Prostownica – jakie funkcje powinna posiadać, aby była skuteczna i nie niszczyła włosów?

Strona GłównaPAYBACK EkstraElektronika ● Prostownica

Prostownica, obok suszarki i lokówki, to jedno z podstawowych urządzeń fryzjerskich wykorzystywanych w domowych warunkach do stylizacji włosów. Dobry sprzęt pomoże nie tylko ułożyć idealną fryzurę, ale także zadbać o kondycję kosmyków. Brzmi nieprawdopodobnie?

Prostowanie włosów to dla wielu kobiet codzienna czynność. Idealnie wygładzone kosmyki są modne od wielu sezonów, a ponadto – stwarzają więcej możliwości stylizacyjnych niż niesforne fale. Niestety, częste nagrzewanie włosów może niszczyć ich strukturę, sprawiając, że łatwo ulegają one puszeniu i się łamią. Aby do tego nie dopuścić, warto wybierać prostownice z nowoczesnymi funkcjami, które pomagają utrzymać włosy w odpowiedniej kondycji.

Jak wybrać najlepszą prostownicę?

Wybierając prostownicę, należy zwrócić uwagę na to, jakie posiada ona funkcje. Jeśli używa jej się często, warto zadbać, aby nie tylko efektywnie wygładzała włosy, ale również miała opcje pomagające je pielęgnować, jak jonizacja czy prostowanie keratynowe. Bardzo przydatna jest także kontrola nagrzewania się urządzenia. Dobra prostownica to taka, która ma 9-stopniowy zakres regulacji ciepła – od 150 do 230˚C. Dzięki temu można wybrać najlepszą temperaturę dla swojego rodzaju włosów, tym samym – nie doprowadza się do niepotrzebnego przegrzania ich struktury. Temperatura optymalna do prostowania to 185˚C. Jeśli sprzęt ma ruchome płytki, łatwiej jest wygładzać nim szerokie pasma w krótszym czasie. To idealne rozwiązanie do krótkich włosów.

Specjalnie dla kobiet, które lubią zmiany, stworzona została prostownicolokówka, umożliwiająca nie tylko wygładzanie włosów, ale także robienie loków – i to różnej grubości! Urządzenia tego typu zazwyczaj posiadają dwa sploty do kręcenia – cienki i gruby.

Dla osób funkcjonujących w ciągłym biegu i niemających czasu na suszenie włosów przed ich prostowaniem, dobrym rozwiązaniem może być też suszarkoprostownica, która nie niszczy mokrych kosmyków. W takich sprzęcie istotny jest czas rozgrzewania się płytek – najszybsze modele potrzebują na to tylko 15 sekund!

Przy wyborze prostownicy warto wziąć pod uwagę także jej rozmiar. Nie ma on większego znaczenia, jeśli urządzenie jest używane stacjonarnie. Podczas wyjazdów na pewno sprawdzi się mała prostownica, która nie zajmie dużo miejsca w walizce i zbyt mocno nie obciąży jej swoją wagą. Przy częstych podróżach przyda się także model bezprzewodowy.

Prostownica z jonizacją

Jonizacja w prostownicy to funkcja bardzo przydatna zwłaszcza dla osób zmagających się z elektryzowaniem i puszeniem się włosów. Zastosowane w urządzeniu płytki ceramiczno-turmalinowe po nagrzaniu wytwarzają jony ujemne, które wnikają w strukturę kosmyków i skutecznie zamykają ich łuski, dzięki czemu stają się one gładkie, lśniące i bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Prostownica keratynowa

Prostownica z keratyną to urządzenie z olejkiem. Jest to nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu można jednocześnie skutecznie układać i odżywiać włosy. Specjalnie opracowane mikrocząsteczki olejku migdałowego i keratyny są wbudowane w ceramiczne płytki. W trakcie używania rozgrzanej prostownicy głęboko wnikają one w strukturę włosów, zapewniając im jak najlepsze odżywianie. Dzięki temu rozwiązaniu fryzura nie tylko dobrze się układa, ale równocześnie kosmyki są gładkie, lśniące i zdrowe.

Czy rodzaj płytek w prostownicy ma znaczenie?

Najczęściej spotykane w prostownicach są płytki ceramiczne. Ich niewątpliwe zalety to to, że szybko się rozgrzewają i zapewniają efektywne prostowanie w krótkim czasie. W nowoczesnych urządzeniach stosuje się różne powłoki, np. ze złota, oraz inteligentne technologie, dzięki którym płytki równomiernie się nagrzewają, chronią włosy przed działaniem wysokiej temperatury i dostarczają ciepło tam, gdzie naprawdę jest ono potrzebne.

Płytki ceramiczno-turmalinowe stosowane są w prostownicach do włosów z jonizacją, znanych z właściwości wygładzających. Najbardziej wytrzymałe są jednak płytki tytanowe, dlatego też często decydują się na nie fryzjerzy. Dużą ich zaletą jest to, że są idealnie gładkie oraz że równomiernie rozchodzi się po nich ciepło.

Odpowiednio dobrana prostownica powinna być dopasowana przede wszystkim do indywidualnych potrzeb włosów. W tym przypadku nie ma jednego dobrego rozwiązania. Pewne jest natomiast, że nowoczesne urządzenia wielozadaniowe pomagają nie tylko stylizować, ale także odżywiać kosmyki. Dzięki temu nie trzeba już wybierać między piękną fryzurą a zdrowiem swoich włosów.

Elektronikę i gadżety kupuj z PAYBACK. Kupuj wygodnie w apce lub przez portal i zbieraj punkty na nagrody lub kolejne zakupy.