Gardenscapes – podstawowe informacje o grze i szybkie porady

Strona głównaPAYBACK EkstraGry na telefon ● Gardenscapes

Gardenscapes to ciekawa gra logiczna, w której dopasowywanie elementów łączy się z przywracaniem ogrodu do dawnej świetności i rozwiązywaniem zagadek. Rozgrywki można prowadzić na komputerze stacjonarnym lub urządzeniach mobilnych z systemem Android. To doskonała rozrywka, która może towarzyszyć Ci w drodze do pracy, w przerwie pomiędzy zajęciami lub po prostu w wolnym czasie!

Odnawiaj ogrody i zdobywaj punkty PAYBACK! To bardzo proste – wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Świat gier” w aplikacji mobilnej PAYBACK, zainstalujesz grę ze sklepu Google Play na urządzenie z systemem Android. Zastanawiasz się, jak wykorzystać zdobyte punkty? Wymień je np. na kartę podarunkową do sieci sklepów Empik, w których znajdziesz akcesoria dla graczy lub gadżety z gier lub zapłać nimi za wybraną nagrodę rzeczową ze sklepu PAYBACK. Możesz także taniej zatankować na stacji BP Polska lub obniżyć rachunek za swoje zakupy w sieci sklepów PSB Mrówka.

Gardenscapes - o czym jest ta gra?

Gardenscapes to kultowa gra wyprodukowana przez studio Playrix, w którą można grać zarówno na smartfonie, jak i komputerze stacjonarnym, choć ta druga opcja nie jest nagradzana punktami PAYBACK. Gracz wciela się tutaj w rolę właściciela zniszczonej posiadłości – ogrodu – a jego główny cel to gruntowna renowacja i przywrócenie go do dawnej świetności. Drogą do tego jest rozwiązywanie łamigłówek „Dopasuj 3” – zadanie polega na ustawianiu kloców w taki sposób, aby przynajmniej trzy elementy znajdujące się w rzędzie do siebie pasowały. Ten ruch usunie je z planszy, zasili Twoje konto punktami i stworzy nowe możliwości dopasowania. Jest to gra logiczna, która wymaga wyobraźni, kreatywności oraz umiejętności przewidywania. Do gry zachęca także grafika z ciekawymi postaciami, które sprawią, że czas spędzony na renowacji ogrodu staje się prawdziwą frajdą. Gra ma również aspekt społeczny, ponieważ możesz zaprosić do niej znajomych.

Aby szybciej zdobywać punkty i odnawiać swoje ogrody:

 • Wykorzystuj każdą możliwość, aby tworzyć kolejne ulepszenia.
 • Usuwaj przeszkody.
 • W dopasowywaniu elementów skup się na dolnej części planszy, ponieważ w ten sposób stworzysz więcej możliwych kombinacji w górnej części planszy.
 • Rób dopasowania pionowe, ponieważ pozwalają one na stworzenie większej liczby automatycznych dopasowań.

Oprócz zdobywania punktów w grze możesz otrzymywać także punkty PAYBACK. Jak to zrobić? Wystarczy, że ściągniesz grę ze sklepu Google Play, przechodząc do niego za pośrednictwem aplikacji mobilnej i zakładki „Świat gier”. Czas spędzony na rozgrywkach zasili Twoje konto PAYBACK!

Sprawdź także porady i wskazówki o grze Coin Master >>

Najczęściej zadawane pytania związane z grą Gardenscapes

Ile poziomów jest w grze Gardenscapes?
Nawet jeśli przeszedłeś już 1000 poziomów, nie musisz się martwić, że już wkrótce zabraknie Ci nowych wyzwań. Gardenscapes stawia przed swoimi użytkownikami wyzwanie w postaci ponad 12,5 tys. poziomów, a każdy z nich jest tak samo atrakcyjny. Twórcy gry nie powiedzieli jednak ostatniego słowa – prace nad nowymi poziomami trwają cały czas.

