Jaką golarkę męską wybrać i czym poszczególne modele różnią się od siebie?

Strona GłównaPAYBACK EkstraElektronika ● Jaką golarkę męską wybrać?

Golarka męska jest jednym z najważniejszych urządzeń niezbędnych do utrzymania higieny i atrakcyjnego wyglądu mężczyzny. Nagie brzytwy już dawno odeszły do lamusa i zostały zastąpione przez nowoczesne golarki elektryczne, różniące się od siebie wieloma parametrami.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, jaka jest najlepsza golarka męska. Przy jej wyborze warto kierować się systemem tnącym (golarki foliowe i głowicowe) i sposobem zasilania (np. golarki elektryczne akumulatorowe, na baterie czy przewodowe). Bardzo ważne okazują się także dodatkowe jej funkcje, które znacznie zwiększają komfort użytkowania.

Golarki męskie – jakie są najlepsze?

Golarki męskie można podzielić ze względu na wiele kryteriów. Wyróżnia się modele elektryczne i bardziej tradycyjne, maszynki ręczne. Wśród tych pierwszych można wydzielić te z trymerem lub z opcją regulacji długości zarostu. Osobną kategorią są golarki do miejsc intymnych dla mężczyzn. Urządzenia elektryczne można również sklasyfikować ze względu na sposób ich zasilania i rodzaj mechanizmu tnącego.

W kontekście tak olbrzymiego i zróżnicowanego asortymentu wybór najlepszej męskiej golarki może stać się nie lada wyzwaniem. Najważniejszym czynnikiem wydają się jednak indywidualne preferencje mężczyzny. To od nich zależy, czy najtrafniejszym modelem okaże się być np. golarka elektryczna głowicowa, czy foliowa.

Istnieje także szereg funkcji, które znacznie wpływają na wygodę golenia, dlatego warto się nimi kierować podczas zakupów. Poniżej przedstawione zostaną te najważniejsze.


Może cię zainteresować: Jak prasować koszule?

Rodzaje męskich golarek elektrycznych – foliowe i głowicowe

Na rynku znaleźć można dwa rodzaje golarek elektrycznych, różniących się sposobem cięcia zarostu. Pierwsze z nich, golarki foliowe, posiadają specjalne otworki, przez które dostaje się zarost. Pod folią umiejscowione są ostrza. Sposób rozmieszczenia dziurek jest istotnym czynnikiem rozróżniającym wiele produktów tego rodzaju. Niektórzy producenci opracowali urządzenia z podwójnym, a nawet potrójnym systemem folii i ostrzy, dzięki czemu łatwiej radzą sobie one z trudnym, twardym zarostem. Mankamentem elektrycznych golarek foliowych jest dłuższy czas golenia i niższa efektywność w przypadku urządzeń wyposażonych w pojedynczy system ostrzy i folii.

Alternatywą dla panów, którzy poszukują urządzeń szybkich w obsłudze i dokładnych w goleniu, są elektryczne golarki głowicowe. Zgodnie z nazwą posiadają one dwie lub trzy ruchome głowice, które dopasowują się do poszczególnych części twarzy. Każda z nich posiada osłonki i nożyki. Urządzenia tego typu z reguły charakteryzują się wyższą ceną, ale odwdzięczają się wysokim komfortem użytkowania.

Systemy zasilania golarek elektrycznych

To, w jaki sposób golarka jest zasilana, bezpośrednio wpływa na łatwość i wygodę używania urządzenia. Wyróżnia się:

  • Golarki sieciowe – zasilane są poprzez kabel i wymagają podpięcia do gniazdka. Nie posiadają wbudowanej baterii, wobec czego mogą być używane tylko przy podłączeniu do prądu. Już na pierwszy rzut oka jest to pewną wadą zwłaszcza dla mężczyzn, którzy dużo podróżują. Z drugiej jednak strony tego typu golarki są dużo lżejsze od innych.
  • Golarki akumulatorowe – bezprzewodowe urządzenia, które mogą być używane w każdym miejscu i o każdym czasie pod warunkiem, że wcześniej zostały naładowane.
  • Golarki na baterie – alternatywa dla golarek akumulatorowych. Nie trzeba ich ładować, jednak konieczna jest wymiana baterii co jakiś czas. Niektóre urządzenia tego typu zasilane są bateriami AA, a inne AAA.
  • Golarki akumulatorowo-sieciowe – kombinacja dwóch pierwszych rodzajów, która w praktyce łączy ich zalety. Dzięki takiemu systemowi zasilania można z niej korzystać w zasadzie wszędzie. Użytkowanie golarki podłączonej do gniazdka automatycznie ładuje jej akumulatory.

Przydatny artykuł: Na co zwracać uwagę przy wyborze powerbanka?

Dodatkowe, ale nie mniej ważne funkcje męskich golarek

Zastanawiając się, jaką golarkę wybrać, prócz mechanizmu tnącego i systemu zasilania, warto wziąć pod uwagę jej dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest wskaźnik ładowania. Golarki akumulatorowe lub akumulatorowo-sieciowe nigdy nie zaskoczą nieprzyjaźnie brakiem energii. Atutem jest także opcja szybkiego ładowania, w którą wyposażone są niektóre urządzenia. Bardzo ważną funkcją jest wskaźnik zużycia głowic w przypadku golarek głowicowych, a w przypadku foliowych wskaźnik zużycia folii. Ciekawym i bardzo innowacyjnym rozwiązaniem jest opcja podnoszenia zarostu. Polega ona na tym, że jedno ostrze podnosi włos, a drugie w tym czasie ścina je tuż przy samej skórze. Niewątpliwie dobrym patentem jest też trymer, który umożliwia precyzyjne przycinanie zarostu i dbanie o jego pożądaną długość.

Elektronikę i gadżety kupuj z PAYBACK. Kupuj wygodnie w apce lub przez portal i zbieraj punkty na nagrody lub kolejne zakupy.