Jak zrobić fale na włosach? Jakie są sposoby?

Strona GłównaPAYBACK EkstraZdrowie i uroda ● Jak zrobić fale na włosach?

Fale na włosach możesz stworzyć za pomocą prostownicy, lokówki, papilotów czy nawet innych, niepozornych przedmiotów dostępnych właściwie w każdym domu. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, jednak zazwyczaj wszystkie nadają się do zrobienia fal zarówno na włosach krótkich, jak i długich.

Niezależnie od wybranej przez ciebie metody przydatne będą również odpowiednie kosmetyki, które pozwolą cieszyć się perfekcyjnym efektem fal przez długi czas. Poznaj sprawdzone sposoby na to, jak zrobić delikatne fale na włosach i wybierz najlepszy dla siebie!

Jak zrobić fale na włosach prostownicą lub lokówką?

Zastosowanie lokówki bądź prostownicy to najprostsze sposoby na osiągnięcie delikatnych, a przy tym trwałych fal. Do największych zalet tego rozwiązania należy szybkość wykonania - przy odrobinie wprawy często wystarczy bowiem kilka minut, aby osiągnąć doskonały efekt. Z drugiej strony wymagają one zastosowania gorąca, które może wysuszać i uszkadzać włos. Z tego względu zwróć szczególną uwagę na ustawienie odpowiedniej temperatury urządzenia, najlepiej nie wyższej niż 180℃, a także stosowanie kosmetyków termoochronnych.

Aby stworzyć fale za pomocą prostownicy, starannie wysusz włosy, najlepiej z użyciem grubej, okrągłej szczotki i nanieś na nie preparat chroniący przed wysoką temperaturą. Następnie podziel je na ok. 4-6 partii, kierując się od czoła do tyłu głowy. Jeżeli twoje włosy są wyjątkowo grube, rozdziel je na co najmniej dwie warstwy - pozwoli to oddzielnie zakręcić włosy od czubka głowy oraz te spod spodu. Zacznij od pasm najbliżej twarzy, a jeśli podzielisz je również poziomo, od spodniej warstwy. Rozgrzaną prostownicą złap wybrane pasmo przy głowie i gładko, powoli przesuń w dół, wykręcając żelazko o 360 stopni, kierując się do zewnątrz. Poświęć dłuższą chwilę końcówkom, aby nieco mocniej je wykręcić w celu uzyskania naturalnego efektu. Powtarzaj czynność na partiach włosów coraz bliżej tyłu głowy, a następnie, jeśli istnieje taka potrzeba, coraz bliżej jej czubka. Następnie lekko roztrzep je palcami i utrwal lakierem. Aby uzyskać trwalszy efekt fal, przed całkowitym wysuszeniem kosmyków możesz nanieść na nie kosmetyk do stylizacji. Do uzyskania fal na włosach półdługich i długich najlepiej wybrać prostownicę z grubszym żelazkiem. Mniejsze urządzenie dobrze sprawdzi się przy krótszych pasmach. Pamiętaj też, że prostownica do kręcenia włosów powinna mieć okrągły kształt oraz nagrzewać się również na zewnątrz.

Fale na włosach przy pomocy lokówki

Do łatwego i szybkiego stworzenia fal możesz wykorzystać także lokówkę. Włosy przygotuj tak samo, jak w przypadku użycia prostownicy. Lokówkę ustaw pionowo trzymając ją od góry. Ułóż ją za pasmem bądź przed nim zależnie od tego, w którą stronę włosy mają się wywijać. Następnie przytrzymaj końcówkę kosmyka i lekko nawiń go na lokówkę pozostawiając na chwilę w tej pozycji. Naturalny efekt osiągniesz jeśli dodatkowo delikatnie zakręcisz końcówki. Na koniec lekko roztrzep włosy i utrwal całość lakierem. Przy takim tworzeniu fal możesz wykorzystać zarówno lokówkę stożkową, jak i zwykłą, o jednolitej grubości. Odpowiednie lokówki oraz prostownice znajdziesz m.in. w sklepach oleole.pl, www.avans.pl, electro.pl czy www.mediamarkt.pl. Podczas zakupów w partnerskich sklepach PAYBACK pamiętaj o możliwości zbierania punktów, które następnie możesz wymienić na atrakcyjne nagrody.


Zainteresuje Cię: Karbownica do włosów – na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Jak zrobić fale na włosach bez użycia ciepła?

Fale na włosach można stworzyć bez lokówki, a nawet bez pomocy jakiegokolwiek innego urządzenia, jednak domowe sposoby zajmują znacznie więcej czasu. Jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod jest po prostu zaplecenie warkocza. Najlepiej sprawdza się na włosach długich, ale możesz także spróbować z włosami sięgającymi do ramion. W lekko podsuszone, ale wciąż wilgotne włosy wgnieć odrobinę środka do stylizacji np. kremu bądź pianki, a następnie zapleć je w warkocz. Aby uzyskać grube, delikatne fale wykonaj tylko jeden. Jeśli jednak oczekujesz fal nieco drobniejszych, zapleć co najmniej kilka warkoczy. Następnie poczekaj do wyschnięcia włosów lub delikatnie zawiń je w ręcznik i połóż się spać. Gotowe fale lekko roztrzep i utrwal lakierem.

Innym sposobem na zrobienie fal zarówno na krótkich, jak i na długich włosach, mogą być tzw. „ślimaki”. Na wilgotne włosy nałóż kosmetyk do stylizacji, dokładnie rozprowadzając go za pomocą grzebienia. Następnie zawiń włosy w jeden, dwa lub więcej koczków, zależnie od możliwości oraz wymarzonego efektu. Potem starannie zwiąż je gumkami lub zepnij wsuwkami - te ostatnie jednak dość łatwo uszkadzają wilgotne jeszcze pasma. Podobnie jak w przypadku warkoczy pozostaw fryzurę na kilka godzin lub na całą noc. Po wyschnięciu ułóż włosy palcami i spryskaj lakierem.


Istnieje wiele sposobów na przygotowanie efektu fal na włosach. W tym bogactwie pamiętaj jednak o użyciu do zabiegów właściwych produktów - znajdziesz je w sklepach partnerów PAYBACK m.in. na www.drogerienatura.pl, www.ekobieca.pl, www.elnino-parfum.pl..


Przeczytaj również: Włosy – jak o nie dbać? Czego używać do pielęgnacji?

Zadbaj o zdrowie z PAYBACK. Zarejestruj się i zacznij zbierać punky podczas zakupów w drogeriach i sklepach internetowych.