Jak przenieść konto Gardenscapes?
Zmieniasz telefon i zależy Ci, aby przenieść swoje konto Gardenscapes wraz z postępami na nowe urządzenie? Jest to możliwe. Wystarczy połączyć grę z tym samym kontem Facebook, z którym była powiązana pierwotnie. Aby to zrobić:

 • Pobierz grę.
 • Podłącz grę do konta Facebook, którego używałeś na starym urządzeniu.
 • W opcji „Na serwerze” pojawi się okienko. Kliknij „Wybierz”.
 • Naciśnij „OK”, aby potwierdzić.

Czy można odzyskać konto Gardenscapes i jak to zrobić?
Swoje konto Gardenscapes możesz w prosty sposób odzyskać, jeśli zostało ono połączone z Facebookiem. Wystarczy, że uruchomisz grę i podasz dane do swojego profilu we wspomnianym serwisie, a wszystkie Twoje dotychczasowe wyniki w grze zostaną przywrócone. Pamiętaj, że zainstalowanie gry na innym urządzeniu daje Ci możliwość gry od początku.

Jak zdobyć puchar w Gardenscapes?
Aby zdobyć puchar w grze, przechodź na kolejne poziomy, rozwiązuj zagadki i bierz udział w wydarzeniach specjalnych. Stań się mistrzem w tworzeniu idealnych dopasowań, które stworzą Ci nieograniczone możliwości ruchów i kombinacji.

Czy i jak można zdobyć darmowe monety w Gardenscapes?
Monety to główna waluta w grze, za którą kupisz „dopalacze”, dodatkowe ruchy, uzupełnisz życia, a także przyspieszysz działania w ogrodzie. Najprostszy sposób, aby je zdobyć, to pokonywanie kolejnych poziomów i regularna gra. Mogą one być też nagrodą za przywrócenie terenów w ogrodzie. Czasem otrzymasz je od postaci z gry jako dowód wdzięczności za pomoc lub przypadkowo odnajdziesz w ogrodzie podczas jego porządkowania. Nowe monety trafią do Ciebie również wtedy, gdy ściągniesz najnowszą wersję gry na swoje urządzenie.

Jak zrobić dynamit w Gardenscapes?
Na planszy pojawią się materiały wybuchowe wtedy, gdy skompletujesz kombinację. Dynamit pojawi się na przesuniętym elemencie i można go zdetonować w miejscu, w którym się znajduje, lub w sąsiednim bloku. Dynamit pojawi się, gdy dopasujesz poprawnie 6 elementów. Oprócz niego możesz dostać jeszcze bombę, petardę lub TNT. Wszystko po to, aby szybciej przywrócić blask swojemu ogrodowi.

Jak działa funkcja Dodaj i Zaproś znajomych w Gardenscapes?
W Gardenscapes możesz grać w drużynach ze znajomymi. Jeśli udało Cię się przejść 36 poziomów, możesz stworzyć własną drużynę lub dołączyć do istniejącej. Członkowie teamu mogą wspólnie uczestniczyć w wydarzeniach i przesyłać sobie życia z ogólnodostępnej puli. Aby utworzyć zespół, kliknij w ikonę w lewym dolnym rogu. Wybierz opcję „Utwórz zespół”, wpisz nazwę drużyny, wybierz wymagany poziom wejścia i zaproś swoich znajomych. Stworzenie drużyny to koszt 500 monet.

Sprawdź inne darmowe gry o budowaniu miast na telefon>>

Najważniejsze informacje zawarte w artykule

 • Gra Gardenscapes to jedna z najpopularniejszych gier mobilnych dla systemu Android.
 • Głównym celem rozgrywek jest doprowadzenie zrujnowanego ogrodu do dawnej świetności, a środkiem do jego osiągnięcia są zagadki logiczne typu „Dopasuj 3” i inne łamigłówki;
 • Główną walutą w grze są monety, które możesz zdobywać w grze lub pozyskiwać za darmo;
 • Gardenscapes ma także wymiar społeczny – po ukończeniu określonej liczby poziomów możesz stworzyć swoją własną drużynę lub dołączyć do już istniejącej;
 • Czas spędzony na grze może być premiowany punktami PAYBACK, jeśli tylko pobierzesz grę za pośrednictwem sklepu Google Play, na który zalogujesz się za pośrednictwem aplikacji mobilnej PAYBACK.

Pobierz aplikację PAYBACK i zbieraj °punkty, grając w darmowe gry!