Cyber Monday 2023 – co warto kupić w Cyfrowy Poniedziałek?

Strona GłównaPAYBACK EkstraCiekawostki ● Cyber Monday

Cyber Monday, znany także jako Cyfrowy Poniedziałek, to święto e-zakupów. Dzień wielkich wyprzedaży w sklepach internetowych przypada zawsze na poniedziałek tuż po Black Friday, czyli Czarnym Piątku. Zwykle jest to końcówka listopada lub pierwszy poniedziałek grudnia. Sprawdź, kiedy wypada w tym roku i co warto kupić!

Cyber Monday – co to?

Termin Black Friday szybko wdarł się do świadomości polskich klientów i radzi sobie nawet lepiej niż jego spolszczona nazwa, czyli Czarny Piątek. Cyber Monday, znany też jako Cyber Poniedziałek lub Cyfrowy Poniedziałek, ma zdecydowanie krótszą historię, przez co jego popularność może być mniejsza. Jednak dzięki coraz powszechniejszym zakupom w internecie stale się zwiększa. Cyber Monday to święto wyprzedaży i promocji w sklepach internetowych. Platformy przygotowują wówczas dla swoich klientów specjalne promocje niedostępne w żaden inny dzień w ciągu roku. Często oferty e-sklepów okazują się jeszcze lepsze niż te, którymi punkty stacjonarne szczyciły się kilka dni wcześniej podczas Black Friday. Wśród przecenionych towarów znajdują się szczególnie poszukiwane przez klientów artykuły, takie jak m.in. sprzęt AGD, komputery, laptopy, telewizory, tablety oraz konsole do gier. E-księgarnie oferują zniżki na książki, e-booki i audiobooki. Możesz kupować taniej akcesoria sportowe, nowe kolekcje ubrań, meble i artykuły do wyposażenia oraz dekoracji wnętrz. Cyber Monday to doskonała okazja, by zaoszczędzić na zakupach świątecznych.

Promocje podczas Cyber Monday organizują również sklepy, które są partnerami Programu PAYBACK. Oznacza to, że zakupy na tych platformach (a jest ich ponad 250!) w Cyfrowy Poniedziałek są podwójnie atrakcyjne. Po pierwsze, możesz skorzystać z obniżki cen i taniej kupić artykuły, na które polowałeś od dłuższego czasu. Po drugie, każda transakcja to dodatkowe punkty PAYBACK, które można wymienić m.in. na atrakcyjne nagrody rzeczowe, tańsze tankowanie na stacjach bp Polska lub karty podarunkowe do wykorzystania u wybranych partnerów Programu.

Kiedy wypada Cyber Monday 2023?

W tym roku Cyber Monday wypada 27 listopada. Historia tego zakupowego święta jest zdecydowanie krótsza niż wyprzedażowa gorączka związana z Black Friday. Święto internetowych zakupów narodziło się w Stanach Zjednoczonych stosunkowo niedawno, bo ok. 2005 roku. Miało to związek z nagłym wzrostem popularności rynku e-commerce, który stał się realną alternatywą dla zakupów w sklepach stacjonarnych. W takich okolicznościach stworzenie cyfrowego odpowiednika Black Friday było tylko kwestią czasu. Z każdym kolejnym rokiem przychody e-sklepów z okazji Cyfrowego Poniedziałku stają się coraz wyższe. Szczególnie atrakcyjne jest kupowanie podczas Cyber Monday w e-sklepach, które są partnerami PAYBACK. Można wówczas skorzystać z obniżek i kupić niezbędne artykuły za dużo mniejszą kwotę. A dzięki zakupom w sklepach partnerskich Programu zbierasz punkty, które możesz później wymienić na nagrody.

Sprawdź także kiedy wypada dzień singla >

Black Friday vs Cyber Monday

Black Friday i Cyber Monday często wymieniane są razem, ponieważ sąsiadują ze sobą w kalendarzu. Amerykanie siadają więc najpierw w czwarty czwartek listopada do kolacji z okazji Święta Dziękczynienia, dzień później szturmują sklepy stacjonarne z okazji Black Friday, a po weekendzie kupują online na wyprzedażach Cyber Monday. Promocje mogą wówczas sięgać nawet 70%. Black Friday vs Cyber Monday – czy oba święta w jakikolwiek sposób ze sobą konkurują? Z pewnością sklepy stacjonarne konkurują z internetowymi, choć współcześnie zdecydowana większość marek rozwija obie gałęzie sprzedaży równocześnie. Jakie są więc – oprócz daty – różnice między nimi?

  • Black Friday dotyczy sklepów stacjonarnych, a Cyber Monday platform internetowych.
  • Black Friday często „rozciąga się” na cały weekend lub tydzień, podczas gdy Cyfrowy Poniedziałek trwa tylko jeden dzień.
  • Black Friday cieszy się większą popularnością ze względu na bardziej rozbudowane działania marketingowe wokół tego wydarzenia.
  • Podczas Cyber Monday unikniesz czekania w długich kolejkach – musisz jedynie się spieszyć, aby nie wyczerpały się zapasy w magazynach!

Cyber Monday, czyli dowód popularności e-commerce

Prawie 2 miliardy osób na świecie dokonują zakupów online. Coraz więcej konsumentów kupuje w e-sklepach poza granicami swojego kraju. Najwięcej transakcji online dokonują klienci należący do tzw. generacji X. Zalicza się do niej osoby urodzone między 1966 a 1981 rokiem. Zakupy dokonywane są poprzez wszelkiego rodzaju urządzenia mobilne. Najnowsza edycja raportu „E-commerce w Polsce 2023”* sporządzonego na zlecenie Gemius Polska potwierdza rosnącą popularność internetowych zakupów w naszym kraju. Przez internet kupuje już 79% Polaków. Większość ankietowanych (70%) robi zakupy na polskich stronach, a 30% korzysta z portali zagranicznych. Motywacją do wybrania tej formy zakupów są niskie ceny produktów, niskie koszty dostawy oraz możliwość korzystania z kuponów promocyjnych i kodów rabatowych. Kupony promocyjne od PAYBACK znajdziesz w naszej aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej i aktywujesz za pomocą jednego kliknięcia. Dzięki nim możesz robić zakupy w swoich ulubionych sklepach należących do sieci partnerów Programu i zdobywać nawet 20 razy więcej punktów za pojedynczą transakcję.

*https://www.gemius.pl/wszystkie-artykuly-aktualnosci/id-79-internautow-kupuje-online-raport-e-commerce-w-polsce-2023-juz-dostepny.html

Najważniejsze informacje w artykule

  • Czym jest Cyber Monday, kiedy wypada i czym różni się od Black Friday?
  • Jakie produkty można kupić taniej podczas Cyber Monday?
  • Ile trwa Cyber Monday i czy w jakikolwiek sposób konkuruje z Black Friday?
  • Jaki procent Polaków korzysta ze sprzedaży internetowej i dlaczego tak chętnie kupują online?

Dołącz do PAYBACK i zbieraj °punkty kupując online lub tankując paliwo