Lista zakupów na Święta Bożego Narodzenia - propozycje

Strona GłównaPAYBACK EkstraŚwięta ● Lista zakupów świątecznych

26.11.2019

Zakupy świąteczne to najważniejsze zadanie przed Bożym Narodzeniem. Na twojej liście powinny się znaleźć nie tylko pomysły na prezenty, lecz także niezbędne produkty do przygotowania wieczerzy wigilijnej. Sprawdź, jak zaplanować udane zakupy. Czy warto kupować przez internet?

Okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia to czas podsumowań oraz zakupów i planowania prezentów. Zimowe wyprzedaże zaczynają się już w listopadzie i – jak pokazują statystyki – coraz chętnie z nich korzystamy. To również doskonała okazja, by w atrakcyjnych cenach zakupić niezbędne produkty do przygotowania wieczerzy wigilijnej oraz dekoracje świąteczne. Jeśli cenisz wygodę, postaw na zakupy świąteczne przez internet. To idealna opcja, jeśli lista produktów spożywczych jest naprawdę duża.

Tradycje zakupów świątecznych

Zwyczaj obniżania cen zimą i promocji przybył do nas ze Stanów Zjednoczonych. To tam od lat 50. na czwarty piątek listopada przypada Black Friday. Dzień po Święcie Dziękczynienia, upamiętniającym pierwsze dożynki mieszkańców kolonii Plymouth (1621 r.), Amerykanie masowo udają się do sklepów. To święto szaleństwa zakupowego, któremu poddają się wszyscy, niezależnie od wieku. Część sklepów otwiera się już w czwartek wieczorem, pozostałe dopiero w nocy. Tegoroczny wyprzedażowy piątek wypada 29 listopada. W wielu krajach, w tym w Polsce, nie ogranicza się on do jednego dnia, lecz trwa przez cały weekend lub nawet tydzień. To doskonała okazja, aby podczas jednych zakupów kupić prezenty dla bliskich i nie wydać przy tym majątku. Aby upolować najlepsze okazje promocyjne, warto śledzić od początku listopada podawane przez sklepy informacje dotyczące cen. Drugim słynnym dniem zakupowego szaleństwa jest poniedziałek następujący po Black Friday. W tym roku wypada on 2 grudnia. Cyber Monday, bo o nim mowa, to czas, w którym wiele osób, które nie miały możliwości skorzystania z piątkowych wyprzedaży, nadrabia zaległości, polując na promocje w sklepach internetowych. Koniecznie sprawdźcie wtedy ceny elektroniki. To czas, kiedy można znaleźć wartościowe produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. Największym zainteresowaniem cieszy się elektronika, drobne i duże AGD, oferta telefonów komórkowych, tabletów i smartfonów. Kolejna ważna data na liście świątecznego poradnika zakupowego to mikołajki. Tego dnia wiele sklepów internetowych prowadzi darmową wysyłkę zakupionych przedmiotów. Opłaca się wówczas zrobić zakupy w sklepach z kosmetykami, książkami oraz dodatkami do domu. Do galerii handlowych, a zwłaszcza sklepów z odzieżą i butami, ponownie warto ruszyć po świętach, bo już 27 grudnia rozpoczyna się masowa wyprzedaż asortymentu jesienno-zimowego. Dobrze jest uzupełnić garderobę o ponadczasowe ubrania i buty dobrej jakości, które w tym okresie osiągają korzystne ceny. Co ważne, wyprzedaże obejmują również najnowsze kolekcje, które jeszcze na początku listopada były w regularnej cenie.


Przeczytaj również: Prezent dla rodziców na święta

Zakupy świąteczne przez internet

Jak wynika z badań Eurostatu, w sieci kupuje już 45% z nas. Natomiast raport opublikowany w 2017 roku przez firmę Deloitte podkreśla, że coraz więcej osób nie czeka z zakupami świątecznymi na ostatnią chwilę i kupuje prezenty już w listopadzie. Na liście najczęściej nabywanych upominków według badania Mobile Institute przeprowadzonego dla Allegro znalazły się kolejno: kosmetyki, słodycze, perfumy, ubrania, książki i e-booki. To rzeczy, które są praktyczne, ponadczasowe, przydają się każdemu z nas, a jednocześnie sprawiają niemałą radość. Książki to sprawdzony prezent, który może mieć również piękną wartość sentymentalną. W okresie przedświątecznym wiele sklepów internetowych oferuje nie tylko promocje, lecz także przygotowuje bardzo atrakcyjne oferty produktów łączonych, z których można przygotować gotowe prezenty pod choinkę. Decydując się na świąteczne zakupy w internecie, należy pamiętać o czasie przesyłki, który szczególnie przed Bożym Narodzeniem może się wydłużyć. Jeśli chcesz mieć pewność, że paczka dojdzie na święta, zamów ją z odpowiednim wyprzedzeniem.


Przydatny artykuł: Lista zakupów – dlaczego warto ją zrobić?

Zakupy na święta dla dzieci

Na prezenty dla dzieci (dane Deloitte) najczęściej wybieramy słodycze i zabawki kreatywne. A ile paczek choinkowych dla najmłodszych należy przygotować zdaniem ekspertów? Dr Michael Carr-Gregg, australijski psycholog, podpowiada, że cztery upominki dla dziecka to liczba idealna. Jednym z nich powinien był wymarzony przez malucha przedmiot, drugim coś przydatnego, trzecim coś do czytania, a ostatnim – wspólny podarunek od św. Mikołaja i dziecka na cele dobroczynne.

Poczuj moc świątecznych oszczędności z PAYBACK!