Najlepsze porady na to, jak oszczędzać pieniądze

Strona GłównaPAYBACK EkstraOszczędzaj z PAYBACK ● Sprawdzone sposoby na oszczędzanie

Z pewnością zastanawiasz się, jak oszczędzać pieniądze i robić to efektywnie. To pytanie nurtujące wiele osób, które chcą nie tylko odkładać regularnie określone kwoty, lecz także pomnażać zgromadzone oszczędności. Jak się okazuje, rozwiązań w tym przypadku jest wiele.

Można oszczędzać samemu, odkładając do tzw. skarpety, albo skorzystać z rozwiązań, jakie proponują m.in. banki oraz programy bonusowe, które obowiązują w różnego rodzaju sklepach. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, jak oszczędzać pieniądze. Możesz je odkładać w banku, zbierać do słoika na coś ekstra lub zdecydować się na rozwiązania przygotowane przez fundusze inwestycyjne. Sprawdź jedną z proponowanych możliwości.

Jak oszczędzać pieniądze w domu?

Jeżeli nie wiesz, jak oszczędzać pieniądze, lokaty lub inne inwestycje odłóż na później. Pierwszym twoim krokiem powinno być dokładne zbadanie, co pochłania środki z twojego domowego budżetu, a następnie próba jego optymalizacji. Jedną z rzeczy, na które masz wpływ, jest zużycie mediów. Oszczędzaj wodę, prąd i gaz, korzystając z nich jedynie wtedy, gdy faktycznie są ci potrzebne. Możesz też renegocjować umowy z dotychczasowym operatorem lub skorzystać z atrakcyjniejszej oferty innego dostawcy. Zwróć uwagę, że podobnie możesz postąpić z umowami na telefon, telewizję czy Internet. W tym przypadku sposobem na optymalizację kosztów jest np. wykupienie wszystkich usług od jednego operatora. Przejrzyj propozycje przygotowane przez partnerów Programu. Może się okazać, że zaoszczędzisz sporo pieniędzy, podpisując nową umowę, a dodatkowo otrzymasz punkty PAYBACK, które przybliżą cię do odebrania wymarzonych nagród.


Dowiedz się więcej: Jak zacząć oszczędzać pieniądze w domu?

Jak oszczędzać pieniądze i rozsądnie wydawać mniej?

Kolejną rzeczą, która pomoże ci nauczyć się, jak odłożyć pieniądze, jest mądrzejsze ich wydawanie. Warto przede wszystkim wiedzieć, jak oszczędzać na jedzeniu, gdyż to właśnie wydatki na żywność pochłaniają dużą część domowego budżetu. Należy zmienić nawyki dotyczące zakupów spożywczych. Dobrym rozwiązaniem jest planowanie z góry posiłków na kilka dni. Dzięki temu robisz większe zakupy i stopniowo zużywasz wszystkie nabyte produkty. Aby dobrze się przygotować do takich zakupów, warto sporządzić listę. Przed sporządzeniem jej zajrzyj do szafek i lodówki. Sprawdź, co się w nich znajduje i zapisz, których artykułów nie ma lub wkrótce może zabraknąć. Takie postępowanie sprawi, że nie zdublujesz posiadanych już produktów spożywczych.

⬇️Zobacz jak łatwo zbierać punkty w PAYBACK⬇️

Jak działa program lojalnościowy PAYBACK?

Jeżeli zastanawiasz się, jak w ogóle zacząć oszczędzać pieniądze na zakupach, przyjrzyj się ofercie marketów i hipermarketów. Niemal każda sieć oferuje produkty marki własnej. Przykładem może być tutaj marka K-Classic należąca do sieci sklepów Kaufland - będących partnerem programu PAYBACK. Są one produkowane przez znanych producentów na warunkach ustalonych z marketem. Dzięki temu są jakościowo równie dobre jak inne produkty tego typu, ale mają przystępne ceny. To sprawia, że wybierając je, sporo oszczędzasz.

Korzystaj też z wyprzedaży, szczególnie kupując ubrania lub sprzęt RTV i AGD. Często lepiej poczekać do ostatnich dni wyprzedaży, gdyż wtedy sklepy chcą już pozbyć się towaru z poprzedniego sezonu i jeszcze bardziej obniżają promocyjne ceny. W efekcie można kupić dany produkt nie tylko 50%, lecz nawet 25% taniej.

Jak dobrze oszczędzać pieniądze? Możliwości, jakie daje ci udział w Programie PAYBACK

Oszczędzać na wiele sposobów możesz także jako uczestnik Programu PAYBACK. Korzystając z aplikacji, otrzymujesz informacje o promocjach w Programie oraz u wybranych partnerów stacjonarnych i online. Z kartą PAYBACK w sieci sklepów Kaufland możesz kupować taniej produkty objęte promocją, co pozwala nieco obniżyć wartość rachunku za zakupy.

To jednak nie wszystko. Robiąc regularnie zakupy u naszych partnerów, zbierasz punkty, a aktywując kupony, zyskujesz dodatkowe środki. Dzięki temu możesz zaoszczędzić na dwa sposoby. Jednym z nich jest wymiana zgromadzonych punktów np. na sprzęt AGD lub RTV. Nagrodę odbierzesz, nawet mając na koncie 100 punktów – różnicę dopłacisz w najwygodniejszy dla ciebie sposób, np. przelewem bankowym. Dzięki temu, że nie musisz już kupować danego produktu, poczynisz kolejne oszczędności. Drugi sposób to obniżenie wartości rachunku za zakupy u partnerów stacjonarnych. Jeżeli chcesz tak wykorzystać swoje środki, powiedz o tym kasjerowi przed dokonaniem płatności. Po okazaniu karty Programu zdecyduj, ile punktów chcesz zużyć do zmniejszenia rachunku i gotowe. W ten sposób możesz pokryć całą wartość rachunku lub tylko jego część, a za resztę zapłacić gotówką lub kartą.

Pamiętaj też o dodatkowych funkcjach aplikacji Programu, które ułatwią ci oszczędzanie – m.in. o liście zakupów, powiadomieniach na telefon z promocjami oraz możliwości wyszukania partnerów stacjonarnych, u których jest możliwe obniżenie wartości rachunku przy pomocy punktów PAYBACK.

Dołącz do PAYBACK i zacznij oszczędzać. Zakupy z kuponem = więcej punktów. Więcej punktów = większe możliwości do oszczędzania!