Jakie efekty daje motylek (agrafka) do ćwiczeń?

Strona GłównaPAYBACK EkstraSport ● Motylek

Motylek do ćwiczeń, nazywany również agrafką, to prosty w budowie przyrząd treningowy pomagający ukształtować wymarzoną sylwetkę. Używa się go zarówno do dolnych, jak i górnych partii ciała. Jak z nim ćwiczyć? Jakie efekty przynosi korzystanie z agrafki?

Motylek (agrafka) zawdzięcza swoją nazwę wyglądowi – przypomina dwa małe symetryczne skrzydełka. Choć jest to całkiem niepozorny przyrząd do ćwiczeń, wykorzystuje się go na różne sposoby i do różnych partii ciała. Za jego pomocą wzmocnić i wyszczuplić można przede wszystkim uda oraz pośladki, ale i mięśnie ramion, klatki piersiowej czy grzbietu. Agrafka do ćwiczeń to przyrząd, po który najczęściej sięgają kobiety. Jest on bowiem łatwy w użyciu, a pozwala na ujędrnienie zazwyczaj najbardziej problematycznych części ciała. Specjaliści uważają, że pierwsze efekty pracy z motylkiem zauważyć można nawet po miesiącu regularnych ćwiczeń. Należy pamiętać, że takie treningi są korzystne nie tylko dla zdrowia fizycznego, lecz także psychicznego.

Agrafka do ćwiczeń – kiedy może się przydać?

Agrafka to przyrząd bardzo często spotykany na siłowniach i w klubach fitness. Można go jednak używać także w domu. Ćwiczenia z motylkiem wyszczuplają sylwetkę, dlatego decydują się na nie przede wszystkim osoby, które próbują schudnąć. Mogą jednak stanowić element różnorodnych treningów, gdyż wzmacniają mięśnie ciała. Agrafka często jest przydatnym urządzeniem w ćwiczeniach dodatkowych m.in. treningu pływackiego, wspinaczkowego czy biegowego. Motylka w swojej pracy używają także rehabilitanci. Dobrze dobrane ćwiczenia z agrafką są bowiem pomocne m.in. w powrocie do zdrowia po wypadku, gdyż szybko i efektywnie wzmacniają osłabione mięśnie.

Przykładowe ćwiczenia z motylkiem

Motylek jest bardzo łatwy w użyciu, a przy tym przynosi bardzo szybkie efekty. Nie trzeba być doświadczonym sportowcem czy wynajmować trenera personalnego, by szybko opanować ćwiczenia ze „skrzydlatym” przyrządem treningowym. Poleca się go przede wszystkim osobom chcących wzmocnić mięśnie ud i pośladków lub ramion i przedramion. Jak ćwiczyć z agrafką? Jakie ćwiczenia można wykonać samemu w domu lub na sali gimnastycznej?

 • ĆWICZENIA Z MOTYLKIEM NA UDA
  Agrafka to urządzenie idealne do ćwiczeń wzmacniających mięśnie ud. Wystarczy położyć się na plecach i ugiąć nogi w kolanach. Następnie rozstawić je na szerokość bioder, a agrafkę umieścić między kolanami. Należy pamiętać, by stopy leżały płasko na ziemi i nie odrywały się podczas ćwiczeń. Następnie trzeba rytmicznie łączyć ze sobą kolana, zaciskając agrafkę. W ten sposób mięśnie ud „walczą” z oporem motylka i intensywnie pracują.
 • ĆWICZENIA Z AGRAFKĄ NA POŚLADKI
  Pośladki ćwiczy się za pomocą motylka w pozycji stojącej. W tym celu należy stanąć w wykroku, a przyrząd umieścić między udem a łydką wysuniętą do tyłu. Następnie trzeba robić przysiady, klękając na kolanie nogi, na które znajduje się motylek. Jego „skrzydełka” powinny się ze sobą stykać w momencie przysiadu.
 • ĆWICZENIA Z MOTYLEM NA ŁYDKI
  Łydki najlepiej jest ćwiczyć za pomocą agrafki w pozycji siedzącej (na krześle lub stołku). Gadżet należy umieścić między łydkami w taki sposób, by jego górne krawędzie znajdowały się na wysokości kolan. Motylek trzeba zaciskać, łącząc kolana. Początkowo ćwiczenie może sprawiać problemy, bo agrafka wyślizguje się spomiędzy nóg. W trakcie treningu warto więc przytrzymać ją delikatnie dłonią.
 • AGRAFKA NA ĆWICZENIA KLATKI PIERSIOWEJ
  Istnieje wiele ćwiczeń z motylkiem, które wzmacniają mięśnie klatki piersiowej. Najpopularniejszym jest jednak to wykonywane w pozycji stojącej. Wystarczy chwycić przyrząd w obie ręce i wyciągnąć je przed siebie. Następnie należy tak zaciskać motylka, by jego „skrzydełka” stykały się ze sobą przy każdym ruchu ramionami.

Największe zalety ćwiczeń z agrafką

Taki przyrząd do ćwiczeń, jakim jest agrafka fitness, charakteryzuje się wieloma zaletami. Przede wszystkim to niedrogi gadżet, więc każdy może sobie na niego pozwolić. Motylek jest też mały, dlatego – w przeciwieństwie do wielkogabarytowego sprzętu treningowego – łatwo jest go przechowywać. Jest bardzo lekki, bez problemu można go zabrać ze sobą na siłownię, do parku czy na zajęcia fitness. Motyle niezwykle łatwo się obsługuje. Wystarczy podpatrzeć w internecie wykonywane z nim ćwiczenia. Nie wymaga też dobrej kondycji czy wybitnych zdolności gimnastycznych. W dodatku jest on bardzo skuteczny. Efekty ćwiczeń z agrafką są bardzo widoczne, bo ujędrnia on i wzmacnia mięśnie całego ciała.

Jeśli na trening to tylko z PAYBACK! Kupuj niezbędny sprzęt oraz akcesoria do ćwiczeń i zbieraj punkty za zakupy online.