Męski portfel – praktyczne i niezbędne akcesorium, które wiele mówi o jego właścicielu

Strona GłównaPAYBACK EkstraOdzież, obuwie i dodatki ● Portfel męski- jaki wybrać?

Portfel męski, jak każdy, służy do przechowywania pieniędzy, kart płatniczych, kredytowych, rabatowych, a czasem i wielu innych rzeczy. Powszechnie jednak męski portfel kojarzy się z klasą i reprezentuje styl danego mężczyzny. Jak przygotować się do wyboru męskiego portfela?

Dostępny na rynku asortyment portfeli męskich jest tak szeroki, że z pewnością każdy pan bez trudu znajdzie wymarzony dla siebie produkt. Wybierać można spośród portfeli skórzanych, klasycznych, eleganckich oraz sportowych. Na uwagę zasługują także bilonówki, portfele w wersji mini lub portfele podróżne z dodatkowymi zabezpieczeniami.

Klasyczne, skórzane portfele męskie

Ile gustów, stylów i sposobów życia, tyle z pewnością opracowano rodzajów portfeli męskich. Jedne sprawdzą się lepiej dla osób często podróżujących, inne dla mężczyzn pełniących ważne stanowiska reprezentacyjne i służbowe, a jeszcze inne dla sportowców i tych, którzy preferują raczej luźny styl.

Pierwszym rodzajem portfeli są portfele klasyczne. Najczęściej wykonane są ze skóry lub skóry ekologicznej (ekoskóry). Klasyczne, eleganckie portfele występują w wielu wersjach zarówno pod względem rozmiarów, jak i wzorów. Panowie preferujący posiadanie na bieżąco ze sobą wielu drobiazgów powinni zdecydować się na portfel z wieloma komorami i przedziałami. Dzięki temu możliwe będzie przechowywanie nie tylko papierowych banknotów i bilonów, lecz także dowodu osobistego, kart płatniczych, prawa jazdy i innych dokumentów. W dużym portfelu znajdzie się miejsce na zdjęcia bliskich osób, wizytówki dla klientów, a nawet kluczyki lub otwieracze. Panowie, którzy nie lubią nosić ciężkiego portfela, mogą zdecydować się na zakup skórzanego miniportfela. Dzięki niezwykle szerokiej ofercie na rynku można znaleźć dokładnie taki markowy męski portfel skórzany, który odzwierciedla indywidualne upodobania. Godnym polecenia rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy przez większość czasu chodzą w garniturze, są smukłe, cienkie portfele skórzane, mieszące wyłącznie banknoty i karty. Ich noszenie nie odkształci i nie zdefasonuje marynarki lub spodni.


Dowiedz się czym jest i jak działa smart wallet

Sportowe portfele z materiału

Nie każdy odnajduje się w noszeniu portfela skórzanego i to nie tylko z ewentualnych przyczyn ideologicznych. Materiałowe portfele męskie mają tę zaletę, że są zwykle znacznie lżejsze od skórzanych. W rezultacie codzienne noszenie portfela staje się bardziej komfortowe, co odczuć można zwłaszcza podczas letnich upałów. Dzięki lekkości i wygodzie odpowiedniki te często określane są mianem portfeli sportowych. Wynika to także z kwestii stylistycznych. Męskie portfele materiałowe doskonale pasują zarówno do kieszeni szortów, dżinsów, jak i do tzw. nerki noszonej przy pasie. Portfele sportowe mają luźny styl i pasują do wielu elementów garderoby. Co więcej, występują też w wielu wariantach kolorystycznych, podczas gdy portfele skórzane zwykle kojarzą się z czernią i odcieniami brązu.


Jakie zegarki nosić na co dzień, a jakie do garnituru? - przeczytaj

Bilonówki, małe portfele i portfele podróżne

Nie zawsze potrzeba zabierać ze sobą wszystkie dokumenty, karty płatnicze i bilon. Udając się na spacer lub drobne zakupy w osiedlowym sklepie, można wziąć ze sobą praktyczną i poręczną bilonówkę, czyli specjalny portfel służący do przechowywania monet. Alternatywą na co dzień są przytoczone już wcześniej małe męskie portfele. Charakteryzujące się niewielką grubością portfele sprawdzą się doskonale przy wielu okazjach. Warto w tym miejscu nadmienić, że niektórzy panowie preferują posiadanie dwóch portfeli. W jednym, cienkim portfelu mogą przechowywać wszelkiego rodzaju dokumenty, w drugim środki – płatnicze: bilon, banknoty i karty.

Osoby, które często podróżują, powinny rozważyć zakup portfela podróżnego, mającego dodatkowe zabezpieczenia chroniące przed kradzieżą. Portfele te zwykle łatwo zawiesić na szyi lub przypiąć do paska.


Może cię zainteresować: Niezbędne akcesoria wakacyjne.

Najważniejszy czynnik – materiał portfela. Czy warto kupować portfel ze skóry naturalnej?

Często zdarza się tak, że zanim pomyśli się o kształcie i wyglądzie pożądanego portfela męskiego, wpierw rozważa się, z jakiego materiału powinien on być wykonany. Jakie są zalety, a jakie wady tak popularnej naturalnej skóry?

Portfele skórzane, najczęściej wykonywane ze skóry licowej, są niezwykle odporne na zabrudzenia i otarcia. Najczęściej portfele produkowane są ze skóry bydlęcej lub – tańsze portfele – ze skóry trzody chlewnej. Do najdelikatniejszych skór należy skóra cielęca i jagnięca. Wady skórzanych portfeli to: waga, wyższa cena i dla niektórych osób kwestie światopoglądowe.

Alternatywą dla skóry jest ekoskóra, która jednak cechuje się najgorszymi współczynnikami odporności na otarcia i ogólne użytkowanie. Słabo znosi kurz i wodę, łatwo może się zdefasonować (podobnie zresztą jak portfele materiałowe, które jednak w przeciwieństwie do ekologicznych są znacznie odporniejsze na zabrudzenia).


Jak prasować koszule? - przeczytaj

Na zakupy po nowe ubrania wybierz się z PAYBACK! Załóż kartę i zbieraj punkty w ulubionych sklepach online.