na telefon za darmo >

Darmowy pasjans w telefonie – najciekawsze dodatki do gry

Gdy ściągniesz pasjansa na swój telefon, nie musisz mieć połączenia z internetem, aby móc układać karty. Wymagany jest jedynie system operacyjny Android, a sama gra może być obsługiwana w trybie offline. Co więcej, możesz zmieniać tryb z poziomego na pionowy (i odwrotnie), gdy tylko chcesz. Obsługa aplikacji będzie wygodna zarówno dla posiadaczy smartfonów, jak i właścicieli tabletów. Aby przenieść karty, wystarczy pojedyncze dotknięcie, lekkie przeciągnięcie i upuszczenie.

W darmowej wersji gry na telefon znajdziesz wiele ciekawych dodatków takich jak:

 • tryb dla osób leworęcznych;
 • codzienne wyzwania z nagrodami;
 • możliwość konfigurowania awersów, rewersów oraz tła kart;
 • wybór poziomu gry;
 • możliwość skorzystania z podpowiedzi, jeśli utkniesz w „martwym punkcie”;
 • do wyboru tryb dobierania 1 lub 3 kart;
 • indywidualne statystyki, dzięki którym sprawdzisz swoje postępy;
 • możliwość wyboru między klasycznym trybem gry a wyścigiem pasjansów.

Poznaj zasady darmowej gry Lords Mobile: kody i potwory, dostępnej w PAYBACK >

Jak grać w pasjansa, żeby wygrać?

Każdy gracz musi znaleźć swoją taktykę, aby z sukcesem układać pasjansa. W osiągnięciu dobrego wyniku pomoże z pewnością wyznaczenie priorytetów – tj. ustalenie, czy najpierw układać karty w kolumnach, czy polach bazowych – równomierne rozkładanie kart i zapoznanie się z całym stosem rezerwowym na samym początku gry. Dobry gracz będzie koncentrował się na układaniu kart od prawej do lewej strony, a więc od najdłuższej do najkrótszej kolumny.

Jak grać w pasjansa i zdobywać punkty PAYBACK?

Dzięki aplikacji PAYBACK możesz ściągać gry na telefon i całkowicie za darmo zdobywać °punkty. 1 minuta gry może przynieść nawet 39 °punktów PAYBACK! Korzystanie z tej funkcji jest bardzo proste. Wystarczy, że masz smartfona z systemem operacyjnym Android. Aby zgarnąć kolejne punkty i wymienić je na tańsze tankowanie na stacjach bp Polska, atrakcyjne nagrody rzeczowe z różnych kategorii lub vouchery do wykorzystania na Allegro czy Zalando oraz wielu innych sklepach online:

 • Wejdź w zakładkę „Świat gier” w mobilnej aplikacji PAYBACK;
 • Wybierz darmową grę na swój telefon i ściągnij ją za darmo ze sklepu Google Play;
 • Graj i zdobywaj punkty PAYBACK za każdą minutę spędzoną na rozgrywce.

Lubisz strzelanki kosmiczne? Sprawdź Galaxy Attack i zgarniaj punkty PAYBACK

Najważniejsze informacje w artykule

 • na czym polega pasjans i jakie są najważniejsze zasady tej gry;
 • z jakich dodatkowych funkcji możesz korzystać w mobilnej wersji pasjansa;
 • jak efektywnie układać pasjansa, aby jak najczęściej cieszyć się z wygranej;
 • jak grać w pasjansa i zdobywać punkty PAYBACK – każda minuta gry to dodatkowe środki na Twoim koncie, które zdobywasz całkowicie za darmo!

Pobierz aplikację PAYBACK i zbieraj °punkty, grając w darmowe gry!