Uchwyt na telefon do samochodu – jaki wybrać?

Strona GłównaPAYBACK EkstraElektronika ● Uchwyt na telefon do samochodu

Uchwyt na telefon do samochodu to dziś niezbędny element w aucie. Należy przymocować go na szybie lub desce rozdzielczej, aby mieć łatwy dostęp do smartfona. Uchwyt na telefon powinien być stabilny i funkcjonalny.

Uchwyt na telefon do samochodu może być magnetyczny, grawitacyjny, z teleskopowym wysięgnikiem lub pozbawiony tego rodzaju udogodnień. Wybór takich dodatkowych akcesoriów do auta jest naprawdę spory, dlatego przed zakupem należy dobrze zastanowić się, który model będzie najlepszym wyborem.

Po co nam uchwyt na telefon do samochodu?

Lista spraw, które załatwiamy za pomocą smartfona, staje się coraz dłuższa. Również w samochodzie jego obecność zdaje się niezbędna – kierowcy korzystają z aplikacji z wgranymi mapami oraz z innych udogodnień pomocnych w unikaniu kłopotów na drodze, takich jak korki czy zatory komunikacyjne. Dzięki smartfonowi możesz w aucie porozmawiać z bliskimi (oczywiście wykorzystując do tego system głośnomówiący), posłuchać audiobooka lub muzyki i skorzystać z wielu innych udogodnień, na jakie pozwala technologia. W czasie jazdy nie wolno dopuszczać do tak niebezpiecznych zachowań, jak obsługa telefonu trzymanego w dłoni. To rozprasza uwagę kierowcy i może nawet doprowadzić do wypadku. Rozwiązaniem, które pozwala uniknąć takich sytuacji, jest uchwyt na telefon do samochodu. Stabilne i wygodne mocowanie smartfona, które umożliwia sprawną i bezpieczną obsługę urządzenia podczas jazdy. Najlepiej wybrać model, który będzie służył przez lata, jest dobrze zaprojektowany i wykonany z jakościowych materiałów. Solidne uchwyty na telefon do samochodu kupisz w sklepie RTV Euro AGD lub na Allegro.pl. To partnerzy PAYBACK, więc zakupy u nich mogą przynieść ci dodatkowe korzyści. Kupując u partnerów Programu, zbierasz punkty, które można wymienić na atrakcyjne nagrody.

Jaki powinien być uchwyt do samochodu na telefon?

Wybór uchwytów samochodowych na telefon jest bardzo duży, więc łatwo znajdziesz model odpowiadający twoim preferencjom. Podczas zakupu zwróć uwagę na kilka uniwersalnych parametrów. Uchwyt do samochodu na telefon powinien charakteryzować się wysoką jakością wykonania. Im lepszą jakość ma dany model, tym jest bezpieczniejszy podczas użytkowania, może też posłużyć dłużej. W tym przypadku warto kierować się ceną. Najtańsze uchwyty na telefon do samochodu wykonane są ze słabego plastiku, podatnego na odkształcenia. Często prowadzi to do sytuacji, w której plastikowe elementy szybko się wyrobią, a gumy mające stabilizować smartfon podczas jazdy wytrą się, przez co urządzenie zacznie wypadać. Kolejne kryterium świadczące o jakości uchwytu na telefon do auta to możliwość swobodnego ustawiania pozycji wyświetlacza. Urządzenie musi być na tyle elastyczne, by dało się ustawić je w pozycji optymalnej dla osób o różnym wzroście i preferencjach. Uchwyt na telefon do samochodu nie powinien być za duży, szczególnie gdy chcesz przymocować go do szyby. Może się bowiem okazać, że akcesorium ogranicza widoczność. Na rynku znajdziesz wiele uniwersalnych stojaków, które dopasujesz do dowolnego smartfona. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, ale najwygodniejszy jest uchwyt stworzony dla konkretnego modelu telefonu. Zyskasz wówczas pewność, że urządzenie będzie idealnie pasowało.

Czym różnią się od siebie uchwyty do samochodu?

