Jak świętować Dzień Singla? Ciekawe pomysły na prezent

Strona GłównaPAYBACK EkstraCiekawostki ● Singles Day

Według danych Europejskiego Urzędu Statystycznego (Eurostat)* społeczność singli rośnie – jeszcze w 2011 roku liczba jednoosobowych gospodarstw domowych wynosiła ok. 2,77 mln, a w 2021 roku było to już prawie 3,7 mln. To dość pokaźna grupa, która również może świętować – Dzień Singla to doskonała alternatywa dla Walentynek! Dowiedz się, kiedy wypada i skorzystaj z ciekawych pomysłów na świętowanie. Jeśli też jesteś singlem, wykorzystaj punkty PAYBACK, aby sprawić sobie prezent!

Dzień Singla – jak to się zaczęło i czy jest co świętować?

Początków Dnia Singla (ang. Singles’ Day) należy szukać w Chinach, a ściślej rzecz biorąc na Uniwersytecie Nankińskim. Na początku lat 90. ubiegłego wieku czterech młodych mężczyzn postanowiło celebrować to, że są singlami. Dzień Singla szybko zyskał popularność, a prawdziwy boom przypadł na 2008 rok. Wtedy to jedna z platform sprzedażowych, chcąc przyciągnąć uwagę klientów, postanowiła właśnie na ten dzień przygotować bardzo atrakcyjne oferty wyprzedażowe. Miało to odpowiadać amerykańskim wyprzedażom z okazji Black Friday (Czarnego Piątku). Dzień ten jest szczególnie hucznie świętowany w krajach azjatyckich, choć na kontynencie europejskim wciąż popularniejsze są Walentynki. Samotność kojarzy się źle, jednak bycie singlem budzi bardziej pozytywne skojarzenia – socjologowie są zgodni co do tego, że nie trzeba mieć przy swoim boku partnera, aby być szczęśliwym, robić karierę i realizować pasje. Współczesny singiel to osoba, która świetnie radzi sobie w życiu, ma czas na rozwój osobisty i osiąga sukcesy w wielu dziedzinach. Zdecydowanie więc warto celebrować Dzień Singla!

Kiedy Singles’ Day 2023?

Światowy Dzień Singla nie istnieje, ponieważ święto to celebrowane jest przede wszystkim w Azji i tylko w niektórych krajach Europy. W kalendarzu można więc spotkać różne daty: najczęściej jest to 13.02, 15.02 lub 11.11. Każdy z proponowanych dni ma swoją symbolikę. Dzień Singla możesz obchodzić bezpośrednio po lub przed Walentynkami, ale najpopularniejszy termin to 11.11, czyli polskie Święto Niepodległości i równocześnie data, w której 4 razy występuje jedynka – cyfra oznaczająca m.in. status singla. Tylko od ciebie zależy, kiedy będziesz świętować ten dzień, jednak promocje z okazji Dnia Singla w PAYBACK czekają na ciebie właśnie 11.11! Tego dnia masz szansę na zdobycie atrakcyjnych kuponów promocyjnych, dzięki którym zbierzesz jeszcze więcej punktów za zakupy w swoich ulubionych sklepach. Oferty od PAYBACK na Dzień Singla znajdziesz na stronie i w aplikacji – szukaj oznaczenia „Happy Singles’ Day”.

* https://forsal.pl/gospodarka/demografia/artykuly/8671478,polska-kraj-samotnych-ludzi.html

Jak świętować Dzień Singla? Najciekawsze pomysły

Dzień Singla możesz celebrować na różne sposoby i wcale nie musisz robić tego w samotności! Świętuj sam(-a) lub z innymi osobami, które również nie mają partnerów. Z tej okazji:

  • wybierz się do SPA i kompleksowo zadbaj o swoje ciało;
  • sprawdź kinowy repertuar i wybierz się na ciekawy film ze znajomymi – pamiętaj, że punkty PAYBACK możesz wymienić na pojedynczy lub podwójny bilet do Multikina;
  • idź na zakupy i kup coś, o czym od dawna marzysz lub po prostu daj się ponieść zakupowemu szaleństwu;
  • zamów ulubione jedzenie i zrób sobie maraton filmów lub seriali – jeśli korzystasz z usług Pyszne.pl, możesz zbierać punkty PAYBACK za zamówienia;
  • wybierz się na koncert lub do teatru – pamiętaj, że punkty PAYBACK możesz wymienić na voucher do wykorzystania na platformie eBilet i zarezerwować wejściówkę na wybrane wydarzenie kulturalne;
  • zrób coś tylko dla siebie – zmień fryzurę, wybierz zupełnie nowy kolor włosów albo zrób tatuaż według własnego projektu.

Jaki prezent sprawić sobie (lub innemu singlowi) na Dzień Singla?

Skoro zakochane pary obdarowują się prezentami z okazji Walentynek, single również mogą to robić. W tym dniu spraw sobie prezent w postaci książki, modnego ubrania, ulubionych perfum czy karnetu na siłownię. Miłym drobiazgiem dla innego singla będzie karta podarunkowa. Jeśli zbierasz punkty PAYBACK i chcesz zrobić niespodziankę samotnej koleżance lub koledze, podaruj jej/jemu voucher do wykorzystania w Empiku, na Allegro, Spotify Premium czy Zalando. Jeśli dana osoba chciałaby znaleźć partnera, wręcz jej miesięczną, darmową subskrypcję Tinder Gold!

Kody i kupony na punkty do sklepów na Dzień Singla
Kupony promocyjne to doskonały sposób, by zrobić sobie prezent z okazji Dnia Singla. Dzięki nim nie tylko zaoszczędzisz na zakupach z takich kategorii jak „moda”, „uroda i zdrowie” czy „RTV i AGD”, lecz także zbierzesz dodatkowe punkty PAYBACK. Znajdź kupony promocyjne w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej Programu, aktywuj wybrany kupon i zdobądź nawet 20 razy więcej punktów za pojedynczą transakcję. Później możesz wymienić zgromadzone punkty na atrakcyjne nagrody rzeczowe, karty podarunkowe oraz zniżki na zakupy w wybranych sklepach partnerskich.

Nie tylko Dzień Singla – w jakie jeszcze dni listopada można trafić na promocje?

Listopad to miesiąc dla prawdziwych łowców okazji, ponieważ oprócz Dnia Singla wypadają w nim jeszcze Black Friday i Cyber Monday. Wypadają one w okolicy amerykańskiego Święta Dziękczynienia i są ruchome. Black Friday to piątek po święcie obchodzonym w trzecim tygodniu listopada, a Cyber Monday jest pierwszym poniedziałkiem po nim. W ten dni wiele produktów można kupić za ułamek ich regularnej ceny. Trzymaj rękę na pulsie i nie zapomnij sprawdzić, jakie niespodzianki czekają na ciebie w PAYBACK!

Najważniejsze informacje o Dniu Singla zawarte w tym artykule

  • Kiedy wypada Dzień Singla i jaka jest symbolika poszczególnych dat, w tym 11 listopada?
  • Jakie promocje czekają na ciebie w PAYBACK z okazji Dnia Singla?
  • Jak świętować Dzień Singla i przy okazji zbierać punkty PAYBACK?
  • Jaki prezent zrobić sobie i innym singlom z okazji tego dnia oraz jakie vouchery można zdobyć dzięki punktom PAYBACK?

Dołącz do PAYBACK i zbieraj °punkty kupując online lub tankując paliwo