W jaki sposób oszczędzać na wszystkim? Czy to jest możliwe?

Strona GłównaPAYBACK EkstraOszczędzaj z PAYBACK ● Oszczędzanie na wszystkim

W świecie, w którym ceny towarów rosną w zaskakująco szybkim tempie, zaoszczędzenie pieniędzy wydaje się niemożliwe. Jeżeli jednak znasz dobre sposoby, oszczędzanie na wszystkim wcale nie jest takie trudne. O wiele łatwiej odłożyć pieniądze np. na wymarzone wakacje za granicą lub zakup kreacji na imprezę.

Wiele osób przyznaje, że bardzo trudno jest im zacząć odkładać pieniądze. Jeśli i ty należysz do tej grupy, rozpocznij swoją przygodę z oszczędzaniem od małych kroczków. Dobrym początkiem może być np. odkładanie kilku złotych z reszty z każdych kolejnych zakupów. Kiedy już do tego przywykniesz, możesz poczynić kolejne kroki ku temu, by oszczędzać niemal na wszystkim. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na to, jak oszczędzać nie tylko na codziennych wydatkach. Przekonaj się, że wcale nie jest to takie trudne.

Oszczędzanie na jedzeniu – jak kupować z głową i nie marnować żywności?

Jak się okazuje, najwięcej traci się na zakupach związanych z żywnością. Często są to straty spowodowane kupowaniem zbyt dużej ilości jedzenia lub produktów w ogóle niepotrzebnych. Później te artykuły spożywcze nie są zjadane, przez co psują się i trafiają do kosza. Dlatego jednym z pierwszych kroków ku oszczędzaniu na zakupach spożywczych jest robienie ich w przemyślany sposób. Pomocna może okazać się lista zakupów, którą przygotujesz po przejrzeniu szafek i lodówki. Dzięki temu kupisz jedynie takie produkty, które faktycznie będą ci potrzebne. Listę zakupów warto przygotować w aplikacji na telefon, aby znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo, że zostawisz ją w domu. Taką opcję ma m.in. aplikacja dla uczestników Programu PAYBACK. Dobrym pomysłem jest też zaplanowanie posiłków na cały tydzień z góry. Dzięki temu zyskasz pewność, że zakupione przez ciebie produkty na pewno zostaną zużyte.

Następnym krokiem, by oszczędzać na zakupach spożywczych, jest rozsądne zachowanie w sklepie – nie poddawaj się chwilowym emocjom i kaprysom. Porównuj także ceny artykułów spożywczych od różnych producentów. Zwróć szczególną uwagę na produkty marki własnej marketu. Często są one jakościowo równie dobre, jak te innych marek, ale mają bardziej przystępne ceny. Jak się okazuje, ich producentami są niejednokrotnie właśnie duże i znane koncerny, które mają podpisane specjalne umowy z marketami.

Zakupy codzienne i okazjonalne – poznaj sprawdzone sposoby na oszczędzanie

Jeżeli chcesz oszczędzać na zakupach, porównuj ceny produktów dostępnych w danym miejscu oraz w innych sieciach. Wybierz ten sklep, w którym większość interesujących cię artykułów ma najbardziej atrakcyjne ceny. Sprawdź też ceny produktów dostępnych stacjonarnie i w sieci. Obecnie w Internecie możesz nabyć praktycznie wszystko, w tym żywność oraz lekarstwa. Szczególnie opłacalne okazuje się zamawianie w sieci droższych produktów. W ten sposób zaoszczędzisz nawet od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

⬇️Zobacz jak zacząć zbierać punkty w PAYBACK⬇️

Jak działa program lojalnościowy PAYBACK?

Pamiętaj, że niekiedy nawet pomiędzy sklepami stacjonarnymi a internetowymi tej samej sieci różnica w cenie może być znaczna.

Jeżeli chcesz oszczędzać jeszcze więcej, poluj na prawdziwe okazje zakupowe, czyli sezonowe promocje i wyprzedaże. Istnieje nawet kalendarz zakupowy dla osób, które chcą zdobyć określone produkty w okazyjnych cenach. Przykładowo, ubrania sezonowe najbardziej opłaca się kupować pod koniec danego sezonu, gdy do sklepów wchodzą kolekcje na następne miesiące. Niezwykle atrakcyjne ceny obowiązują także przed różnego rodzaju świętami oraz w okresie noworocznym i komunijnym. Pamiętaj też o takich dniach jak Black Friday czy Cyber Monday.

Oszczędzanie z PAYBACK – jak to możliwe?

Oszczędzanie jest możliwe również z Programem PAYBACK. Robiąc zakupy w sklepach partnerskich, zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych, zbierasz punkty. A dzięki aktywacji kuponów otrzymujesz większą ich ilość. Oszczędzać z Programem możesz na wiele sposobów.

Pierwszą z opcji jest wykorzystanie zgromadzonych punktów do obniżenia rachunków za zakupy u partnerów stacjonarnych, np. w sieci hipermarketów lub marketów budowlanych, a także na stacjach paliw. Drugie rozwiązanie to wymiana punktów PAYBACK na nagrody rzeczowe, które znajdziesz w sklepie PAYBACK oraz w aplikacji. Do wyboru są produkty z takich kategorii jak: Biżuteria, RTVAGD, Kuchnia i wiele innych. Dzięki wymianie punktów na nagrody nie musisz kupować tych przedmiotów, więc oszczędzasz kolejne pieniądze.

Aplikacja programu również pozwala zaoszczędzić na zakupach u partnerów Programu. Wysyła ona powiadomienia o aktualnych promocjach. Oprócz tego na stronie głównej znajdziesz informacje o atrakcyjnych rabatach i obniżkach cen.

Dołącz do PAYBACK i zacznij oszczędzać. Zakupy z kuponem = więcej punktów. Więcej punktów = większe możliwości do oszczędzania!