10 propozycji gier o budowaniu wiosek i miast

Strona głównaPAYBACK EkstraGry na telefon ● Darmowe gry o budowaniu miast

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, z jakimi problemami musi zmagać się budowniczy miasta, architekt ogrodów czy farmer, który od podstaw organizuje swoje gospodarstwo? Możesz wcielić się w te role dzięki grom o budowaniu miast i wiosek, które ściągniesz na swojego smartfona za darmo. Klondike, Coin Master czy Idle Islandic to przykładowe tytuły, dla miłośników gier tej kategorii.

W czasie budowania miast czy organizacji życia na farmie zbierasz punkty i kolekcjonujesz osiągnięcia, które pozwalają Ci przejść na kolejne poziomy. Oprócz nich możesz zdobyć coś jeszcze – czas spędzony na grach mobilnych premiowany jest punktami PAYBACK. Wybierz zakładkę „Świat gier” w aplikacji PAYBACK i pobierz wybrany tytuł ze sklepu Google Play. Następnie wymieniaj swoje punkty np. na akcesoria ogrodowe, vouchery na Allegro lub zniżki na zakupy w sieci PSB Mrówka, w której znajdziesz artykuły budowlane.

Klondike

W tej grze wcielasz się w budowniczego farmy, w której stawiasz budynki produkcyjne takie jak tartak, budujesz fabryki mebli i pozyskujesz z nich wyposażenie domów w wiosce. Oprócz tego możesz zorganizować kamieniołom, z którego będą wydobywane cenne surowce takie jak węgiel czy rudy żelaza. Zarządzasz też pracownikami – na początku masz do dyspozycji dwie osoby, ale liczba ta sukcesywnie się powiększa.

Coin Master

W popularnej grze mobilnej Coin Master budujesz posiadłości w rozmaitych stylach – np. wioski wikingów lub osady w starożytnym Egipcie. Do twoich zadań należy doprowadzenie wioski do osiągnięcia świetności. Pozwoli Ci to przejść na kolejny poziom i rozpocząć budowanie następnych posiadłości. Gra ma również element strategiczny, ponieważ możesz atakować i podbijać wioski swoich znajomych.

Sprawdź najczęstsze pytania związane z grą Coin Master >>

Family Farm

Bohaterem gry jest czteroosobowa, starożytna rodzina, która została uwięziona na bezludnej wyspie, a twoim zadaniem będzie pomoc w stworzeniu funkcjonalnego domu rodzinnego i zorganizowaniu całej wioski na wyspie. Produkcja ma dość rozbudowaną fabułę, ponieważ pojawia się tu wątek poszukiwania zaginionej rodziny i plemienia, z którego wywodzą się bohaterowie. Nie bez znaczenia będzie tu też wątek relacji rodzinnych.

Gardenscapes

Gra polega na renowacji starych ogrodów i doprowadzania ich do dawnej świetności. Znajdziesz tu ponad 12 tys. poziomów, w których elementy logiczne łączą się z przyjemną dla oka grafiką. Punkty zdobywasz m.in. dzięki dopasowywaniu elementów na planszy czy rozwiązywaniu zagadek. Dzięki nim twoje ogrody będą ładne, a do tego funkcjonalne.

Poznaj podstawowe zasady gry Gardenscapes >>

Riverside Merge

Twoim zadaniem będzie odbudowanie miasta po trzęsieniu ziemi. Mieszkańcy Riverside zwracają się do ciebie o pomoc w odbudowaniu ich metropolii i przywróceniu jej dawnej świetności. Będziesz naprawiać budynki, remontować zniszczone ulice, a także projektować i stawiać nowe domy, otwierać restauracje i inne punkty rozrywkowe, np. studio jogi. Twoim konkurentem będzie nieuczciwy przedsiębiorca, który dąży do przejęcia twoich zleceń i oferuje tańsze, ale oczywiście mniej solidne usługi.

Township

Budowanie miast to nie wszystko. Twoja rola polega nie tylko na stawianiu budynków, ale przede wszystkim na zarządzaniu metropolią – budowaniu sieci dróg, otwieraniu restauracji i innych punktów rozrywkowych, które podniosą atrakcyjność twojego miasta. Jeśli chcesz, możesz otworzyć także ogród zoologiczny. Co ciekawe, w grze pojawiają się elementy realnego świata takie jak np. londyński Big Ben. W grze pojawia się również motyw eksplorowania kopalni, w której czekają na Ciebie cenne złoża i przedmioty. Dzięki nim twoja gra będzie bardziej efektywna.

Farmland

Dziedziczysz gospodarstwo na wyspie, a twoim zadaniem jest sprawić, aby było ono jak najbardziej funkcjonalne. Stawiaj budynki, hoduj owoce i warzywa, a następnie sprzedawaj je klientom na lokalnym rynku lub statkom, które przypływają z dalekich krain. Zdobyte w grze punkty pomogą Ci ulepszać gospodarstwo i uatrakcyjnić je również pod względem wizualnym.

Jakie są rodzaje gier na telefon? >

Fiona’s Farm

To wyjątkowe połączenie gry strategicznej i logicznej. Twoim zadaniem będzie pomoc niejakiej Fionie – kobiecie, która uciekła swojemu narzeczonemu sprzed ołtarza i szuka harmonii w życiu wiejskim – w renowacji farmy zniszczonej po przejściu huraganu. Jako gracz nie tylko budujesz farmę, ale również układasz logiczne puzzle, dzięki którym zdobywasz dodatkowe punkty w grze.

Sunrise village

W Sunrise village pomagasz swojemu dziadkowi w prowadzeniu wiejskiej farmy. Masz możliwość zbudowania swojej własnej wioski, a oprócz tego zbierania plonów i produkowania zdrowej żywności. Gra ma również wymiar towarzyski, ponieważ poznajesz innych mieszkańców wioski i ich historie.

Idle Construction 3D

W tej grze wcielasz się w rolę kierownika budowy i dążysz do tego, aby stać się najlepszym i najbogatszym budowniczym na świecie. Twoim zadaniem jest stawianie małych domów i prowadzenie inwestycji na dużą skalę. Podobne emocje gwarantuje ci gra Idle Islandic, w której stajesz się właścicielem parków rozrywki, kolejek górskich i innych atrakcji turystycznych na wyspie.

Także Cię zainteresuje: 6 propozycji najlepszych darmowych gier na telefon >>

Najważniejsze informacje zawarte w artykule

 • Jakie są przykładowe gry o budowaniu wiosek i miast?
  Przykładowymi grami są "Klondike", "Coin Master", "Township", "Gardenscapes", "Riverside Merge", "Family Farm" i wiele innych.
 • Czy można zdobyć nagrody za granie w te gry?
  Tak, niektóre z prezentowanych gier oferują możliwość grania przez aplikację PAYBACK i zbierania punktów.
 • Jakie elementy są obecne w prezentowanych grach?
  Gry oferują różnorodne elementy, takie jak budowanie i zarządzanie, rozwiązywanie zagadek logicznych, rozwijanie farm, odbudowa miast, konkurencja z innymi graczami itp.
 • Czy prezentowane gry mają wątek fabularny?
  Niektóre z prezentowanych gier posiadają wątki fabularne, które dodatkowo angażują graczy i wprowadzają interesujące historie.
 • Czy te gry są dostępne na smartfony?
  Tak, wszystkie przedstawione gry są mobilne i można je pobrać na smartfony.

Pobierz aplikację PAYBACK i zbieraj °punkty, grając w darmowe gry!