Wśród wielu dostępnych modeli stojaków na telefon do auta można wyróżnić kilka najczęściej występujących typów. Jednym z najpopularniejszych rodzajów jest uchwyt na telefon do samochodu na kratkę. Jego największą zaletę stanowi fakt, że zamocowany w ten sposób telefon nie zasłania widoku przez szybę. Do plusów można zaliczyć również to, iż podczas upałów smartfon nie ucierpi od gorących słonecznych promieni. Kupując tego typu uchwyt, zwróć uwagę, czy nie jest zbyt ciężki. Łatwo bowiem wtedy uszkodzić delikatne kratki. Wśród wad specjaliści wymieniają to, że z powodu częściowego zasłonięcia otworu wentylacyjnego może pogorszyć się wentylacja w kabinie.

Uchwyt na telefon do samochodu na kokpit bywa mocowany za pomocą krążka samoprzylepnego, poprzez dopasowaną do wnętrza konsolę lub silikonową podkładkę. Najdroższym, ale i najsolidniejszym rozwiązaniem jest konsola, którą perfekcyjnie dopasujesz do deski rozdzielczej. W przypadku silikonowej podkładki powinno się zadbać o jej czystość i od czasu do czasu przemyć wodą. Dzięki temu dłużej będzie spełniać swoją funkcję. W przypadku mocowania smartfona do deski rozdzielczej musisz liczyć się z tym, że urządzenie szybko będzie się nagrzewać, szczególnie podczas cieplejszych dni, a to według producentów nie jest to wskazane.

Jak-nie-przewozić-smartfona-w-aucie

Magnetyczny uchwyt na telefon do samochodu łączy smartfon z powierzchnią kokpitu za pomocą mocnego magnesu neodymowego. To bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające na szybki montaż lub demontaż. Zdaniem jednak użytkowników długotrwałe korzystanie ze stojaków magnetycznych sprawia, że w pracy GPS mogą pojawić się zakłócenia. Uchwyt na telefon do samochodu na szybę wprawdzie pozwala na świetną obserwację wyświetlacza, ale jednocześnie ogranicza widoczność sytuacji na drodze. W takim przypadku wzrasta też ryzyko nagrzania się sprzętu. Przed zakupem tego typu uchwytu warto sprawdzić jakość silikonowej przyssawki – im jest twardsza, tym ma słabszą przyczepność. Użytkownicy zwracają również uwagę, żeby podczas ładowania smartfona w stojaku przymocowanym do szyby uważać na okablowanie. Jeśli nie zostanie odpowiednio zabezpieczone pod deską, może stwarzać potencjalne zagrożenie.

Uchwyt na telefon do samochodu z ładowarką indukcyjną pozwala na bezprzewodowe ładowanie sprzętu od razu po zamocowaniu. Urządzenie powinno być wpięte do instalacji elektrycznej poprzez zapalniczkę. Wadę tego rozwiązania stanowi fakt, że podczas długotrwałego ładowania smartfon się nadmiernie nagrzewa, co może doprowadzić nawet do jego uszkodzenia.

Najrzadziej stosowany jest uchwyt na kierownicę. Takie modele możesz kupić w niektórych sklepach internetowych, ale pamiętaj, że podczas eksplozji poduszki powietrznej telefon będzie stwarzał zagrożenie.

Wysokiej jakości uchwyty na telefon do samochodu znajdziesz w sklepie RTV Euro AGD i na allegro.pl. Kupując u partnerów Programu, zyskujesz dodatkowo. Zbierasz za zakupy punkty PAYBACK, które następnie możesz wymienić na atrakcyjne nagrody.

Jak nie powinno się wozić smartfona w aucie?

Choć uchwyty na telefon do samochodu są obecnie bardzo często stosowanym rozwiązaniem przez kierowców, to część osób wciąż przewozi smartfona na konsoli centralnej lub we wnęce na napój w okolicach drążka zmiany biegów. Te miejsca, podobnie jak półka deski rozdzielczej, nie należą do najbezpieczniejszych. Podczas gwałtownych manewrów telefon może upaść na podłogę i zablokować pedały. W czasie wypadku z kolei leżący luzem smartfon zmienia się w lecący z ogromną prędkością pocisk zagrażający zdrowiu i życiu. Nie ryzykuj, kup uchwyt na telefon dopasowany do swoich potrzeb!

Elektronikę i gadżety kupuj z PAYBACK. Kupuj wygodnie w apce lub przez portal i zbieraj punkty na nagrody lub kolejne zakupy.