Jak oszczędzać z aplikacją PAYBACK, gdy ma się dzieci?

Strona GłównaPAYBACK EkstraOszczędzaj z PAYBACK
● Jak oszczędzać z aplikacją PAYBACK, gdy ma się dzieci?


Data publikacji: 03.12.2020

Basia jest aktywną mamą trójki dzieci. Każdego dnia planuje dokładnie swoje wydatki, by dobrze zagospodarować domowy budżet. Jednak koszty związane z utrzymaniem dzieci są dość wysokie. Dla Basi zawsze dużym wydatkiem jest zakup ubrań dla swoich pociech. Rosną one bardzo szybko i często wymagają wymiany praktycznie całej garderoby. Dotyczy to także butów. Spora część budżetu przeznaczana jest również na jedzenie dla całej rodziny. Oprócz tego Basia lubi kupować prezenty dla swoich dzieci oraz w odpowiedni sposób rozwijać ich zainteresowania, co także wiąże się z określonymi kosztami.

Na szczęście Basia jest też aktywną uczestniczką Programu PAYBACK, może więc zaoszczędzić na niektórych wydatkach, a co za tym idzie – zoptymalizować domowy budżet. W jaki sposób? Jako uczestniczka Programu może śledzić promocje u wybranych partnerów PAYBACK. Zainstalowana w telefonie aplikacja wysyła jej powiadomienia dotyczące najciekawszych akcji promocyjnych, dzięki czemu nigdy nie przeoczy ciekawych propozycji. Wśród partnerów Programu są sklepy z ofertą skierowaną do najmłodszych – Basia może kupować np. ubrania w sklepie 5-10-15. Wiele przydatnych przedmiotów znajdzie także na Allegro. Duża różnorodność ofert sprawia, że łatwo wybierze taką, która będzie najbardziej odpowiednia.

Przydatny artykuł: Porada Alicji jak oszczędzać z aplikacją PAYBACK w sklepach online

Zakupy u partnerów PAYBACK – zbieranie punktów i kolejne oszczędności

To jednak nie wszystko, co zyskuje Basia, aktywnie uczestnicząc w Programie. Pamięta o tym, aby za każdym razem przed zrobieniem zakupów aktywować w aplikacji PAYBACK odpowiednie kupony do sklepów, z których oferty będzie korzystać. W ten sposób oprócz punktów podstawowych zyskuje też punkty promocyjne i może zaoszczędzić jeszcze więcej. Zgromadzone w ten sposób środki będzie mogła przeznaczyć na zakupy drogeriach dm i kupić w nich potrzebne artykuły dla swojej pociechy. Wystarczy, że przy kasie, jeszcze przed finalizacją transakcji, zgłosi kasjerowi chęć zmniejszenia rachunku za swoje zakupy przy pomocy punktów PAYBACK. Musi jedynie zadeklarować, ile dokładnie środków chce przeznaczyć na ten cel. Może w ten sposób pokryć cały rachunek lub jedynie jego część. W drugim przypadku brakującą kwotę uzupełni, płacąc kartą lub gotówką.

Uczestnicy Programu mogą wymieniać swoje punkty na kupony podarunkowe do wybranych partnerów. Basia często sięga po vouchery do serwisu Allegro, gdzie znajduje atrakcyjne artykuły dla dzieci. Produkty kupowane online są zazwyczaj dużo tańsze i jest ich więcej do wyboru. Basia w ten sposób kupuje takie produkty jak ubrania czy obuwie. To także doskonały sposób na to, by wybrać dla swoich pociech coś ekstra, np. zabawki na Dzień Dziecka, jednocześnie nie nadwyrężając domowego budżetu.

Optymalizacja domowego budżetu z aplikacją PAYBACK

Możliwość zbierania punktów i ich wymiany na nagrody lub obniżanie rachunków u partnerów Programu to nie jedyny sposób na oszczędności z PAYBACK. Warto też skorzystać z aplikacji, w której znajduje się zakładka „lista zakupów”. Dzięki niej Basia szybko przygotowuje spis rzeczy, które faktycznie są potrzebne w domu. To rozwiązanie w połączeniu z planowaniem posiłków na kilka dni naprzód pomaga jej zoptymalizować wydatki na jedzenie. W ten sposób też oszczędza podwójnie. Kupując jedynie potrzebne produkty spożywcze, ogranicza znacznie ryzyko tego, że coś z jedzenia się zepsuje i będzie musiała to wyrzucić.

Alicja Oszczędnicka

Na co dzień zarządza projektami w dużej korporacji, a po godzinach prowadzi bloga http://oszczednicka.pl/ na którym dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi finansów rodzinnych, sprawdzonymi sposobami na zarządzanie domowym budżetem i wydatkami. Mama dwóch łobuziaków i żona Oszczędnickiego. Autorka książki „Finanse domowe krok po kroku” wydanej w 2016 roku.

Oszczędnicka radzi:

Pojawienie się dziecka zmienia w naszym życiu bardzo wiele. To oczywiste, że chcemy się nim dobrze zaopiekować i czasem wydaje nam się, że musi mieć wszystko, co tylko dostępne, żeby się dobrze rozwijało, dobrze wyglądało i było szczęśliwe…


Przez to czasami łapiemy się na tym, że nasze koszty szybują drastycznie w górę.


Ale wcale nie musi tak być. Małe dziecko nie potrzebuje wiele do szczęścia, i to od nas w głównej mierze zależy, jak będą wyglądały te „dziecięce wydatki”. Oczywiście w miarę jak nasze pociechy rosną, rosną też potrzeby i pewne wydatki są niezbędne, ale… korzystając z karty PAYBACK możemy sprawić, że przy ich okazji zbierzemy punkty, które potem wymienimy na zniżki, bony lub potrzebne nam rzeczy.


Bardzo podoba mi się, że w PAYBACK można zbierać punkty za zakupy w Allegro, bo oprócz tego, że jest tam niezwykle szeroki wybór, to bardzo często można kupić rzeczy z drugiej ręki w świetnym stanie. To rozwiązanie, które jest przyjazne i dla portfela i dla planety. Moi chłopcy od jakiegoś czasu prosili o książki, których nie można już nigdzie kupić. Kilka pozycji z serii „CO i JAK?” o małpach, rekinach i piratach. Weszłam więc na Allegro (oczywiście przez aplikację PAYBACK) i kupiłam w antykwariacie upragnione książki niemal za grosze. No dobrze nie do końca grosze, bo były to złotówki ;), ale dosłownie kilka złotych za jeden egzemplarz. Książki przyszły w stanie idealnym i mamy nowe lektury na jesienne wieczory, a na koncie punkty PAYBACK.

Zacznij oszczędzać dzięki zebranym °punktom PAYBACK