Dlaczego warto oszczędzać pieniądze?

Strona GłównaPAYBACK EkstraOszczędzaj z PAYBACK ● Oszczędzanie a praca na etat

Wiele osób marzy, by mieć duże oszczędności i móc pozwolić sobie na przyjemności. Jak się jednak okazuje, część z nich nie odkłada żadnych pieniędzy. Powodów tego jest wiele – jedni wskazują niskie zarobki, inni duże wydatki lub brak odpowiedniej organizacji. A przecież oszczędzanie na etacie jest możliwe.

Dzięki dobrej organizacji można zaoszczędzić, nawet mając stosunkowo niewielką wypłatę. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób rozdysponować pieniądze, a także znać dobre sposoby na oszczędzanie. Jak zatem oszczędzać na etacie? Czy lepiej robić to samodzielnie, czy korzystać z możliwości, jakie oferują banki?

Dlaczego warto oszczędzać?

Czy warto oszczędzać? Oczywiście, że tak. Dzięki oszczędnościom możesz pozwolić sobie na więcej – drobne i większe przyjemności, a także coś dodatkowego, gdy uzbierasz naprawdę dużo pieniędzy. Jednak oszczędzanie to nie tylko możliwość spełnienia własnych marzeń. To również dobre zabezpieczenie na tzw. czarną godzinę, na wypadek np. niespodziewanego popsucia się pralki pęknięcia rury pod wanną lub złamania nogi. Odkładanie pieniędzy to także zapewnienie sobie spokojniejszej przyszłości. Warto więc wyrobić w sobie dobre nawyki związane z oszczędzaniem nawet najdrobniejszych kwot.


Zainteresuje Cię: Oszczędzanie dla dziecka

Czy mając małą pensję, można zaoszczędzić pieniądze?

Wiele osób zastanawia się, jak oszczędzać przy małej pensji. W końcu większość zarobionych pieniędzy pochłania w całości budżet domowy, przez co trudno odłożyć jakąś sumę. Ale czy na pewno? Na początek wystarczy odkładać niewielkie kwoty. Pozornie niewielkie pieniądze dla wielu osób nie znaczą wiele. Jednak przy regularnym odkładaniu np. reszty z zakupów po jakimś czasie jesteś w stanie uzbierać imponującą kwotę. W zależności od własnych możliwości można odpowiednio zmniejszyć lub zwiększyć odkładane sumy. Trzeba jednak pamiętać, że takie działanie wymaga dużego samozaparcia oraz opierania się pokusie, by nie wydać odłożonych pieniędzy na inny cel niż ten, na który są zbierane.Odkładanie pieniędzy – samodzielnie czy z bankiem?

Kolejną kwestią, która zastanawia wiele osób pragnących zacząć odkładać pieniądze, jest to, czy robić to samodzielnie, czy też skorzystać z oferty banku. Jak pokazują różnego rodzaju analizy, coraz mniej osób odkłada swoje oszczędności do tzw. skarpety. Jeżeli chcesz trzymać w domu pieniądze, możesz zdecydować się na niewielką kwotę, która będzie dostępna w razie nagłego wypadku. Jeśli jednak poważnie myślisz o oszczędzaniu, warto zainteresować się produktami bankowymi. Szczególnie tymi, które pozwolą pomnożyć twoje pieniądze. Jedną z podstawowych ofert dla zainteresowanych oszczędzaniem klientów banków są oczywiście konta oszczędnościowe.


Przeczytaj też: Sposób na oszczędzanie pieniędzy

Można je założyć w praktycznie każdym banku, w tym również za pośrednictwem tych dostępnych w Programie PAYBACK. Ciekawą opcję proponuje jeden z banków – zakładając tam konto oszczędnościowe, możesz ustawić przelew stały na określoną kwotę, który raz na miesiąc będzie dokonywany ze zwykłego konta na oszczędnościowe. Innym rozwiązaniem jest możliwość przelewania różnicy między wydaną przez ciebie kwotą na zakupy a wartością zaokrąglonej sumy, na konto oszczędnościowe. Przykładowo, jeśli za coś zapłacisz 5 zł, na konto przelane zostanie automatyczne 5 zł (zaokrąglenie do 10 zł). To bardzo dobra metoda na oszczędzanie dla osób, którym trudno samodzielnie coś odłożyć.

Pamiętaj, że korzystając z określonych produktów finansowych partnerskich banków zyskujesz punkty PAYBACK. Wystarczy, że aktywujesz kupony ze strefy Finanse i spełnisz wszystkie określone w nich warunki.

Oszczędzanie na co dzień – jak zmniejszyć wydatki gospodarstwa domowego?

Jeżeli trudno ci odłożyć jakiekolwiek pieniądze, możesz przyjrzeć się bliżej swoim zakupom. Oszczędzanie w gospodarstwie domowym powinno być przemyślanym działaniem. Jeżeli bardzo dużo pieniędzy wydajesz na zakupy w marketach, ciekawym rozwiązaniem może się okazać zmiana nawyków zakupowych.

Pamiętaj też, że zamiast wydawać pieniądze z konta, za zakupy u stacjonarnych partnerów PAYBACK, możesz obniżyć kwotę rachunku zebranymi wcześniej punktami . Korzystaj z informacji o promocjach umieszczonych na stronie głównej aplikacji PAYBACK oraz wysyłanych poprzez powiadomienia push w naszej aplikacji.

Zacznij oszczędzać dzięki zebranym °punktom PAYBACK