Sneaker bot – w jaki sposób boty do kupowania ułatwiają zakupy?

Strona GłównaPAYBACK EkstraCiekawostki ● Sneaker bot

Technologia coraz bardziej wkracza w nasze życie. Praktycznie na każdym kroku można spotkać się z nowinkami, których celem jest ułatwienie wykonywania określonych czynności. Wiele nowych rozwiązań pojawiło się ostatnio w sieci. Przykładem mogą być boty zakupowe, takie jak np. sneaker bot.

Jak to zostało wcześniej wspomniane, jednym z rozwiązań usprawniających funkcjonowanie w sieci jest sneaker bot, czyli program zaliczany do aplikacji zakupowych. Pozwala on na sprawniejsze kupowanie sneakersów, czyli sportowych butów, które coraz częściej kolekcjonuje wielu pasjonatów z całego świata. Czym dokładnie jest bot? Gdzie się go wykorzystuje? Dlaczego zostały stworzone specjalne boty do kupowania butów?

Czym jest bot?

Bota można zdefiniować jako program, który w wybranych czynnościach ma zastępować człowieka. Nazwa ta pochodzi od słowa „robot” – w świecie realnym to właśnie roboty wyręczają ludzi w niektórych zadaniach. Boty działają jednak w sieci, a w związku z coraz szerszym wykorzystywaniem ich powstała nawet cała dziedzina wiedzy nazywana botyką. Ma ona na celu tworzenie modelowych sytuacji oraz profili odbiorców usług, w których mogą być stosowane tego typu rozwiązania.

Warto podkreślić, że boty są coraz częściej używane w wielu dziedzinach sieciowego życia. Z jednej strony stanowią ogromne udogodnienie dla osób oferujących usługi. Z drugiej jednak mogą być problematyczne. Wykorzystywanie ich w niektórych dziedzinach uznawane jest za naganne lub kontrowersyjne.

Gdzie wykorzystywane są boty?

Przeciętny użytkownik sieci może mieć styczność z botami np. w czasie kontaktu z konsultantami różnorodnych przedsiębiorstw (m.in. sklepów internetowych czy usługodawców). Boty mają wówczas za zadanie odpowiadać na najczęściej zadawane pytania i rozwiązywać typowe problemy pojawiające się w związku z użytkowaniem strony, sprzętu lub usługą danej firmy. W przypadku bardziej skomplikowanych spraw użytkownik jest przekierowywany do konsultanta – człowieka.

Roboty internetowe tworzone są także przez użytkowników gier komputerowych. Do ich zadań należy m.in. ułatwianie wykonywania niektórych czynności. Trzeba jednak podkreślić, że w środowisku graczy takie zachowanie nie jest dobrze odbierane.

Boty wykorzystywane są też do indeksowania i skanowania stron pod kątem zawartości. Część z nich to boty wyszukiwarek, jednak tworzy się również programy mające skanować strony internetowe w poszukiwaniu atrakcyjnych ofert sprzedaży produktu, którego aktualnie szuka konsument. Tego rodzaju boty wyszukują artykuły w promocji i pomagają w ich zakupie. W sieci pojawiają się także roboty internetowe, które umożliwiają użytkownikowi masowe zakupy, jednak jest to uważane za dość kontrowersyjne. Niedawno można było usłyszeć m.in. o masowym wykupieniu premierowych kart graficznych lub konsoli do gier ze sklepów producentów.

Dlaczego akurat bot do kupowania sneakersów?

Dużą popularnością wśród osób tworzących lub kupujących i wynajmujących boty zakupowe cieszą się nie tylko oferty dotyczące sprzętu elektronicznego, lecz także butów. Chodzi tutaj przede wszystkim o sneakersy, czyli sportowe obuwie, które obecnie jest jednym z symboli miejskiej mody (tzw. streetwear). Dlaczego właśnie do zakupu tych butów zostały stworzone specjalne boty?

Już od wielu lat premiery nowych modeli znanych i cenionych marek zajmujących się produkcją obuwia sportowego budzą ogromne zainteresowanie wśród przeciętnych użytkowników. Jak się okazuje, buty te tak bardzo działają na wyobraźnię, że pojawia się też coraz więcej osób, które je kolekcjonują. To właśnie one chętnie korzystają z programów takich jak boty – nie tylko po to, by znaleźć ciekawe modele, lecz także by być pierwszymi, którzy kupią buty dopiero wypuszczane na rynek.

PAYBACK GO – poznaj rozwiązanie dostępne w aplikacji Programu

Jeżeli lubisz kupować w okazyjnych cenach i szybko znajdować kupony promocyjne w Programie, możesz skorzystać z nowej opcji dostępnej w naszej bezpłatnej aplikacji. Dzięki PAYBACK GO twoje zakupy staną się jeszcze prostsze i przyjemniejsze, zaoszczędzisz też więcej niż dotychczas.

PAYBACK GO sprawia, że aplikacja jeszcze lepiej dostosowuje się do twoich potrzeb. Wystarczy, że zameldujesz się w niej u wybranego partnera Programu, a zawartość prezentowana na telefonie będzie dotyczyła tego konkretnego sklepu. Zobaczysz oferty, informacje o promocjach, a także kupony, które ułatwią ci zakupy w danym miejscu. Jak włączyć tę opcję w aplikacji? Kliknij logotyp wybranego partnera w obszarze PAYBACK GO, a aplikacja zamelduje cię w odpowiednim sklepie i dostosuje do niego swój wygląd.

Dołącz do PAYBACK i zbieraj °punkty kupując online lub tankując paliwo