Jak oszczędzać pieniądze w domu?

Strona GłównaPAYBACK EkstraOszczędzaj z PAYBACK ● Jak oszczędzać pieniądze w domu

Planowanie domowego budżetu jest trudnym zadaniem i wymaga dobrej organizacji. Należy tak rozporządzać pieniędzmi, które ma się do dyspozycji, aby być w stanie opłacić wszystkie rachunki i utrzymać rodzinę. Wiele osób zastanawia się też, jak oszczędzać w domu.

Czy to w ogóle możliwe, by przy stosunkowo niewielkim budżecie zaoszczędzić na wydatkach związanych z utrzymaniem domu i rodziny? Dlatego często przy planowaniu budżetu domowego pojawia się pytanie o to, jak oszczędzać pieniądze. Oczywiście odłożenie pewnej sumy jest możliwe, jeśli wprowadzi się w życie sprawdzone reguły i będzie się ich konsekwentnie trzymać. Systematyczność w oszczędzaniu też jest bardzo ważna. Co istotne, wcale nie trzeba zaczynać od wielkich kwot. Najlepszy start to odkładanie mniejszych sum, ale częściej. Przekonaj się, jak możesz rozpocząć oszczędzanie w domu oraz jak stopniowo odkładać coraz więcej pieniędzy.

Optymalizacja wydatków na utrzymanie domu i mieszkania – jak to osiągnąć?

Jednym ze sposobów na to, aby odkładać więcej pieniędzy, jest optymalizacja budżetu domowego. Jak na tym można zaoszczędzić? Przede wszystkim warto przyjrzeć się opłatom stałym, ponoszonym w każdym miesiącu. Jeżeli coś da się zmniejszyć, należy to zrobić. Części opłat, takich jak np. podatki czy czynsz, nie jesteśmy w stanie zoptymalizować, możemy jednak mieć wpływ na zużycie różnego rodzaju mediów lub opłaty w abonamencie z nimi związane. Wybierz ofertę operatora, która najlepiej będzie odpowiadać twoim oczekiwaniom oraz możliwościom finansowym. Uważaj też na zużycie wody i prądu. Możesz znacznie zaoszczędzić, jeśli będziesz zakręcać wodę, by nie leciała niepotrzebnie np. w czasie mycia zębów lub naczyń, a po wyjściu z danego pomieszczenia wyłączysz światło. Zwróć też uwagę na to, ile płacisz za telefon, Internet czy telewizję. Spróbuj przy podpisywaniu kolejnej umowy wynegocjować dla siebie lepsze warunki lub sprawdź oferty innych operatorów. Nasi partnerzy to nie tylko sklepy, lecz także operatorzy telefonii komórkowej i dostawcy telewizji. Wybierając pakiet usług od jednego z nich, możesz zoptymalizować koszty i nieco odciążyć domowy budżet. Co więcej, podpisując umowę z wybranym partnerem, zyskasz bonusowe punkty PAYBACK, które przybliżą cię do odebrania nagrody w Programie.

Zainteresuje Cię: Jak wydawać mniej?

Codzienne zakupy – jak na nich oszczędzać?

Poza stałymi opłatami znaczną część domowego budżetu pochłaniają wydatki związane z codziennymi zakupami. Lwią część tego stanowią wydatki na jedzenie. Również i w tym przypadku można zoptymalizować koszty oraz zmniejszyć ilość wyrzucanego jedzenia. Jednym z prostszych rozwiązań jest przygotowanie listy zakupów i dokładne trzymanie się jej w sklepie. Oszczędności możesz także poczynić, dokładnie planując posiłki na cały tydzień. Dzięki temu raz na kilka dni zrobisz większe zakupy i stopniowo będziesz zużywać zakupione produkty. Przed przystąpieniem do sporządzania listy zakupów sprawdź, co masz w szafkach i w lodówce.

Dzięki temu nie zdublujesz niepotrzebnie posiadanych produktów i zmniejszysz ryzyko tego, że coś trzeba będzie wyrzucić, bo się zepsuje. Listę zakupową możesz przygotować na kartce, jednak o wiele wygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z aplikacji PAYBACK. Wystarczy, że wpiszesz w telefon, czego potrzebujesz i później łatwo odhaczysz kupione już produkty.

W marketach możesz też sprawdzić, czy są dostępne produkty marki własnej. Taką ofertę ma m.in. jeden z naszych partnerów stacjonarnych – sieć drogerii dm. To pełnowartościowe artykuły, które są jednocześnie tańsze od produktów popularniejszych marek z tej samej kategorii. Pamiętaj, że robiąc zakupy w drogeriach dm możesz też obniżyć rachunek za zakupy przy pomocy wcześniej zgromadzonych punktów PAYBACK. Wystarczy, że powiesz o tym kasjerowi i okażesz mu kartę Programu.

Przeczytaj również: Jak nauczyć się oszczędzać? Porady

Kupujesz coś okazjonalnie? Spróbuj na tym zaoszczędzić

Również na zakupach okazjonalnych możesz oszczędzać na kilka sposobów. Przede wszystkim porównuj ceny w wielu sklepach. Oferta może się różnić nawet między punktami stacjonarnymi i internetowymi tej samej sieci. Różnica zwykle wynosi od kilkunastu do nawet kilku tysięcy złotych, w zależności od tego, co kupujesz.

Możesz oszczędzić na zakupie np. sprzętu RTV lub biżuterii także dzięki Programowi PAYBACK. Jak to możliwe? Kiedy już uzbierasz odpowiednią ilość punktów, wymień je na jedną z nagród dostępnych w naszym serwisie, w zakładce Nagrody. To atrakcyjne produkty z różnych kategorii, w tym także vouchery do partnerskich sklepów. Pamiętaj, że wymarzoną nagrodę możesz odebrać, nawet mając na koncie jedynie 100 punktów. Różnicę w cenie dopłacisz w wybrany przez ciebie sposób, np. przelewem bankowym.

Zacznij oszczędzać dzięki zebranym °punktom PAYBACK