7 propozycji gier strategicznych na telefon, które warto znać

Strona głównaPAYBACK EkstraGry na telefon ● Najlepsze gry strategiczne na telefon

Lubisz, gdy w grze na telefon dzieje się coś więcej, niż tylko dopasowywanie elementów, strzelanie czy symulowanie rozgrywek sportowych? Jeśli tak, idealnym wyborem dla ciebie są rozgrywki strategiczne, w których liczą się przede wszystkim spryt i umiejętności planowania. Podpowiadamy, na które tytuły warto zwrócić uwagę i jak zgarnąć dzięki nim punkty PAYBACK.

Chcesz mniej wydawać na tankowanie? A może przydałby Ci się nowy sprzęt dla domu lub praktyczne akcesoria komputerowe? To wszystko możesz mieć dzięki punktom PAYBACK. Aby zdobywać je szybciej, graj w ulubione gry mobilne! Jak to działa? Wejdź w zakładkę „Świat gier” w aplikacji PAYBACK i za jej pośrednictwem znajdź interesujący Cię tytuł w sklepie Google Play (dla użytkowników systemu operacyjnego Android). A potem po prostu zainstaluj grę, sięgaj po nią w wolnym czasie i zdobywaj punkty!

Guns of Glory – Zagubiona wyspa

Twoim zadaniem w tej grze będzie zebranie drużyny i wyruszenie wraz z nią na podbój zaginionej wyspy. Krążą plotki, że w tym tajemniczym miejscu znajdują się ślady zaginionych cywilizacji. Wielu śmiałków próbuje eksplorować ten teren, a twoje zadanie polega na uprzedzeniu ich zamiarów. Jako gracz Guns of Glory będziesz poszukiwał skarbów oraz walczył z duchami i potworami morskimi. Postawisz twierdzę i samodzielnie stworzysz artefakty, które pozwolą Ci likwidować zagrożenia i utorują drogę do poznawania kolejnych tajemnic Zagubionej wyspy. Gra wymaga od ciebie sprawnych manewrów, planowania kolejnych ruchów oraz mierzenia sił na zamiary. Nie zostaniesz jednak sam – w grze czekają na ciebie towarzysze z różnych stron świata. Dzięki ich doświadczeniu z łatwością pokonasz wrogów.

Sprawdź również zasady gry Candy Crush Saga >>

Mróz i płomień – Kings of Avalon

Gra Mróz i płomień – Kings of Avalon przeniesie cię do czasów średniowiecznych. Umiera król Artur, pozostawiając po sobie pusty tron, a Twoim zadaniem będzie dojście do władzy. W tym celu musisz założyć zbroję, zbudować potężną armię, a nawet wychować swojego smoka. Nieodłączną częścią gry jest opracowanie wojennych strategii: budowanie bazy, wzmacnianie wojska oraz zawieranie korzystnych sojuszy. Oprócz tego trenujesz różne umiejętności, dzięki którym będziesz wiedział, kiedy trzeba zacząć inwazję, a kiedy lepiej zniknąć z pola widzenia wrogów. Kings of Avalon to gra, w której możesz za pomocą czatu porozumiewać się z graczami z całego świata.

State of survival – Zombie war

Apokalipsa zombie to temat, który często pojawia się w grach. Nie inaczej jest tym razem – w State of survival akcja toczy się sześć miesięcy po globalnej katastrofie z udziałem zombie. Twoim zadaniem będzie przetrwanie w tym odmienionym świecie – koncentruj się więc na odbudowywaniu cywilizacji i ratowaniu tych, którym udało się przeżyć. W swojej strategii uwzględnij budowanie miast oraz walkę z zombie. W grze ćwiczysz nie tylko umiejętności planowania, ale także celne strzelanie do wroga. Podobnie jak w Kings of Avalon, tu również masz możliwość komunikowania się z innymi graczami.

Ant Legion – for the Swarm

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda życie mrówek? Te maleńkie owady są doskonałymi budowniczymi, o czym przekonasz się, grając w Ant Legion. Rozgrywka polega na rozwijaniu gniazda i założeniu kolonii. Twoim zdaniem będzie m.in. stworzenie legionu mrówek z różnych gatunków tych owadów. Oprócz tego będziesz walczył z innymi koloniami i zawierał sojusze, które przyniosą świetność twojemu gniazdu. W toku walk trzeba dbać także o zaspokojenie podstawowych potrzeb, czyli dostarczenie wody i żywności. W grze znajdziesz zdjęcia licencjonowanych fotografów przyrodniczych, dzięki którym zobaczysz, jak wygląda życie tych maleńkich stworzeń.

RAID: Shadow Legends

Twoim zadaniem jest ocalenie Telerii – w tym celu musisz zebrać najlepszych żołnierzy z tej krainy i połączyć siły Światła i Ciemności. Będziesz trenować wojsko i budować zespół tak, by był w stanie wygrać każdą walkę. Aby odnosić sukcesy, możesz posłużyć się autorską strategią wojenną. Społeczność zgromadzona wokół tej gry jest ogromna i wciąż się powiększa – codziennie toczy się tu 10 mln walk.

Game of Empires: Warring Realms

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak stworzyć własne imperium, darmowa gra na telefon Game of Empires to idealny wybór dla ciebie. Na początku poznasz realia świata, w którym będziesz budować swoją potęgę – nie brakuje tu wielowątkowych historii, odkrywania starożytnych cywilizacji i fascynujących wypraw. Twoim zadaniem – oprócz budowania imperium – będzie nawiązywanie stosunków dyplomatycznych, zawierania sojuszy czy wypowiadanie wojen, dzięki którym rozszerzysz swoje terytoria.

Poznaj 6 propozycji najlepszych darmowych gier na telefon >>

Gry o budowaniu miast i wiosek

Elementy rozgrywek strategicznych znajdziesz również w grach o budowaniu miast, wiosek lub organizacji życia na wyspach. Wśród tytułów premiowanych punktami PAYBACK są m.in. Klondike, Family Farm, Idle Construction 3D, Township czy Sunrise village. Wznoszenie budynków i doprowadzanie metropolii do świetności wymaga planu i przemyślanych działań.

Pobierz aplikację PAYBACK i zbieraj °punkty, grając w darmowe gry!