Pudełka subskrypcyjne – skąd wziął się ich fenomen? Co oferują boxy subskrypcyjne?

Strona GłównaPAYBACK EkstraCiekawostki ● Pudełka subskrypcyjne

Z pewnością nie raz natknąłeś się na portalach społecznościowych lub w serwisach informacyjnych na reklamy produktów oferowanych w ramach subskrypcji. Ich zawartość to zazwyczaj niespodzianka dla zamawiających. Tego typu oferta najczęściej występuje jako „pudełka subskrypcyjne”.

Usługa ta jest niezwykle popularna w krajach zachodnich. Pojawiła się już kilka lat temu i podbiła rynek. W Polsce boxy subskrypcyjne to stosunkowa nowość, ale można zaobserwować bardzo szybki wzrost zainteresowania tego rodzaju zamówieniami. W czym dokładnie tkwi fenomen boxów niespodzianek? Co możesz zamówić w ten sposób?

Boxy subskrypcyjne – skąd pomysł na taką formę sprzedaży?

Pierwsze boxy subskrypcyjne powstały około 2010 roku. Wyznaczniki dla tego trendu stworzyły dwie młode kobiety, które po ukończeniu Uniwersytetu Harvarda założyły firmę oferującą produkty z branży beauty w ramach abonamentu miesięcznego. Wśród proponowanych przez nie produktów znajdowały się kosmetyki kolorowe i pielęgnacyjne do skóry i włosów. Jak się okazało, opracowane przez nie rozwiązanie znalazło tak wielu odbiorców i wzbudziło tak duże zainteresowanie, że dość szybko inwestorzy zewnętrzni wyłożyli ponad 10 milionów dolarów na rozwój firmy. Pomysł okazał się tak chwytliwy, że spółka ta działa do dziś i cały czas się rozrasta.

Obecnie takie start-upy i firmy powstają praktycznie na całym świecie. Również w Polsce pojawia się coraz więcej ofert tego typu. Rośnie także zainteresowanie konsumentów tego rodzaju zakupami abonamentowymi. Dlatego warto dowiedzieć się, w czym tkwi fenomen tej usługi.

Oferowane w ten sposób produkty są bardzo różnorodne – dzięki temu praktycznie każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Wiele osób decyduje się na zamówienie pudełka subskrypcyjnego „na próbę” i później przedłuża subskrypcję. W zależności od oferty w boksie znajduje się jeden lub kilka produktów z określonej kategorii. Wpływ na popularność takich pudełek ma także fakt, że są to w większości niespodzianki. Subskrybent nie wie, co dostanie w kolejnej przesyłce – wiąże się to z dreszczykiem emocji i przyjemnym oczekiwaniem na zamówienie. Radość sprawia nawet sam moment rozpakowywania pudełka i wyjmowania znajdujących się w nim produktów.

Wiele osób dostrzega tutaj nawiązania do różnego rodzaju gier komputerowych, w szczególności tych z gatunku RPG, gdzie podczas rozgrywki mogą się pojawiać skrzynie z niespodziankami dla graczy – dodatkową bronią, punktami mocy itp.

Jakie produkty można kupić, zamawiając boxy niespodzianki?

Z każdym rokiem wyraźnie rośnie zainteresowanie tego typu abonamentem. Obecnie można w ten sposób zamawiać produkty praktycznie z każdej branży. Jeżeli chodzi o boxy subskrypcyjne w Polsce, do najpopularniejszych należą te, które oferują kosmetyki. W tym przypadku można wyróżnić kilka kategorii. Do wyboru masz abonamenty, w ramach których kupisz produkty tworzone specjalnie dla danego boxa lub te wyprodukowane przez znane od wielu lat marek. Możesz zdecydować się na kosmetyki do pielęgnacji twarzy i całego ciała, perfumy lub kolorowe kosmetyki do makijażu.

Jak się okazuje, w naszym kraju sporym zainteresowaniem cieszą się także boxy tworzone z myślą o wędkarzach. W takich pudełkach z abonamentem kryją się niespodzianki związane z przynętami, np. błystki lub muchy.

Kolejną opcją zamawianą w ramach abonamentu są pudełka subskrypcyjne z książkami. Ciekawostką jest to, że równie sporym zainteresowaniem cieszą się boxy niespodzianki, które zawierają gadżety dla czytelników – zakładki, skarpetki z motywami książkowymi, kubki i wiele innych.

W Polsce coraz bardziej rozwija się gałąź boxów subskrypcyjnych dla dzieci. Pudełka mogą zawierać m.in. ubranka niemowlęce, zabawki dla maluchów w różnym wieku, a także książeczki. Czasami kryją się w nich również pomoce edukacyjne albo zabawne gadżety, które są przydatne w szkole.

Możesz też spotkać się z ofertą boxów subskrypcyjnych zawierających jedzenie. Zazwyczaj są to takie produkty jak kawa lub herbata z różnych stron świata, miód albo przyprawy. Często są one w dekoracyjnych opakowaniach, dzięki czemu sprawdzą się także jako drobne prezenty dla bliskiej osoby.

Sprawdź nasz prezentownik z poradami i inspiracjami

Pudełka subskrypcyjne w PAYBACK? Czekaj na nowe niespodzianki

Obecnie w ramach Programu PAYBACK nie ma możliwości nabycia boxów subskrypcyjnych. Wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom naszych użytkowników, szykujemy dla nich niespodzianki. Już niedługo zostaną udostępnione specjalne pakiety promocyjne, z których będziesz mógł skorzystać i ty. Śledź na bieżąco zamieszczane przez nas informacje i czekaj na kolejne atrakcyjne propozycje od PAYBACK.


W międzyczasie sprawdź aktualne promocje w sklepie PAYBACK.

Dołącz do PAYBACK i zbieraj °punkty kupując online lub tankując paliwo