Aplikacje do planowania podróży i wycieczek, które pomogą ułatwić wyprawę

Strona GłównaPAYBACK EkstraTurystyka i podróże ● Aplikacje podróżnicze

Sposób podróżowania w ciągu ostatnich lat znacznie się zmienił. O wiele łatwiej i szybciej wyjechać za granicę na krótkie zwiedzanie lub dłuższy pobyt. Zmianom uległ też sposób planowania podróży. Jak się okazuje, dużą pomoc stanowią różnego rodzaju aplikacje podróżnicze.

Często aplikacje podróżnicze przygotowują portale internetowe, związane z branżą turystyczną. Większość aplikacji dostępnych jest na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Wśród wielu propozycji można znaleźć takie, które ułatwiają znalezienie tanich biletów lotniczych, noclegów w atrakcyjnych miejscach, a także planowanie trasy podróży czy poszczególnych jej etapów. Zobacz, jakie aplikacje są chętnie wybierane przez turystów.

Dlaczego warto mieć aplikacje turystyczne w telefonie?

Nowoczesne technologie rozwijają się bardzo szybko i wkraczają do wielu dziedzin naszego życia. Jeżeli podróżujesz, niezależnie od tego, czy okazjonalnie, czy regularnie, warto się zainteresować aplikacjami dla turystów. Dlaczego? Pozwalają one na łatwiejsze zaplanowanie podróży na każdym jej kroku – od zakupu biletów lotniczych, kolejowych, autobusowych, poprzez rezerwację noclegu, aż po zaplanowanie trasy wycieczek oraz zakup biletów na poszczególne atrakcje. Jeśli odpowiednie aplikacje masz w telefonie, wszelkie sprawy związane z wyjazdem można załatwić w każdej chwili, również już w trakcie podróży.

Wiele z aplikacji to mobilne wersje serwisów turystycznych, a także przydatnych stron internetowych. Przykładem mogą być m.in. Google Maps, Booking.com czy Tripadvisor. Mając konto w serwisie, możesz z niego korzystać również w aplikacji, co znacznie ułatwia planowanie podróży na różnych jej etapach.

Jakie aplikacje do planowania podróży?

Jeżeli chcesz zaplanować trasę podróży, warto to zrobić z odpowiednią aplikacją. Pierwsze, co przychodzi na myśl, to mapy Google. Dostępne są one zarówno w przeglądarce internetowej, jak i w formie aplikacji. Za pomocą Google Maps sprawdzisz, jaka odległość dzieli Cię od punktu docelowego, ale i wybierzesz najlepszą trasę dla różnych środków transportu zarówno prywatnego, jak i publicznego. Mapy te są aktualizowane na bieżąco i często nanoszone są na nie także ważne obiekty znajdujące się na trasie. W mapach znajdziesz opinie o wybranych miejscach, a także masz możliwość zaznaczenia punktów, które chcesz zobaczyć na trasie. Kiedy już dotrzesz na miejsce, aplikacja znacznie ułatwi Ci poruszanie się po mieście.

Ciekawym rozwiązaniem, szczególnie jeśli chodzi planowanie budżetu wycieczki większej grupy osób, może okazać się Splitwise. W celu rozliczenia każda osoba powinna mieć wgraną aplikację i na bieżąco aktualizować swój budżet oraz wydatki. W ten sposób później o wiele łatwiej będzie się rozliczyć po zakończeniu podróży.

Sprawdź jak działa karta wielowalutowa >>

Wyszukiwanie lotów, przejazdów i noclegów – na jakie aplikacje warto zwrócić uwagę?

Jeżeli zależy Ci wyłącznie na wyszukiwaniu biletów lotniczych, zamiast przeglądać stronę każdego z przewoźników, użyj aplikacji umożliwiającej szybkie sprawdzenie cen biletów. Przykładem mogą być: Skuscanner, Kiwi.com lub eSky. Z kolei, jeśli chcesz jednocześnie wyszukać transport, a także nocleg, pomocne okażą się takie aplikacje, jak: Booking.com, Airbnb czy Agoda, która jest szczególnie popularna w krajach azjatyckich.

Aplikacje, które podpowiedzą, co warto zobaczyć w czasie podróży

Dobrym pomysłem jest zainstalowanie aplikacji, która pokaże najciekawsze miejsca w okolicy. Jest to rozwiązanie, szczególnie polecane osobom lubiącym zwiedzać, poznawać nowe miejsca, muzea i zabytki, ale i restauracje czy inne lokale gastronomiczne. Do tego typu aplikacji zalicza się m.in. GetYourGuide oraz Trip Advisor.

Sprawdź czym jest citybreak >>

Aplikacja zamiast słownika? Czy warto?

Wiele się mówi o tym, że podróżując poza granice naszego kraju, należy znać język angielski w stopniu komunikatywnym. Jednak nawet z dobrą znajomością języka, będąc pierwszy raz w obcym kraju, można mieć problem z komunikacją. Warto też pamiętać, że mimo powszechnej znajomości angielskiego, można trafić w miejsca, gdzie nie jest on tak popularny. Dlatego też dobrze mieć w telefonie aplikację, która ułatwi podstawową komunikację, np. pytanie o drogę. Przydatną aplikacją jest Google Tłumacz. Możesz dzięki niej tłumaczyć rozmowę, tekst, a nawet tekst ze zdjęcia.

Z tego artykułu dowiesz się:


  • Dlaczego warto mieć w swoim telefonie różnego rodzaju aplikacje podróżnicze – w jaki sposób ułatwiają one planowanie podróży czy wydatków z nią związanych
  • Jakie aplikacje pomogą ci zaplanować trasę podróży
  • Które aplikacje będą pomocne w zakupie biletów i rezerwacji noclegów
  • Czy warto mieć w telefonie aplikację tłumaczącą na inne języki
  • Jakie aplikacje ułatwią Ci znalezienie ciekawych miejsc wartych odwiedzenia.

Swoje podróże zaczynaj z PAYBACK, zgarniaj °punkty rezerwując hotele i wycieczki