Karbownica do włosów – na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Strona GłównaPAYBACK EkstraElektronika ● Karbownica do włosów

Karbownica jest urządzeniem, które umożliwia wykonanie na włosach fal o różnej grubości. W odróżnieniu od lokówki nie tworzy jednak spiralek, a włosów nie trzeba zakręcać na urządzenie. Wybierając karbownicę, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość płytek urządzenia i jego moc.

Karbownica ma wiele zastosowań, ale jest idealna przede wszystkim dla tych osób, które mają naturalnie proste włosy, ale chciałyby od czasu do czasu zmienić swój wygląd. Urządzenie sprawdza się na włosach krótkich i długich, pozwala wykonać solidną podstawę do modnych fryzur na co dzień i wiele okazji.

Karbownica do włosów, czyli właściwie co?

Karbownica do włosów to urządzenie wyglądem przypominające prostownicę . Różnica między nimi jest jednak zasadnicza: karbownica nie prostuje, ale tworzy fale i nadaje włosom dużej objętości. Za powstawanie fal odpowiadają płytki grzewcze w specjalnym kształcie.

Na rynku są różne rodzaje karbownic. Producenci starają się projektować sprzęty dopasowane do potrzeb, a te, jak wiadomo, są bardzo różne. Najlepsze karbownice łączy to, że są bezpieczne dla włosów. Dużym powodzeniem cieszą się karbownice ceramiczne, które zapewniają dobry poślizg podczas pracy, chronią włosy i szybko się nagrzewają.

Rodzaje karbownic

  • Karbownica klasycznaklasyczna karbownica do włosów z wyglądu (wielkością i ciężarem) przypomina prostownicę do włosów. Ma wygodną rączkę, podłączana jest do prądu i posiada dwie płytki, które po nagrzaniu i „zamknięciu” w nich włosów tworzą na prostych pasmach fale. Prostownice tego typu są najpopularniejsze, idealnie nadają się do użytku domowego lub w salonach fryzjerskich.
  • Prostownica-karbownicaprostownico-karbownica to urządzenie, które umożliwia wymianę płytek grzewczych. W dowolnym momencie można zmienić płytki prostujące na te tworzące fale i prostownica zamienia się w karbownicę do włosów.
  • Mała karbownica do włosówkarbownica mini idealnie nadaje się do tego, żeby zabrać ją w podróż: jest lekka, ma mniejsze wymiary od klasycznego urządzenia, bez problemów mieści się także do większej kosmetyczki. Mini karbownice są doskonałym rozwiązaniem dla osób często podróżujących. Jest to także idealna karbownica do podnoszenia włosów od nasady, by nadać im objętości, a to dzięki temu, że kompaktowy rozmiar pozwala na bardziej precyzyjne docieranie jak najbliżej skóry głowy.

Może cię zainteresować:Prostownica do włosów wilgotnych i suchych Remington

Karbownica do włosów – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Szukając karbownicy do włosów, należy przede wszystkim zadać sobie pytanie, jak często będzie ona używana i w jakich warunkach. Cena karbownicy w dużej mierze zależy od parametrów, np. mocy oraz czasu nagrzewania. Najdroższe są oczywiście karbownice profesjonalne, nazywane też karbownicami fryzjerskimi.

  • Moc i czas nagrzewania karbownicyim wyższa moc urządzenia, tym szybszy czas nagrzewania. To z kolei pozwala wykonać fryzurę bardzo szybko. Karbownice o wysokiej mocy (np. ok. 150 W) przede wszystkim sprawdzają się w salonach fryzjerskich. Oczywiście do użytku prywatnego także można zakupić taki sprzęt, może być idealny do szybkiego modelowania długich i gęstych włosów albo takich, które nie chcą się układać. Bardziej poręczne małe karbownice najczęściej mają mniejszą moc i są polecane osobom o włosach krótkich, cienkich czy podatnych na modelowanie.
  • Karbownica z regulacją temperaturyjeżeli włosy są bardzo delikatne i zniszczone, nie należy stosować do ich modelowania urządzeń nagrzewających się do bardzo wysokich temperatur. Do takich włosów można wybrać karbownicę nagrzewającą się do 170 stopni Celsjusza. Jeżeli natomiast włosy są grube i mocne, można pokusić się o zakup urządzenia, które nagrzewa się do 200 czy nawet 220 stopni. Trzeba jednak pamiętać, że karbownica o słabym grzaniu może nie przynieść oczekiwanego rezultatu podczas modelowania włosów grubych, a na stylizowanie w każdym przypadku trzeba będzie poświęcić więcej czasu niż gdyby używało się karbownicy o dużej mocy. Przed zakupem warto zwrócić uwagę, czy urządzenie ma możliwość dowolnej regulacji temperatury. Wtedy można dopasowywać ją do kondycji włosów – takie karbownice są najbardziej uniwersalne.
  • Inne ważne elementywybierając karbownicę, warto zwrócić uwagę na długość kabla, szerokość płytek, ergonomiczny kształt, rodzaj i wielkość rączki oraz termoizolację. Wszystkie te parametry są nie bez znaczenia dla komfortu pracy z karbownicą, np. długi kabel ułatwia operowanie urządzeniem i daje dużą swobodę ruchu, a szerokie płytki szybciej falują włosy niż wąskie. Nie bez znaczenia jest także materiał, z jakiego wykonane są płytki. Za najlepsze uznaje się płytki ceramiczne i ceramiczno-turmalinowe, ponieważ nagrzewają się szybko, równomiernie i są wytrzymałe. Powłoka turmalinowa dodatkowo zapobiega elektryzowaniu się włosów. Karbownica może mieć też płytki teflonowe lub tytanowe.

Przeczytaj: Jak wybrać golarkę elektryczną?

Elektronikę i gadżety kupuj z PAYBACK. Kupuj wygodnie w apce lub przez portal i zbieraj punkty na nagrody lub kolejne zakupy.