Jakie ćwiczenia na ramiona dają najlepsze efekty?

Strona GłównaPAYBACK EkstraSport ● Ćwiczenia na ramiona

Utrata wagi, nadwaga, procesy starzenia się i brak aktywności fizycznej powodują, że skóra na ramionach staje się obwisła i wiotka. Co więcej, często też jest pokryta nieestetycznym cellulitem. Na takie mankamenty urody świetnie sprawdzą się ćwiczenia ramion. Dla uzyskania najlepszych efektów ważna jest jednak systematyczność ich wykonywania.

Ćwiczenia na szczupłe ramiona można wykonywać zarówno w domu, jak i pod okiem trenera na siłowni. Niezależne od wyboru warto jednak wiedzieć, jakie gadżety można wykorzystać, aby trening był nie tylko skuteczny, ale także zróżnicowany. Na co lepiej się zdecydować – na ćwiczenia na ramiona w domu czy na siłowni? Omawiamy poszczególne możliwości.

Ćwiczenia na ramiona z hantlami

Wiele kobiet często zastanawia się, jakie ćwiczenia na obwisłe ramiona sprawdzą się najlepiej. Większości z nich zależy na wyszczupleniu tej części ciała i jej subtelnym wyrzeźbieniu. Aby osiągnąć taki efekt, ważne jest nie tylko spalenie tkanki tłuszczowej w tym obszarze, ale także skupienie się na konkretnych partiach mięśni. Dlatego wcześniej warto zaopatrzyć się w odpowiednie gadżety sportowe, które uczynią trening bardziej efektywnym, jak np. zestaw hantli z rękojeścią powlekany winylem. Oprócz ciężarków dobrze jest mieć matę z materiału neoprenowego o antypoślizgowej powierzchni. Ćwiczenia na smukłe ramiona z hantlami można bowiem robić w pozycji leżącej, np. przenosząc ramiona za głowę na wyprostowanych w łokciach rękach.

Warto wiedzieć, że trening na ramiona z hantlami można wykonywać też na piłce gimnastycznej. Aktywność na niej jest bardzo przyjemna, a zarazem skuteczna. Do tego niewątpliwą zaletą jest to, że w czasie tych ćwiczeń można jednocześnie rzeźbić pozostałe partie ciała. Na piłce można trenować, siedząc i uginając przedramiona z ciężarkami lub leżąc na plecach i wykonując klasyczne „motylki”, czyli przenosząc ugięte w łokciach ręce na boki, a potem łącząc je na wysokości klatki piersiowej. W pozycji na brzuchu można zaś robić wymachy na boki. Dzięki temu ćwiczy się jednocześnie górną część pleców. Wybierając piłkę, warto rozważyć model anti-burst z systemem stopniowego uwalniania powietrza. To bardzo ważne, bo w razie przebicia powierzchni zyskuje się czas potrzebny do bezpiecznego zejścia z piłki.

Ćwiczenia na ramiona bez hantli

Jakie ćwiczenia na spalanie tłuszczu z ramion można wykorzystać w domu bez użycia ciężarków? Na obwisłą w tym obszarze skórę świetne sprawdzi się trening tricepsów. Ćwiczeniem wyszczuplającym ramiona będzie tu np. to, w którym, stojąc tyłem do krzesła i opierając na nim dłonie, wykonuje się wraz z wdechem przysiad. W tym samym czasie należy zginać ręce w łokciach. Bicepsy można zaś trenować, wykorzystując taśmę oporową w wersji „loop”. Przy jej użyciu można wykonać skuteczne ćwiczenia na obwisłe ramiona. Można ją zakupić przez Internet i wykorzystać do treningu domowego. Robione przy jej użyciu ćwiczenia na spalanie tłuszczu z ramion angażują mięśnie do wzmożonej pracy. Wystarczy stanąć na niej w lekkim rozkroku i chwycić ją tak, aby można było wykonać ruch przypominający podciąganie sztangi.

Inne, przynoszące dobre rezultaty ćwiczenie na ramiona to także pompki. Początkujący mogą wykonywać te „damskie”, czyli z kolanami umieszczonymi na macie i skrzyżowanymi stopami. W treningu sprawdzi się także popularna deska, tzw. plank, angażująca do pracy nie tylko ramiona, ale także wiele grup mięśni naraz.


Przeczytaj także: Czym jest sprawność fizyczna? Jak o nią dbać?

Ćwiczenia na ramiona na siłowni

Ćwiczenia na mięśnie ramion dają najlepsze efekty, gdy trening wykonywany jest pod okiem wykwalifikowanego trenera. Siłownia jest idealnym do tego miejscem.

Gimnastyka z hantlami to podstawa. Należy pamiętać, że ich ciężar powinien być dobierany indywidualnie, dlatego dobrze poprosić o pomoc specjalistę. Kolejne świetne ćwiczenie to także to wykorzystujące waverope. To lina wykonana z wytrzymałego włókna. Trening z jej użyciem to nie tylko doskonały sposób na mięśnie naramienne, ale także na klatkę piersiową, barki czy górną część pleców.

Sprawdzi się też trening z kettlebells. Trzymając je w obu dłoniach, w pozycji stojącej, należy wykonać ruch w górę, zginając ręce w łokciach. Musi być on dwa razy szybszy niż ten wykonywany w dół. Kolejne ćwiczenie na smukłe ramiona bez hantli to np. sztangi na ławce płaskiej.

Sposobem na wyrzeźbienie bicepsów i tricepsów jest z kolei trening z wykorzystaniem talerza od sztangi. To zadanie polega na uginaniu przedramion i jednoczesnym trzymaniu przedmiotu oburącz. Można też wykonać unoszenie talerza na prostych rękach, trzymając go przed sobą. Takie ćwiczenia na ramiona dla dziewczyn na pewno nie spowodują, że ta część ciała będzie wyglądać atletycznie. Zniknie jednak z pewnością nagromadzona na niej tkanka tłuszczowa, a mięśnie będą seksownie zarysowane. Ćwiczenia na ramiona dla mężczyzn na siłowni to przede wszystkim trening ze sztangą czy podciąganie się na drążku.


Zainteresuje Cię: Jakie ćwiczenia na ręce dają najlepsze efekty?

Jeśli na trening to tylko z PAYBACK! Kupuj niezbędny sprzęt oraz akcesoria do ćwiczeń i zbieraj punkty za zakupy online.