Plan na postanowienia noworoczne

Strona GłównaPAYBACK EkstraCiekawostki ● Plan na postanowienia noworoczne

30.12.2019

Jak najlepiej rozpocząć nowy rok? Oczywiście planując postanowienia noworoczne. To doskonały pomysł na mobilizację, wyznaczanie nowych celów i szansa na osiągnięcie sukcesu. Co zrobić, by wytrwać w postanowieniach na nowy rok?

Początek roku to dla wielu z nas czas refleksji i podsumowań. Ten okres jest również idealnym momentem na postanowienia noworoczne. Wyznaczanie sobie nowych celów to szansa na wprowadzenie drobnych zmian w życiu, a dla niektórych być może całkowita rewolucja w dotychczasowych nawykach. Do najpopularniejszych postanowień noworocznych należy chęć uczenia się języków obcych, praca nad sylwetką, przeczytanie określonej ilości książek oraz rzucenie palenia. Sprawdź najbardziej inspirujące postanowienia i poznaj rady, jak w nich wytrwać.

Zdrowe noworoczne postanowienia

Twoja forma pozostawia wiele do życzenia? Przez ostatnie kilka miesięcy zaniedbałeś również swoje zdrowie? Nowy rok jest doskonałą okazją do zmian. Praca nad ciałem zaowocuje nie tylko świetnym wyglądem, lecz także dobrym samopoczuciem, a przede wszystkim idealnym zdrowiem. Ruch i dobre nawyki to najlepsze zmiany, jakie możesz wprowadzić do swojego życia. Od czego zacząć? Od małych kroków, stopniowo wydłużając czas aktywności. Na początek do codziennej rutyny wprowadź przynajmniej 30-minutowy trening. Spaceruj, truchtaj, zapisz się na basen i jeździj rowerem. Postaw na różnorodność. Nie zapomnij też o odpoczynku. Zaniedbanie higieny snu niekorzystnie odbije się na twoim samopoczuciu i zdrowiu. Sprawdź, co masz w lodówce i zadbaj, by znalazły się w niej owoce, warzywa, ryby i nabiał. Sztuczne gotowe soki zamień na te, które przyrządzisz samodzielnie w sokowirówce lub wyciskarce. Mieszaj owoce, warzywa, zioła, przyprawy i twórz własne niepowtarzalne przepisy. Przyrządzaj je z produktów sezonowych. Świeżo wyciśnięty sok to prawdziwa bomba witaminowa i źródło odporności. W twojej kuchni brakuje odpowiedniego sprzętu? Duży wybór modeli znajdziesz na naszej stronie i u partnerów PAYBACK, np. Allegro, Media Markt, Media Expert, RTV Euro AGD, Electro.pl.

Motywujące postanowienia na Nowy Rok

Jesteś typem osoby ambitnej i lubisz podejmować wyzwania? Wyznacz sobie motywujące postanowienia, które staną się szansą na dokonanie zmian w dotychczasowym życiu. To szczególnie dobry plan, jeśli czujesz, że potrzebujesz czegoś nowego.

Zmień kwalifikacje i zacznij od nowa. Nowy rok jest idealnym momentem na zmiany, zwłaszcza jeśli od dłuższego czasu czujesz, że się nie spełniasz. Może powinieneś zacząć rozwijać hobby i zmienić je w sposób na życie? Praca z pasji to najlepszy prezent, jaki możesz podarować samemu sobie. Twoim hobby jest dekoracja domów? Zacznij śledzić trendy w sklepach z domowymi akcesoriami. Czytaj, uzupełniaj wiedzę i szukaj inspiracji. Fascynuje cię sztuka? Uwielbiasz malować, rysować, lub szyć? Sprawdź, czy twoje dzieła spotkają z zainteresowaniem np. na aukcjach. Jesteś osobą kreatywną i masz zmysł twórczy, a do tego robisz piękne zdjęcia? Sprawdź ofertę sklepów z elektroniką i kup aparat. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś już teraz zaczął realizować swoją pasję. Zestawienie sklepów z asortymentem związanym z różnymi dziedzinami życia znajdziesz m.in. u partnerów PAYBACK.

● Twoim marzeniem od zawsze były podróże, ale brakowało ci na to pieniędzy? Zacznij od drobnych wojaży. Odkrywaj miejsca blisko siebie. Połącz to np. z umiejętnością fotografowania i sprzedaży zdjęć. Jeśli konsekwentnie będziesz realizować plan, podróż w egzotyczne, dalekie kraje szybko stanie się możliwa.

Naucz się nowego języka. Umiejętność może być przydatna nie tylko w życiu prywatnym, lecz także zawodowym. Władanie językiem obcym to doskonały powód do awansu, tym bardziej, gdy jest on mało znany.

Wyjdź ze swojej strefy komfortu i zacznij robić coś nietypowego. Sprawdź dziedzinę, której zawsze unikałeś. Być może przypadkiem odkryjesz wielką pasję, która stanie się częścią twojego życia i odmieni je o 180 stopni.


Jak dotrzymać postanowień noworocznych?

Dotrzymanie postanowień noworocznych to kwestia nastawienia i kilku drobnych czynników, które w efekcie mogą zadecydować o powodzeniu twoich planów.

Nie narzekaj – zarówno twój mózg, jak i ciało lubią aktywność, a wprowadzanie się w zły nastrój hamuje poprawny przepływ informacji w neuronach. W efekcie zaczynasz czuć zmęczenie, zniechęcenie i nudę.

Daj sobie czas – nie spodziewaj się spektakularnych efektów zaledwie po miesiącu. Do najlepszych celów zawsze dochodzi się dzięki dokładnej, wytrwałej pracy, a ta wymaga czasu. Na realizację postanowień masz cały rok. Im szybciej zauważysz postępy, tym lepiej, jednak nie narzucaj sobie zbyt szybkiego tempa, bo szybko się zniechęcisz i zrezygnujesz.

Ułóż plan działania – dokładny plan to podstawa w realizacji celów, nawet tych najmniejszych. Dodatkowo usystematyzowanie zajęć lub treningów stanowi doskonałą formę dyscypliny i motywacji. Dobrym pomysłem będzie pomoc trenera lub nauczyciela, który dodatkowo wskaże, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę, co wymaga najwięcej pracy.

Życzymy wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku 2020 oraz realizacji swoich noworocznych planów

Zarejestruj swoją kartę PAYBACK, żeby dostawać kupony, a zebrane punkty wymieniać na nagrody. Nie masz karty? Zamów ją za darmo do domu, lub zarejestruj się w aplikacji PAYBACK już dziś!