Rękawice do gier – nowy trend wśród profesjonalnych graczy

Strona GłównaPAYBACK EkstraElektronika ● Rękawiczki do komputera

Data publikacji: 16.08.2021

Oferta profesjonalnego sprzętu gamingowego i komputerowych gadżetów jest bardzo szeroka. Marki proponują graczom specjalistyczne klawiatury, wielofunkcyjne myszy, zestawy słuchawkowe i fotele. Nowym, wciąż rozwijającym się trendem są rękawiczki do komputera, które eliminują problem spoconych lub zimnych rąk podczas rozgrywek.

Badania przeprowadzone przez Gamer Gloves – przodującą markę wśród producentów rękawiczek do gier – pokazały, że 90% graczy traci koncentrację z powodu spoconych lub zimnych dłoni. Dlatego nowoczesne technologie wychodzą naprzeciw potrzebom miłośników gier. Zostały opracowane nowe rozwiązania, które pomagają wznieść się na wyższy poziom komfortu podczas rozgrywki. Rękawice do komputera wykonane są z najwyższej jakości materiałów, które zapewniają maksymalną wentylację, nie zmniejszając przy tym przyczepności. Poznaj wszystkie zalety tego rozwiązania.

Rękawiczki do komputera – początki

Rynek gadżetów dla graczy staje się coraz bogatszy. Akcesoria komputerowe są dla osób grających tym, czym dla sportowców stroje wykonane z technicznych materiałów czy odpowiednio wyprofilowane obuwie. Trendem, który zyskuje coraz większą popularność w środowisku profesjonalnych graczy i amatorów e-sportu są rękawice do komputera.

Skąd pomysł?

Gracz to osoba, która spędza przed komputerem dużo czasu. Niektórzy pasjonaci stają się profesjonalistami i dlatego potrzebują nie tylko wysokiej klasy sprzętu komputerowego, lecz także praktycznych akcesoriów.

Podczas długich rozgrywek dłonie pocą się lub marzną, a nadgarstki się męczą. Doskonale wiedział o tym szwedzki przedsiębiorca Oskar Ödmark, który w 2018 roku zaprojektował rękawice do komputera Flashe.

Pierwsze rękawice dla graczy

Rękawice do komputera Flashe to jeden z pierwszych modeli, które zapoczątkowały popularny trend. Miały one zwiększyć wydajność podczas gry i chronić nadgarstek – bardzo cenną część ciała gracza, która pomaga w osiąganiu coraz lepszych wyników.

Zadaniem tego gadżetu było:

 • zmniejszanie tarcia dzięki teflonowemu spodowi rękawicy;
 • wspieranie obrotu nadgarstka za pomocą wbudowanego paska;
 • poprawa ułożenia ręki podczas trzymania myszy;
 • umożliwienie szybszego, łatwiejszego i precyzyjniejszego poruszania myszą.

Rozwój trendu

Od wprowadzenia na rynek pierwszych modeli rękawiczek do komputera minęło sporo czasu. Trend ten cały czas się rozwija – udoskonalane są m.in. technologie i materiały wykonania. Aktualnie oferowane modele nie zasłaniają już całego przedramienia, jak to miało miejsce w rękawicach Flashe, tylko osłaniają samą dłoń. Co więcej, odpowiadają coraz wyższym wymaganiom graczy i uwzględniają realia życia codziennego – większość oferowanych modeli umożliwia szybkie skorzystanie ze smartfona lub tabletu w trakcie gry. Kolejną rozwijającą się kategorią w tej branży są rękawice VR (Virtual Reality). Technologia ta dopiero raczkuje, ale specjaliści prognozują, że w ciągu najbliższych kilku lat podbije rynek.

Rękawice dla graczy – technologia, materiał i funkcje

Rękawice gamingowe wykonane są z najwyższej jakości materiałów poprawiających komfort gry. W połączeniu z nowoczesnym designem tworzą gadżet, obok którego nie sposób przejść obojętnie.

Z czego są zrobione?

Do produkcji rękawic dla graczy używane są wyłącznie elastyczne materiały, które idealnie dopasowują się do rozmiaru i kształtu dłoni. Przodujące modele, takie jak np. Sparco Hypergrip, wykonane są z mikroperforowanej mikrofibry oraz silikonowej powłoki – zapewnia to optymalną wentylację oraz wysoką przyczepność.

Atrakcyjny design

Na pierwszy rzut oka rękawiczki do komputera przypominają cieńszą wersję rękawic dla motocyklistów lub narciarzy. Skojarzenie ze sportowymi dyscyplinami jest tu jak najbardziej na miejscu – gry komputerowe uważane są za sport elektroniczny. Podobnie jak w sporcie tradycyjnym, liczy się tu atrakcyjny design. Ergonomiczny kształt rękawic często łączy się z kolorystyczną klasyką– połączeniem czerni z czerwienią lub kolorem niebieskim.

Najważniejsze funkcje

Współczesne rękawice gamingowe mają za zadanie m.in.:

 • utrzymywać prawidłową temperaturę rąk – chronić je przed zimnem i zapobiegać poceniu się;
 • zwiększać komfort gry;
 • poprawić zdolność operowania myszą i zwiększyć precyzję ruchów;
 • zmniejszać zmęczenie podczas długich rozgrywek i zapobiegać ewentualnym kontuzjom nadgarstka.

Rękawiczki do komputera z perspektywy gracza

Środowisko graczy docenia zalety gadżetu, jakim są rękawice gamingowe. Sprawdź, do jakich gier najlepiej ich używać i na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu.

Do jakich gier najlepiej ich używać?

Rękawice do komputera zostały zaprojektowane z myślą o wszystkich graczach, jednak najlepiej sprawdzą się przy produkcjach, w których używa się kierownic lub kontrolerów. To właśnie te powierzchnie – bardziej niż mysz – tracą przyczepność w kontakcie ze zbyt spoconą dłonią.


Zobacz czym są custom keycaps, czyli personalizowane klawisze

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając rękawice gamingowe, zwróć uwagę na to, czy zostały wykonane z wysokiej jakości „oddychających” materiałów i sprawdź, jaki rozmiar będzie pasował na twoje dłonie. Elastyczny materiał dopasowuje się do kształtu każdej dłoni, a większość modeli dostępna jest w rozmiarach S–XL.

Popularne modele

Wśród najpopularniejszych modeli rękawic gamingowych dostępnych u jednego z naszych partnerów – na Allegro, są:

 • Thermaltake tt E-sports Gaming Glove;
 • Sparco Hypergrip;
 • Ironclad MIBR PC Gaming Gloves;
 • NatraCure Computer Gloves;
 • Copper Compression Arthritis Gloves;
 • Americ Empire Pro Gaming Gloves.

Czy są niezbędne?

Nie ma wątpliwości, że rękawice do komputera to przydatny gadżet, jednak czy rzeczywiście są one niezbędne? Może w przypadku osób, które grają sporadycznie, to zbyteczny wydatek, jednak dla graczy, którzy pragną stać się profesjonalistami, to inwestycja, która przyniesie wiele korzyści. Wszystko zależy od tego, jak wielkie jest zamiłowanie do gier komputerowych.

Elektronikę i gadżety kupuj z PAYBACK. Kupuj wygodnie w apce lub przez portal i zbieraj punkty na nagrody lub kolejne zakupy.