Lista zakupów – w jaki sposób pomoże ci sprawnie zrobić zakupy?

Strona GłównaPAYBACK EkstraAplikacja mobilna ● Lista zakupów

Idąc na zakupy, wiele osób chce kupić najpotrzebniejsze rzeczy i szybko wrócić do domu. Jak się jednak okazuje, pod wpływem chwili często kupujemy to, co nie jest nam potrzebne, a zapominamy o produktach pierwszej potrzeby. Rozwiązaniem tego problemu może być odpowiednio przygotowana lista zakupów.

Ale czy rzeczywiście dzięki liście zakupy staną się proste? Na pewno będą łatwiejsze i przebiegną sprawniej, szczególnie te spożywcze, robione przed świętami lub ważną uroczystością rodzinną. To właśnie wtedy najczęściej robi się większe zakupy i zapomina produktów, które mają być wykorzystane do przygotowania potraw albo posprzątania domu w związku z tym wydarzeniem. Jak zatem przygotować listę zakupów? Co warto wziąć pod uwagę?

Dlaczego zapominamy kupić rzeczy, których potrzebujemy?

Każdemu zdarzyło się przynajmniej raz zapomnieć kupić to, po co poszedł do sklepu. Jednak niektórym osobom przytrafia się to notorycznie. Dlaczego tak się dzieje? Zazwyczaj wynika to ze sposobu, w jaki dokonywane są codzienne lub większe zakupy w sklepach spożywczych lub wielobranżowych. To właśnie wtedy najczęściej zapominamy kupić produkty, które są potrzebne. Powodem może być to, że zakupy są robione dość chaotycznie. Chodzenie od półki do półki sprawia, że łatwo pominąć rzeczy, które pierwotnie chciało się umieścić w koszyku. Jednak nie tylko nasze chaotyczne działania sprawiają, że w domu często okazuje się, iż nie kupiliśmy wszystkich produktów. Sklepy zwykle układają towar tak, aby przyciągnąć uwagę do przygotowanej promocji, co może powodować rozkojarzenie. Kolejną kwestią są również zapachy unoszące się w sklepie. Mają one na celu pobudzenie zmysłów klienta i skuszenie go do zakupu np. świeżego pieczywa lub wędlin.

Można, zatem, śmiało stwierdzić, że głównymi powodami, przez które nie kupujemy wszystkich potrzebnych rzeczy, jest brak odpowiedniej organizacji (listy zakupów) i rozkojarzenie wywołane różnymi czynnikami zewnętrznymi.

lista zakupów w aplikacji

Czego najczęściej zapominamy kupić?

Na różnego rodzaju forach internetowych dotyczących zakupów można przeczytać, że do najczęściej zapominanych produktów należą te spożywcze z grupy pierwszej potrzeby. Forumowicze zazwyczaj podają np. olej, masło lub przyprawy. Z produktów potrzebnych w gospodarstwie domowym wymienia się m.in. worki na śmieci, gąbki do mycia naczyń oraz różnego rodzaju środki czyszczące. Część konsumentów żartuje, że zapomina listy zakupów. Inna humorystyczna wypowiedź to: „zapominam o kupowaniu tylko tego, co mam na liście zakupów”.

Sprawdź, jakie produkty umieścić na liście zakupów, aby przygotować kremową zupę z cukini, o której piszemy przy okazji recenzji patelni Granite Ambition.

Dlaczego lista zakupów to dobre rozwiązanie dla zapominalskich?

Przygotowana w odpowiedni sposób lista zakupów pozwala na lepszą organizację w czasie wizyty w hipermarkecie. Wówczas istnieje mniejsze ryzyko, że zapomnimy o ważnej rzeczy. Warto zaznaczyć, że przygotowanie listy rzeczy do kupienia pozwala także zoptymalizować wydatki. Odpowiednio przygotowana lista oznacza mniejsze ryzyko tego, że kupimy rzeczy niepotrzebne, z których prawdopodobnie nawet nie skorzystamy. Bardzo często tak się dzieje w przypadku zakupów spożywczych. Dzięki kupowaniu z listą możemy zaoszczędzić podwójnie – nie kupujemy niepotrzebnych rzeczy i nie marnujemy pieniędzy, bo znika problem zepsutego nadmiaru żywności.


Gdzie robić zakupy online? - Zobacz nowe sklepy w PAYBACK

⬇️ Z aplikacją PAYBACK poniedziałki są hAPPY⬇️

W jaki sposób przygotować listę zakupów?

Aby lista spełniała wszystkie swoje zadania, musi być odpowiednio przygotowana. Przed wyjściem po zakupy sprawdź, co masz w szafkach i na półkach w domu. Jeżeli coś się kończy, wpisz to na listę zakupową. Ciekawą opcją jest przyczepienie na lodówce lub drzwiach szafki kuchennej kartki i zapisywanie na niej na bieżąco produktów, które trzeba dokupić. Taki sposób sprawdza się zwłaszcza, gdy planujesz większe zakupy. Niestety, papierową listę łatwo zgubić. Dlatego dobrym pomysłem jest aplikacja z opcją „Lista zakupów”. Aplikacje zakupowe, takie jak aplikacja mobilna PAYBACK, umożliwiają szybkie przygotowanie zestawienia produktów.

📲Zbieraj więcej punktów z APPlikacją!

Aplikacja zakupowa PAYBACK do pobrania w Google Play i Apple Store

Jak przygotowywana jest w niej lista zakupowa? Aplikacja pozwala na wpisanie wszystkich potrzebnych w danym momencie produktów, a także na odznaczenie zakupionych już rzeczy. Zaletę tego rozwiązania stanowi fakt, że to lista zakupów uniwersalna, a nie stworzona wyłącznie dla jednego, konkretnego sklepu czy platformy. Dzięki temu aplikacja ta może służyć, także, jako organizer czasu – wystarczy zamiast produktów do kupienia wpisać zadania, które trzeba wykonać w danym dniu.

Aplikacja zakupowa stanowi o wiele wygodniejsze rozwiązanie niż sporządzenie klasycznej listy na papierze, także ze względu na to, że telefon zazwyczaj masz przy sobie. Dodatkowo w aplikacji PAYBACK w każdej chwili możesz sprawdzić dostępne kupony, pozwalające szybciej zbierać punkty u danego partnera.

Pobierz aplikację PAYBACK i wejdź na wyższy poziom zbierania punktów. Wszystkie sklepy i kupony masz pod ręką.