Custom keycaps – czy warto zdecydować się na personalizowane klawisze do klawiatury?

Strona GłównaPAYBACK EkstraElektronika ● Custom Keycaps

Wielu pracowników przeszło na pracę zdalną i spędza jeszcze więcej czasu przy komputerach, przez co zaczęli oni bardziej zwracać uwagę na to, na jakiej klawiaturze pracują. Chodzi tutaj nie tylko o wygodę jej użytkowania, lecz także wygląd, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się custom keycaps.

Wykorzystanie custom keycaps to sposób na wyróżnienie się spośród innych graczy. Dają one także możliwość dostosowania stanowiska pracy do swoich preferencji. Czym właściwie są custom keycaps i gdzie można je kupić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Custom keycaps – co to takiego?

Custom keycaps to spersonalizowane klawisze do klawiatury. Ich popularność wynika przede wszystkim z tego, że umożliwiają zmianę standardowego wyglądu klawiatury do komputera. Tę opcję wybierają zazwyczaj młodzi, którzy wykorzystują sprzęt głównie do grania. Jednak również osoby na co dzień pracujące przed komputerem coraz częściej decydują się na taki krok (zwykle dotyczy to freelancerów, a nie zatrudnionych na etacie, pracujących na firmowym sprzęcie). Personalizowane, kolorowe klawisze to propozycja dla osób używających klawiatury mechanicznej. Osoby korzystające z laptopów mogą sięgnąć po specjalne naklejki na klawiaturę.


Przeczytaj jakie akcesoria komputerowe są przydatne?

Jakie klawisze do klawiatury mechanicznej wybrać? Najpopularniejsze motywy

W sklepach najczęściej są dostępne klawiatury mechaniczne w podstawowej wersji, które w wielu przypadkach wyglądają bardzo podobnie lub wręcz identycznie. Jeżeli chcesz się wyróżnić, wybierz wymienne klawisze do klawiatury mechanicznej. Z uwagi na rosnące zainteresowanie tego typu produktami, stają się one coraz szerzej dostępne również w naszym kraju. Dzięki temu można znaleźć naprawdę ciekawe propozycje. Jeśli lubisz otaczać się przedmiotami w minimalistycznym stylu, wybierz jednokolorowe klawisze do klawiatury mechanicznej, pozbawione dodatkowych oznaczeń. Pamiętaj jednak, że jeżeli na co dzień nie korzystasz z tego sprzętu, może ci to nieco utrudnić pracę z komputerem. Do popularnych modeli zalicza się m.in. te w kolorze rose quartz lub baby blue. Ciekawym rozwiązaniem są także klawisze podświetlane w różnych barwach.

Największą popularnością customowe przyciski do klawiatury cieszą się wśród graczy oraz fanów różnorodnych produkcji filmowych (najczęściej tych z gatunku science fiction oraz fantasy). Jednym z chętniej wybieranych motywów, jakie pojawiają się na tego typu klawiszach, jest m.in. ten związany z postaciami z sagi „Gwiezdne Wojny”. Jeśli zaś chodzi o modele nawiązujące do gier, sporą popularnością cieszą się te, które nawiązują do najnowszych produkcji, takich jak np. „Cyberpunk 2077”.

Nawet jeśli nie interesują cię najnowsze produkcje filmowe lub gry, możesz mieć wyjątkową klawiaturę. Dostępne są m.in. klawisze akrylowe, w których „zatopione” zostały różne figurki. Przykładem mogą być przyciski z rybkami koi lub przysmakami.

Inną propozycją są klawisze trójwymiarowe, które mogą mieć najróżniejsze kształty. Dużą popularnością cieszą się m.in. te przypominające postaci filmowe. Wśród dostępnych modeli znajdziesz także przyciski w kształcie słodkich psich łapek lub pyszczków, czaszek lub takie z motywami nawiązującymi do anime.

Gdzie kupić customowe klawisze do klawiatury? Czym się kierować przy wyborze?

Customowe klawisze do klawiatury mechanicznej można dostać w wielu miejscach. Warto zajrzeć m.in. do sklepów i serwisów partnerskich Programu, takich jak Allegro czy AliExpress. Znajdziesz u nich różnorodne klawisze, przy pomocy których stworzysz całą personalizowaną klawiaturę lub wymienisz tylko niektóre z przycisków. Jeżeli szukasz elementów do delikatnej zmiany wyglądu swojej klawiatury, możesz także zajrzeć do takich sklepów jak RTV Euro AGD czy Media Markt.

Zwróć uwagę na to, że robiąc zakupy w sklepach partnerskich, możesz jednocześnie zbierać punkty PAYBACK, które później wykorzystasz na wiele sposobów. Jednym z nich jest wymiana zgromadzonych środków na vouchery do partnerów Programu. Można za nie kupić kolejne klawisze do swojej klawiatury lub inny wybrany produkt. Taki kupon stanowi też ciekawy pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Jeśli masz uzbierane minimum 100 punktów, możesz je także wymienić na nagrody rzeczowe, które znajdziesz w odpowiedniej zakładce zarówno w aplikacji, jak i na stronie internetowej Programu.

Wybierając klawisze, zwróć uwagę na ich kształt. Jeżeli używasz klawiatury do pracy, literowe przyciski wybierz o ergonomicznym kształcie, który będzie ułatwiał pisanie. Jeśli jednak korzystasz z niej tylko okazjonalnie, możesz zdecydować się na dekoracyjne klawisze o różnych kształtach. Tego rodzaju przyciski warto też wykorzystać jako klawisze funkcyjne, np. strzałki czy Escape.

Elektronikę i gadżety kupuj z PAYBACK. Kupuj wygodnie w apce lub przez portal i zbieraj punkty na nagrody lub kolejne zakupy.