Jakie cechy powinien mieć worek na buty?

Strona GłównaPAYBACK EkstraOdzież, obuwie i dodatki ● Worek na buty

Worek na buty to must have każdego przedszkolaka czy ucznia. Kiedyś był dostępny w jednym kolorze, bez dekoracji czy nadruków i spełniał przede wszystkim funkcję praktyczną. Wybierając worek na buty, obecnie wiele osób kieruje się panującymi trendami lub indywidualnymi preferencjami swoich pociech.

Worek na buty to must have każdego przedszkolaka czy ucznia. Kiedyś był dostępny w jednym kolorze, bez dekoracji czy nadruków i spełniał przede wszystkim funkcję praktyczną. Wybierając worek na buty, obecnie wiele osób kieruje się panującymi trendami lub indywidualnymi preferencjami swoich pociech.

Worek na buty – jakie modele są popularne?

Warto zwrócić uwagę na wielofunkcyjność takiego gadżetu. Worek na buty przyda się mamie w pierwszych miesiącach życia dziecka, np. jako produkt pomocny podczas spacerów z wózkiem albo do przechowywania części zabawek. Później zaś posłuży jako część wyprawki przedszkolaka.

Dobry worek na buty musi być wytrzymały, dlatego tak ważny jest materiał, z jakiego został wykonany. Sprawdzi się np. przewiewna i zapewniająca obuwiu odpowiednią wentylację bawełna. Cenione są także wodoodporne tkaniny syntetyczne, bo mniej się brudzą i nie trzeba ich suszyć. Jeśli chodzi o trendy, to oprócz worków na buty z nadrukiem prym wiodą modele brokatowe dla dziewczynek. W przypadku chłopców dużą popularnością cieszą się te z logo danego klubu piłkarskiego.

Świetnym pomysłem są personalizowane worki na buty. Wiele firm oferuje umieszczenie na tkaninie tekstu wybranego przez klienta. Ważne jest jednak, aby nadruk był trwały i odporny na spieranie, bo po wielokrotnym użytkowaniu wcześniej czy później będzie potrzebował odświeżenia. Nie ulega wątpliwości, że worka na buty z imieniem lub takiego wykonanego według własnego pomysłu nie da się pomylić z żadnym innym w szkolnej szatni.

Dla przedszkolaków sprawdzą się na pewno modele z wizerunkami bohaterów z bajek. Worek szkolny na buty dla starszych dzieci i nastolatków zwykle jest w stonowanych barwach. Wiele młodych osób stawia jednak na oryginalność. Oprócz czarnych, klasycznych worków na buty można spotkać też te w geometryczne lub azteckie wzory, liście, kwiaty czy zwierzęce motywy.

Worek na buty – jak uszyć?

Worki do przechowywania butów lub innych rzeczy, np. drobnych zabawek dziecka, maskotek albo skrawków materiału, włóczek czy kordonków, można wykonać samodzielnie i to niewielkim kosztem. Za takim rozwiązaniem przemawia nie tylko fakt, że własnoręcznie zrobiony produkt cieszy bardziej, lecz także to, iż dzięki różnorodności dostępnych tkanin można wykonać niemal dowolny, nawet niestandardowy projekt.

Oto instrukcja krok po kroku, jak uszyć worek na buty:

Potrzebne materiały:

 • kawałek wzorzystego materiału o wymiarach 75 × 60 cm,
 • nożyczki,
 • nici pod kolor materiału,
 • agrafka,
 • sznurek,
 • szpilki.

Wykonanie:

 • Rozłóż materiał lewą stroną do góry, a następnie zawiń krawędzie do środka na ok. 1 cm, podepnij szpilkami i przeprasuj.
 • Obszyj krawędzie na maszynie ściegiem prostym.
 • Pamiętaj, aby na górze krótszych boków zostawić ok. 4 cm.
 • Niewykończone krawędzie podwiń do środka dwa razy (raz na 1 cm, raz na 2 cm), aby powstał „tunel” dla sznurka.
 • Przeprasuj go, a następnie przeszyj tuż przy krawędziach.
 • Połącz dłuższe boki i zszyj je ze sobą.
 • Za pomocą agrafki przewlecz sznurek przez tunel i zwiąż jego końce w supeł.

Worki do butów uszyte według własnego pomysłu mogą być także wykonane z jednolitego materiału, bez żadnych wzorów. W tym przypadku przydadzą się flamastry do tkanin, którymi można nadać im unikatowy wygląd, np. pisząc na jakiś tekst czy malując ciekawy wzór. Jedno jest pewne – aby worek na buty dla przedszkolaka cieszył jego użytkownika, powinien być przede wszystkim kolorowy.

Worek na buty a plecak

Worek i plecak to podstawowe elementy wyposażenia do szkoły dla każdego ucznia. W przypadku tego drugiego przedszkolakowi przyda się model wykonany z wytrzymałego poliestru stosowanego do produkcji walizek, np. z motywami zwierzątek czy śmiesznych stworków. Ważą one zaledwie pół kilograma, a do tego są niewielkie, więc zmieści się w nich worek na buty, ulubiona maskotka czy przybory higieniczne. Dla uczniów szkół zaś idealne będą modele w stonowanych kolorach, wykonane z wytrzymałego materiału. Muszą one bowiem pomieścić także podręczniki, zeszyty, kanapki czy aluminiową butelkę na napój.

Ciekawą propozycją jest produkt będący połączeniem obu wymienionych produktów. Plecak-worek na buty ma ściągane sznurki umieszczone w taki sposób, że w łatwo jest je założyć na plecy niczym szelki. To propozycja nie tylko dla dzieci, bo taki model ma zastosowanie np. jako gadżet na siłownię, w którym łatwo przenieść odzież sportową i ręcznik. Ponadto można wykorzystać plecak-worek także podczas zakupów, wybierając model ze śmiesznym napisem np. „Spraw Boże, żebym kupiła tylko to, po co przyszłam”.


Przeczytaj również: Na co zwrócić uwagę przy wyborze butów sportowych?

Na zakupy po nowe ubrania wybierz się z PAYBACK! Załóż kartę i zbieraj punkty w ulubionych sklepach online.