Jak zrobić loki? Prostownicą czy lokówką?

Strona GłównaPAYBACK EkstraZdrowie i uroda ● Jak zrobić loki?

Chociaż najbardziej oczywisty sposób na to, jak zrobić loki, zakłada użycie lokówki lub termoloków, takie sprzęty nie są konieczne. Nawet bez nich możesz stworzyć zarówno afro, jak i grube loki. Przydatna bywa też prostownica, ale taką fryzurę wymodelujesz i bez użycia ciepła.

Jak zrobić loki prostownicą? Sposób ten może być równie szybki, jak tworzenie ich za pomocą lokówki, wymaga jednak nieco wprawy. Osoby korzystające z metod bez użycia ciepła zazwyczaj potrzebują więcej czasu, żeby uzyskać pożądany efekt. Poznaj najskuteczniejsze sposoby na kręcone pasma!

Jak zrobić loki prostownicą?

Metoda z wykorzystaniem prostownicy jest najpopularniejszym sposobem na to, jak zrobić loki bez lokówki. Najpierw musisz nieco podsuszyć włosy i nałożyć na nie preparat do stylizacji. Następnie powinnaś starannie wysuszyć poszczególne pasma, najlepiej na okrągłej szczotce. Pamiętaj, że włosy muszą być zupełnie suche (kręcenie wilgotnych może prowadzić do ich uszkodzenia). Nałóż preparat termoochronny i rozpocznij układanie loków. Zacznij od pasm pod spodem – dzięki temu na kolejnych etapach nie zniszczysz już wykonanego skrętu. Bardzo przydatne będą spinki, np. klipsy, którymi podepniesz włosy z wierzchu, np. na czubku głowy.

Układanie loków na krótkich włosach z użyciem prostownicy należy przeprowadzać w kierunku od końców ku górze. Prostownicę trzeba nawijać, obracając ją o 360 stopni. W przypadku dłuższych włosów lepszym sposobem będzie nawinięcie ich najpierw w połowie długości ku górze, a następnie szybkie oplecenie pasma od połowy do dołu. Urządzenie wystarczy trzymać przez ok. 2–3 sekundy, aby uzyskać optymalny efekt. Powinno być ono rozgrzane do ok. 180℃, wyższa temperatura może spalić włosy. Pamiętaj również, że znaczenie ma grubość nawijanego pasma. Cieńsze pozwolą uzyskać ścisły, mocniejszy skręt, natomiast grubsze ułatwią wyczarowanie nieco hollywoodzkiego looku.

Jak wybrać prostownicę?

Decydując się na wykorzystanie tego sposobu na zrobienie loków na prostownicy, musisz sięgnąć po odpowiedni sprzęt. Urządzenie powinno być okrągłe na zewnątrz i płaskie w środku, a także nagrzewać się po zewnętrznej stronie. Szeroki wybór prostownic znajdziesz u partnerów PAYBACK, m.in. na avans.pl, mediaexpert.pl lub neonet.pl.

Bardzo ważny jest również rozmiar samej prostownicy. Te w wersji mini będą odpowiednie do krótkich włosów i pozwolą na uzyskanie mocniejszego skrętu. Chcąc zrobić afro na dłuższych włosach, lepiej wybrać model o węższych płytkach i standardowej długości. Grube płytki z kolei ułatwią uzyskanie luźnego, grubszego skrętu.


Zainteresuje Cię: Włosy – jak o nie dbać? Czego używać do pielęgnacji?

Jak zrobić ładne loki bez użycia ciepła? Domowe sposoby

Sposób na to, jak zrobić loki lokówką lub prostownicą, zapewnia szybkie efekty, jednak niesie ze sobą ryzyko przesuszenia pasm. Na szczęście istnieją również domowe sposoby na uzyskanie wymarzonej fryzury bez użycia ciepła.

Najczęściej stosowaną metodą na zrobienie loków bez użycia specjalnego urządzenia są domowe papiloty. Wykonasz je z pociętego T-shirtu, skarpetek, a nawet z ręcznika papierowego. Dzięki nim możesz osiągnąć skręt o różnej średnicy, zależnie od grubości nawijanego pasma. Istnieją dwie podstawowe metody na to, jak zrobić naturalne loki za pomocą tych prostych akcesoriów. W przypadku koszulki lub papieru najlepiej zwiń kawałki na szerokość ok. 2 cm, a następnie nawiń na nie wilgotne włosy od końcówek do nasady. Zacznij od pasm znajdujących się pod spodem, wcześniej upinając pozostałe włosy na czubku głowy. Jeśli korzystasz z ręczników papierowych, po zawinięciu musisz podpiąć pasma spinką bądź związać je ciasno gumką. Jeżeli zdecydowałaś się na zastosowanie tkaniny, po prostu zwiąż jej końce. Domowe papiloty pozostaw na całą noc, aby rano móc cieszyć się piękną fryzurą. Dzięki wykorzystaniu skarpetki możesz uzyskać miękkie, grube fale. Wystarczy tylko, że obetniesz w niej końcówkę na palce i przełożysz poszczególne pasma jak przez opaskę. Następnie przesuń materiał na końce wilgotnych włosów i zacznij zawijać je ku górze. Uformuj z pasm koczek i starannie upnij. Po kilku godzinach osiągniesz upragniony efekt.

Ciekawym domowym sposobem na to, aby stworzyć skręt o różnej średnicy albo zrobić fale na krótkich włosach bez lokówki, jest zastosowanie gumek. Zależnie od tego, jakiego efektu oczekujesz, wybierz wiele malutkich gumek, kilka średnich lub jedną dużą. Następnie na wilgotne włosy nanieś stylizator, np. piankę, i zawiń je w tzw. ślimaki. Pozostaw pasma na kilka godzin (najlepiej na całą noc). Rano twoja wymarzona fryzura powinna być gotowa!


Powyższe sposoby na loki mogą przynieść ciekawe rezultaty. Doskonale sprawdzą się w sytuacji, gdy zechcesz osiągnąć odpowiedni skręt u chłopaka lub dziewczyny, na włosach o różnej długości. Warto jednak pamiętać o utrwaleniu efektu. Odpowiednie kosmetyki znajdziesz w sklepach takich jak m.in. ezebra.pl, www.douglas.pl.


Przeczytaj również: Na czym polega pielęgnacja włosów? Czego użyć?

Zadbaj o zdrowie z PAYBACK. Zarejestruj się i zacznij zbierać punky podczas zakupów w drogeriach i sklepach internetowych.