Singles Day, czyli Dzień Singla – skąd wzięło się to święto?

Strona GłównaPAYBACK EkstraCiekawostki ● Singles Day

Na świecie obchodzone jest wiele nieoficjalnych świąt, które z roku na rok przykuwają uwagę coraz większej liczby osób. Niektóre stają się świętami komercyjnymi, np. znane w naszym kraju od wielu lat Walentynki. W ostatnim czasie można również sporo usłyszeć na temat Dnia Singla.
Geneza święta nie jest do końca znana. Jednak według najbardziej prawdopodobnej teorii zostało ono wymyślone w 1993 roku przez czterech kawalerów studiujących na uniwersytecie w Nankinie w Chinach. Z czasem coraz więcej osób chciało uczcić swój status singla, przez co święto rozpowszechniło się w całym kraju, a następnie poza jego granicami. Dziś jest dniem, o którym robi się coraz głośniej również ze względu na liczne promocje proponowane przez wiele sklepów. Także w PAYBACK przygotowaliśmy wiele ciekawych zniżek i ofert z tej okazji

Dzień Singla świętem zakupów, czyli jak to się zaczęło?

Początków Dnia Singla należy dopatrywać się w Chinach, a ściślej rzecz biorąc na Uniwersytecie Nankińskim. Na początku lat 90. ubiegłego wieku czterech młodych mężczyzn postanowiło celebrować to, że są singlami. Wskazuje się również na to, że data tego święta, czyli 11 listopada, może symbolizować czterech singli.
Dzień Singla szybko zyskał na popularności, a prawdziwy boom przypadł na 2008 rok. Wtedy to jedna z platform sprzedażowych, chcąc przyciągnąć uwagę klientów, postanowiła właśnie na ten dzień przygotować bardzo atrakcyjne oferty wyprzedażowe. Miało to odpowiadać amerykańskim wyprzedażom, które są organizowane w okolicach Święta Dziękczynienia.
Dzień ten jest szczególnie celebrowany w krajach azjatyckich, w tym w Chinach, skąd się wywodzi. Jednak bywa też obchodzony w innych krajach, właśnie ze względu na organizowane w czasie święta duże wyprzedaże. Co ciekawe, w niektórych zachodnich krajach Dzień Singla obchodzony jest 15 lutego.

Kiedy Singles’ Day 2022?

Dzień Singla obchodzony jest najczęściej 11 listopada. W tym roku ten dzień wypada w piątek. Z tego powodu można podejrzewać, że wiele sklepów przygotuje oferty promocyjne, które nie będą obejmowały wyłącznie tego święta, tylko cały weekend, a nawet tydzień. Również w PAYBACK z tej okazji znajdziesz kupony, dzięki którym podczas zakupów w sklepach partnerskich zdobędziesz jeszcze więcej punktów promocyjnych.

Oferty od PAYBACK na Singles Day znajdziesz pod adresem promocji Mega Weekend.

Kody i kupony na punkty do sklepów na Dzień Singla

Dzień Singla staje się coraz popularniejszym nieoficjalnym świętem nie tylko w Azji, lecz także na Zachodzie. Dzieje się tak ze względu na większą świadomość dotyczącą samodzielnego życia młodych osób, jak również z uwagi na to, że coraz więcej sklepów idzie śladem chińskich platform sprzedażowych. Także w Polsce można spodziewać się ciekawych promocji – znajdziesz ich wiele u nas i naszych partnerów. Dzięki temu zaoszczędzisz na zakupach z takich kategorii jak „moda”, „uroda i zdrowie” czy „RTV i AGD”. Przekonaj się, co zyskasz, robiąc zakupy w tym dniu razem z PAYBACK oraz partnerami Programu, m.in. perfumeriami Douglas czy siecią sklepów RTV Euro AGD.

Nie tylko Dzień Singla – w jakie jeszcze dni można trafić na promocje?

Listopad to miesiąc dla prawdziwych łowców okazji, ponieważ oprócz Dnia Singla wypadają w nim jeszcze Black Friday i Cyber Monday, które są dniami, gdzie wiele produktów można kupić za ułamek ich regularnej ceny. Wypadają one w okolicy amerykańskiego Święta Dziękczynienia i są ruchome. Black Friday to piątek po święcie obchodzonym w trzecim tygodniu listopada, a Cyber Monday jest pierwszym poniedziałkiem po nim. W tym dniu można często liczyć na duże promocje w sklepach internetowych. Z uwagi na to, że wyprzedaże sięgają wówczas nawet 70%, bardzo szybko zwyczaj organizowania tego typu promocji przyjął się poza Stanami Zjednoczonymi. Już od lat można z nich korzystać także w Polsce. Warto tutaj zaznaczyć, że obecnie wiele sklepów z tej okazji organizuje tzw. Black Weekend, a nawet Black Week, co stwarza jeszcze więcej możliwości do okazyjnych zakupów.

Najważniejsze informacje o Dniu Singla zawarte w tym artykule

Czym jest Dzień Singla i jaka jest jego geneza? W jakich krajach jest szczególnie popularny?

Kiedy wypada Dzień Singla i z czym się on wiąże?

Z jakich promocji możesz skorzystać przy okazji Dnia Singla?

W jakie jeszcze dni możesz stać się prawdziwym łowcą okazji? Jakie są popularne dni wyprzedażowe w listopadzie?

Dołącz do PAYBACK, aby oszczędzać na codziennych zakupach