Jak wybrać odpowiednią suszarkę? Jakie są rodzaje?

Strona GłównaPAYBACK EkstraElektronika ● Suszarka

Wybór suszarki do włosów wydaje się bardzo prostym zadaniem. Czy tak jest jednak w rzeczywistości? Różnorodność modeli i ich funkcji jest tak duża, że czasem wybór odpowiedniego urządzenia wcale nie jest łatwy. Jaka suszarka będzie najlepsza? Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? Podpowiadamy.

Mnogość modeli suszarek przyprawia o zawrót głowy. Suszarka z jonizacją, z dyfuzorem, suszarko-lokówka lub mała, turystyczna bądź profesjonalna – to tylko niektóre propozycje producentów. Warto zastanowić się, jaka suszarka będzie najlepsza dla nas – w końcu jest to urządzenie przydatne nie tylko do stylizacji włosów, lecz także pomocne w ich pielęgnacji.

Trzy podstawowe typy suszarek

Istnieją trzy podstawowe typy suszarek: suszarki do użytku domowego, profesjonalne i turystyczne. Każdy z tych rodzajów jest inny i oferuje różne funkcje. Suszarki do użytku domowego to jeden z najpopularniejszych sprzętów tego typu. Do wyboru jest wiele modeli: od tych podstawowych w niskich cenach, aż po te wyposażone w zaawansowane funkcje do stylizacji włosów. Wybór zależy od tego, czy suszarki potrzebujemy tylko do szybkiego wysuszenia włosów, czy też do codziennej ich stylizacji. Suszarki do włosów profesjonalne charakteryzują się bogactwem funkcji i dużą wytrzymałością. Najczęściej można rozpoznać je po dużej mocy i długim przewodzie. Profesjonalna suszarka do włosów (często określana mianem suszarki fryzjerskiej) z najwyższej półki jest także bardzo lekka, dzięki czemu nie męczy ręki podczas stylizacji. Z kolei suszarki turystyczne są bardzo małe i tanie (można zakupić je już od 20 złotych), często mają też składane rączki. Mała suszarka turystyczna została stworzona po to, aby można było zabierać ją ze sobą w podróż i aby nie zajmowała dużo miejsca.

Suszarka dla dzieci – wyjątkowe urządzenie dla najmłodszych

Klasyczne suszarki zazwyczaj nie nadają się do suszenia włosów malutkich dzieci. Strumień powietrza jest zbyt mocy, a dźwięki wydawane przez urządzenie za głośne. Dlatego mając małe dziecko, warto kupić suszarkę bezpieczną i delikatną. W suszarkach dla dzieci temperatura strumienia powietrza nie przekracza 45℃. Dzięki temu rodzic może być spokojny zarówno o delikatne włosy maluszka, jak i o skórę jego głowy. Do suszenia włosów starszych dzieci można korzystać z klasycznej, dobrej suszarki do włosów z regulacją temperatury strumienia powietrza.

Akcesoria do stylizacji włosów

Często do suszarek, zwłaszcza tych droższych, dołączane są różne akcesoria. Jednym z nich jest dyfuzor. Suszarka do włosów z dyfuzorem sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy włosy są cienkie i pożądany jest efekt ich uniesienia i zwiększenia objętości. Jest także idealna dla pofalowanych włosów. Suszarka do włosów kręconych zawsze powinna być wyposażona w dyfuzor. Jeżeli lekko pofalowane włosy denerwują jego właściciela, dobrym rozwiązaniem jest zakup urządzenia z nasadką prostującą. Suszarka prostująca włosy wygładza je, a im większa jest jej moc, tym oczywiście lepszy efekt. Koncentrator to kolejny element wyposażenia suszarek. Jest niezbędny podczas stylizacji pasm włosów na szczotce. Skupienie powietrza przyspiesza stylizację.

Dodatkowe funkcje suszarek do włosów

Im droższa i bardziej profesjonalna suszarka, tym więcej ma dodatkowych funkcji. Dobre suszarki do włosów wyposażone są w jonizację, dobry nawiew czy wymienny filtr. Funkcje te pozwalają nie tylko na sprawne i wygodne wysuszenie włosów, lecz także dbają o dobrą kondycję włosów.

Suszarka jonizująca ma wbudowany jonizator, czyli generator jonów ujemnych. Dzięki temu włosy nie są naelektryzowane po suszeniu, a łuska włosa jest domknięta. Fryzura znacznie lepiej się układa, a pasma są gładkie. Suszarka do włosów z jonizacją cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród fryzjerów i stylistów, jak i zwykłych użytkowników. Suszarki z filtrem, który zatrzymuje kurz i pył, chronią urządzenie przed przegrzaniem. Dobra suszarka do włosów wyposażona jest także w zimny nawiew. Zimne powietrze domyka bowiem łuski włosów. Funkcja ta jest bardzo przydatna także podczas stylizacji na szczotce – gorący nawiew często parzy skórę głowy i jest niezdrowy.


Przeczytaj również: Karbownica do włosów – na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Najlepsza suszarka do włosów to suszarka dobrana do indywidualnych potrzeb

Wybierając suszarkę do włosów, należy przede wszystkim zadać sobie pytanie o własne potrzeby. Przy częstym suszeniu włosów lepiej wybrać model nieco droższy, profesjonalny lub zbliżony do profesjonalnej suszarki. Jeżeli suszenie odbywa się bardzo rzadko, a modelowanie prawie w ogóle, można zdecydować się na model prosty, podstawowy. Oczywiście należy wziąć pod uwagę kondycję włosów i to, czy są kręcone, czy proste. Warto mieć także małą suszarkę do włosów, idealną na wyjazdy. Ceny suszarek wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Każdy zatem może wybrać model idealnie pasujący do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Elektronikę i gadżety kupuj z PAYBACK. Kupuj wygodnie w apce lub przez portal i zbieraj punkty na nagrody lub kolejne zakupy.