Jak wybrać plecak na laptopa? Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Strona GłównaPAYBACK EkstraOdzież, obuwie i dodatki ● Jak wybrać plecak na laptopa?

26.11.2019

Odkąd laptopy częściowo zastąpiły komputery stacjonarne, pojawiła się potrzeba ich przenoszenia. Do tego celu stworzono torby na laptopa o różnych rozmiarach i materiałach, z których zostały stworzone. Aby torba mogła służyć przez wiele lat, warto wybrać model dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Plecak na laptopa pozwala w pełni cieszyć się z zalet przenośnego osobistego komputera. Dzięki niemu można bezpieczne przewozić narzędzie pracy i centrum rozrywki w jednym. Na rynku dostępny jest szeroki wybór modeli o różnych kolorach, materiałach oraz wzorach. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Równie popularne są torby na laptopa, które sprawdzą się przy oficjalnych, biznesowych spotkaniach.

Plecak czy torba na laptopa?

Kobiety częściej niż mężczyźni decydują się na zakup torby na laptopa, zamiast plecaka. Panowie wolą tę drugą opcję. Nie da się ukryć, że damskie plecaki na laptopa, pomimo większej funkcjonalności, prezentują się nieco gorzej niż torby. Wybór między nimi nie jest do końca oczywisty. Warto przeanalizować, jakie są zalety i wady plecaka oraz torby na laptopa.

Wady i zalety torby na laptopa

Torby na laptopa są znacznie bardziej eleganckie niż plecaki. To doskonałe uzupełnienie biznesowego stroju. Ich minusem jest rozmiar, co oznacza, że osoba posiadająca kilka laptopów różnej wielkości prawdopodobnie będzie potrzebowała kilku toreb. Ich design jest atrakcyjny i przyjemny dla oka. Mają one jednak ograniczoną pojemność. Zwykle niewiele się w nich mieści poza komputerem. Ponadto mogą powodować dyskomfort podczas noszenia, gdyż cały ciężar opiera się na jednym ramieniu.

Wady i zalety plecaka na laptopa

Plecak jest znacznie bardziej funkcjonalny niż torba. Do klasycznego damskiego lub męskiego plecaka na laptopa zmieści się nie tylko przenośny komputer, lecz także wiele dokumentów o formacie A4, portfel, telefon komórkowy i o wiele więcej. Do niekwestionowanych zalet zalicza się wygodę noszenia. Ciężar równomiernie przylega do pleców, co pozwala na mniejsze obciążenie kręgosłupa. Większość modeli wyposażona jest w mniejsze lub większe kieszonki i przegrody, w których można transportować potrzebne przedmioty. Plecak na laptopa nie jest jednak pozbawiony wad. Nie prezentuje się on tak elegancko, jak torba, w związku z tym nie zawsze pasuje do garnituru czy służbowej garsonki.

⬇️Sklepy w których kupisz opisywany produkt⬇️

Zakupy zaczynaj na naszej stronie, wtedy otrzymasz punkty :)

Czym kierować się przy wyborze plecaka na laptopa?

Pierwszym pytaniem, na które należy sobie odpowiedzieć przed zakupem laptopa, jest to, jaki ma on rozmiar. Zbyt mały laptop w dużym plecaku może nie być całkowicie bezpieczny, a przede wszystkim powodować dyskomfort podczas noszenia. W takim przypadku dobrze jest dokupić odpowiedni pasek, który po włożeniu do głównej komory ustabilizuje sprzęt.

Jeśli urządzenie ma przekątną 15,6 cala, to należy szukać takiego modelu, który będzie do niego idealnie dopasowany. Konstrukcja plecaka na osobisty laptop musi chronić sprzęt przed urazami mechanicznymi i ewentualnymi wstrząsami powodowanymi przez nierówną powierzchnię ulicy lub chodnika. Przed zakupem warto się upewnić, czy plecak ma wbudowane dodatkowe wzmocnienie w miejscu, w którym umieszcza się komputer. Może być piankowy lub wzmocniony dodatkową warstwą materiału.

Nie mniej ważna jest jego waga. Rowerowy plecak na laptopa musi być oczywiście lżejszy od modelu, który będzie się przewoziło w samochodzie. Im więcej kieszonek, zamków i suwaków, tym cięższy plecak. Z drugiej jednak strony, więcej kieszeni bocznych i siatkowanych przekłada się na większą funkcjonalność. W plecaku musi się dodatkowo zmieścić myszka, zasilanie do komputera, a czasem także książki, długopisy, dokumenty, portfel oraz inne gadżety. Przydatne są również boczne kieszonki na bidon czy butelkę wody mineralnej.

W PAYBACK punkty możesz wymienić na vouchery do wielu sklepów

Jedna karta, wiele korzyści ➡️ dołącz teraz!

Rodzaje plecaków na laptopa

Wśród plecaków na laptopa znaleźć można modele o różnych rozmiarach i stopniach rozbudowania. Wykonane są z miękkich lub bardziej wytrzymałych, twardych i wodoodpornych materiałów. Różnica między damskimi i męskimi plecakami na laptopa najczęściej polega na tym, w jakich kolorach występują. Te przeznaczone dla pań dostępne są w różnych odcieniach, ozdobione wizerunkami kwiatów lub drobnych wzorów. Plecaki i torby przeznaczone dla mężczyzn cechują się zazwyczaj stonowaną kolorystyką. Są to głównie modele czarne, szare i granatowe.

Ceny plecaków na laptopa

Cena plecaków na laptopa zależy od materiału, z jakiego są wykonane, marki oraz stopnia rozbudowania. Za dobrej jakości plecak można zapłacić nawet kilkaset złotych, natomiast za produkt z niższej półki około 100 złotych. Warto jednak zaznaczyć, że w większości przypadków cena przekłada się na jakość plecaka.

Zarejestruj swoją kartę PAYBACK, żeby dostawać kupony, a zebrane punkty wymieniać na nagrody. Nie masz karty? Zamów ją za darmo do domu!