Bramka do piłki nożnej - jakie są rodzaje? Jak wybrać?

Strona GłównaPAYBACK EkstraSport ● Bramka do piłki nożnej

Pasja do piłki nożnej rodzi się często u dzieci, a jej rozwijanie wymaga wielu treningów i ćwiczeń. Warto zainwestować w odpowiedni sprzęt, który to umożliwi. Młodym pasjonatom piłki na pewno przydadzą się specjalne bramki do piłki nożnej dla dzieci.

Przygoda z piłką nożną zaczyna się zazwyczaj od zabawy, która często przeradza się w chęć uczynienia z pasji sposobu na życie. Aby osiągać wyniki w sporcie, potrzebne są treningi i ćwiczenia, które są tym skuteczniejsze, im lepsze warunki zapewnia się ćwiczącym. Warto więc już na samym początku zadbać o dobry sprzęt dla miłośników gry w piłkę nożną. To nie tylko odpowiednie buty sportowe, strój i piłka, ale także bramka do piłki nożnej. Na co należy zwrócić uwagę, kupując taki gadżet? Istotne są wymiary bramki do piłki nożnej, ale również jej waga czy sposób montażu.

Bramki do gry w piłkę nożną – małe i duże modele

Bramki treningowe do piłki nożnej przydają się zarówno podczas ćwiczeń, lekcji i w trakcie zabawy z rówieśnikami. Na co zwrócić uwagę, wybierając tego typu sprzęt dla swojej pociechy. Podstawowym kryterium powinien być wiek i wzrost dziecka. Jednak nie bez znaczenia jest także materiał, z którego została wykonana mała bramka do piłki nożnej, czy sposób jej montażu i możliwość transportu. Warto zwrócić uwagę na ciężar bramki – zbyt lekka może się przemieszczać, a podczas silniejszych podmuchów wiatru nawet przewracać. Oczywiście, inne wymiary powinna mieć bramka, którą rodzice chcą ustawić w pokoju pociechy i która ma służyć jedynie do zabawy, a inne bramka, która ma stać na zewnątrz i spełniać funkcję treningową. Jaka jest zatem najlepsza bramka ogrodowa do piłki nożnej? To zależy od tego, jak poważnie traktowana jest gra w piłkę, jaką przestrzenią dysponują gracze i jakie fundusze chcą przeznaczyć na inwestycję. Bramki o wysokości 152 cm są uniwersalne, mogą posłużyć przez kilka lat. Minibramki do piłki nożnej mają zazwyczaj wymiar do 122 cm i są przeznaczone dla najmłodszych miłośników gry w „nogę”. Wśród tego rodzaju małych bramek można znaleźć modele o różnych wymiarach, niektóre z nich są wyposażone w siatki ze specjalnymi otworami, które służą nauce strzałów w określone miejsca. Są to tzw. siatki treningowe. Mała bramka do piłki nożnej ma jeszcze taką zaletę, że łatwo ją przenieść z miejsca na miejsce i jest znacznie tańsza od klasycznych modeli. Duże bramki, które przeznaczone są zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, wymagają już sporej przestrzeni. Nadają się do postawienia na podwórku, dlatego nie każdy może sobie na nie pozwolić. Ich niezaprzeczalną zaletą jest trwałość i odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Duże bramki do piłki nożnej to inwestycja na lata i wybór dla osób, które poważnie myślą o grze, a przy tym mają miejsce na ich montaż.

Przeczytaj także: Sport - jakie są akcesoria do jego uprawiania?

Siatka na bramkę do piłki nożnej

Kolejną bardzo ważną cechą bramki do piłki nożnej dla dzieci i dorosłych jest siatka. Najważniejsza z punktu widzenia użytkownika jest wytrzymałość siatki, zależna od materiału, z którego została wykonana. Jeśli bramka ma służyć przez kolejne lata i zapewnić profesjonalny trening, dobrze jest wybrać siatkę nieprzemakalną, odporną na promieniowanie UV i wzmocnioną na brzegach. Siatka powinna być sprężysta o grubym splocie i oczkach o średniej wielkości. Profesjonalne bramki do piłki nożnej mają siatki wykonane z polietylenu lub polipropylenu z zastosowaniem metody węzłowej, lub bezwęzłowej. Jakość siatki ma ogromne znaczenie – jeśli jest wysoka, siatka nie będzie kruszeć i rozciągać się w miarę upływu czasu. Wzmocnione brzegi zapobiegają strzępieniu się, a odpowiednio gruby splot sprawia, że siatka nie zostanie zniszczona pod wpływem silnych uderzeń piłką.

Dowiedz się również jak wybrać odpowiednią piłkę do siatkówki.

Bramka w piłce nożnej – sposób montażu

Wybierając bramki przenośne do piłki nożnej, warto zwrócić uwagę na sposób ich montażu. Dla wielu użytkowników to dość istotna cecha, przesądzająca często o zakupie. Oczywiście najprostsza do rozłożenia jest bramka do gry w piłkę nożną dla dzieci, która zazwyczaj jest bardzo lekka. Wiele z bramek tego rodzaju to modele samorozkładające się, dodatkowo wyposażone w śledzie umożliwiające przymocowanie bramki do podłoża. Dostępne są także dmuchane bramki do piłki nożnej i modele składane z plastikowych rurek. Zaletą takich rozwiązań jest łatwość transportu, możliwość przenoszenia bramek w różne miejsca, zabrania na wakacje, ustawienia zarówno w ogrodzie, jak i w domu. To idealne modele dla najmłodszych miłośników gry w piłkę nożną i rodziców, którzy nie chcą inwestować w duże i drogie bramki. Metalowe i drewniane duże bramki dla osób myślących poważnie o grze w piłkę nożną trzeba mocować za pomocą specjalnych kołków lub zalewać betonem. Największe modele są jednolitą konstrukcją i wymagają przymocowania siatki o odpowiednim wymiarze. Sprawdzają się na dużej przestrzeni i nie muszą być demontowane na okres zimowy.

Zainteresuje Cię: Kondycja – jak o nią zadbać? Ćwiczenia i porady

Jeśli na trening to tylko z PAYBACK! Kupuj niezbędny sprzęt oraz akcesoria do ćwiczeń i zbieraj punkty za zakupy online.