Jak odkładać pieniądze dla dziecka?

Strona GłównaPAYBACK EkstraOszczędzaj z PAYBACK ● Oszczędzanie dla dziecka

Żyjemy w czasach, kiedy w wielu sytuacjach przydaje się większa ilość pieniędzy dostępna niemal od razu. Z drugiej strony jednak kredyty lub pożyczki są coraz trudniej dostępne. Z tego powodu coraz więcej osób stara się tak zaplanować domowy budżet, by było możliwe oszczędzanie dla dziecka.

Obecnie rodzice, którzy chcą oszczędzać dla swoich dzieci, mają wiele możliwości do wyboru. Banki oferują im różnorodne produkty finansowe, takie jak np. konto oszczędnościowe dla dziecka, na które można w miarę możliwości na bieżąco odkładać pieniądze. Dostępne są także lokaty i inne ciekawe propozycje, które pozwolą na uzbieranie pieniędzy na przyszłość pociechy. Jak zatem oszczędzać dla dziecka, by zapewnić mu jak najlepszy start w dorosłość?

Dlaczego warto oszczędzać na przyszłość dziecka? Kiedy zacząć oszczędzanie?

Oszczędzanie na przyszłość dziecka warto rozpocząć jak najwcześniej. Niektóre osoby planujące powiększenie rodziny zaczynają odkładać pieniądze na przyszłość, jeszcze zanim w ogóle się pojawią dzieci. To jednak rozwiązanie nie dla każdego. Wielu rodziców zaczyna myśleć o oszczędzaniu w momencie narodzin dziecka, ale najczęściej wszelkiego rodzaju oszczędności zaczynają pojawiać się na dziecięcych kontach, gdy maluchy mają już kilka lat.

Niezależnie od tego, ile dziecko ma lat i czy już w ogóle jest na świecie, warto odkładać pieniądze na jego przyszłość. Dlaczego? Przede wszystkim po to, by ułatwić mu start w dorosłość. Koszt wyjazdu do innego miasta na studia albo w poszukiwaniu pracy jest obecnie bardzo duży. Podobnie, jeśli chodzi o wynajęcie bądź zakup domu czy mieszkania. Banki żądają coraz większych kwot jako wkładu własnego, a dla młodych osób bez wsparcia może to być trudne do osiągnięcia.


Zainteresuje Cię: Jak wydawać mniej?

W jaki sposób można oszczędzać pieniądze dla dziecka?

Pieniądze na przyszłość dzieci warto odkładać przy pomocy produktów finansowych, jakie oferują banki. Wówczas pieniądze będą „pracować” i się mnożyć. Nie będzie to wyłącznie „goła”, odłożona gotówka, która bez odpowiedniego oprocentowania z uwagi na inflację może tracić na wartości w ciągu kolejnych lat.

Do najpopularniejszych produktów finansowych pozwalających na oszczędzanie na przyszłość dla pociechy należą konta oszczędnościowe dla dzieci. Taki rachunek działa podobnie jak zwykłe konto oszczędnościowe, ale może być nieco lepiej oprocentowane niż to przeznaczone dla dorosłych użytkowników. Zazwyczaj podpina się je pod konto osoby będącej opiekunem dziecka. To pozwala na lepszą kontrolę i obsługę tego produktu. Rodzić może bez większych problemów i opłat przelać określoną kwotę ze swojego konta na konto dziecka. W przypadku tego rozwiązania środki są łatwo dostępne, więc można je pobrać praktycznie w każdej chwili.

Inną chętnie wybieraną opcją są lokaty na dziecko. Zazwyczaj to produkty długoterminowe, które pozwalają na pomnażanie gotówki. Z reguły decydują się na nie osoby, które już dysponują sporą gotówką i chcą ją gdzieś ulokować. Nie będą też potrzebowały korzystać z tych funduszy. Warto tutaj zaznaczyć, że w przypadku lokat środki mogą być zamrożone, a ich wcześniejsze podjęcie zwykle wiąże się z utratą odsetek.

Wiele ciekawych produktów finansowych, które pozwalają na oszczędzanie pieniędzy dla dziecka, oferują marki finansowe dostępne w PAYBACK, będące jednymi z największych banków działających w Polsce. Znajdziesz je w zakładce Finanse na portalu bądź w aplikacji do oszczędzania PAYBACK. Przed skorzystaniem z usług wybranego banku pamiętaj o tym, aby sprawdzić, czy są dostępne kupony PAYBACK i aktywuj je. Takie działanie pozwoli na zdobycie punktów.

Systematyczne oszczędzanie to klucz do sukcesu

Niezależnie od tego, jaką metodę odkładania pieniędzy dla dziecka na przyszłość wybierzesz, warto pamiętać, że to systematyczne oszczędzanie jest najważniejsze. Jednym ze sposobów na odkładanie małych kwot dla pociechy jest utworzenie skarbonki na swoim koncie lub zlecenie przelewania na konto oszczędnościowe określonego procentu z reszty z płatności, jakie dokonuje się kartą debetową. Takie rozwiązanie również oferują wybrane instytucje w Programie PAYBACK.

Naucz oszczędzania swoje dziecko – ułatw mu start w dorosłość

Pamiętaj, że łatwiejszy start w dorosłość dla dziecka to nie tylko oszczędności, które od ciebie otrzyma. To także nauczenie go samodzielnego oszczędzania. Jak się okazuje, banki również oferują produkty, które ułatwiają najmłodszym opanowanie tej trudnej sztuki. Możesz dla swojego dziecka założyć specjalne konto, z którego będzie mogło aktywnie korzystać. Dostanie własną kartę, aby dysponować pieniędzmi, które mu udostępnisz. Możesz zatwierdzać transakcje dokonywane przez dziecko – da ci to większą kontrolę nad jego wydatkami i umożliwi nauczenie pociechy rozważnego korzystania z pieniędzy.

Zacznij oszczędzać dzięki zebranym °punktom PAYBACK