Remont – szybki sposób na zmianę wystroju otoczenia

Strona GłównaPAYBACK EkstraMajsterkowanie ● Remont

Szykując się do remontu, powinieneś ustalić zakres i harmonogram prac, jakie chciałbyś przeprowadzić. Remont łazienki, mieszkania czy starego domu wymagają różnych przygotowań i wiążą się z zupełnie innymi kosztami.

Usługi remontowe to wciąż jedna z najszybciej rozwijających się branży. Decydując się na współpracę z profesjonalną firmą remontową, zaoszczędzisz dużo nerwów i czasu. Planując remont domu, część prac możesz wykonać samodzielnie z wykorzystaniem produktów i materiałów, w jakie zaopatrzysz się u partnerów PAYBACK. Wysokiej jakości płytki, gładzie, farby i tynki, a także dekoracje znajdziesz między innymi w sklepie OBI, Mrówka, Abra Meble, Dekoria, Jula czy na Allegro lub AliExpress. Każda wydana złotówka to punkty w Programie, które później możesz wymienić na atrakcyjne nagrody rzeczowe. Oczywiście niektóre zadania remontowe lepiej zostawić fachowcom. Profesjonalna ekipa powinna przygotować dla ciebie szacunkowy kosztorys prac, jednak musisz pamiętać, że koszt remontu mieszkania będzie powiększony o koszt robocizny. Ostateczna kwota zawsze zależy od tego, jaką przestrzeń remontujesz oraz jakie materiały chcesz wykorzystać. W planowaniu całego przedsięwzięcia powinieneś zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów.

Kosztorys remontu łazienki

Jeśli chcesz jedynie odświeżyć wnętrze, wystarczy, że pomalujesz ściany pomieszczenia na nowy kolor, zmienisz elementy dekoracyjne czy stare meble. To stosunkowo niewielki koszt wynoszący od 50 zł za farby do 400–500 zł za wyposażenie np. szafki łazienkowe. Zazwyczaj jednak decyzja o zmianie wystroju w tym konkretnym pomieszczeniu wiąże się z większym zakresem prac. Ostateczny koszt remontu łazienki zależy przede wszystkim od rodzaju zmian, które chciałbyś w niej wprowadzić. Decyzja o samodzielnym remoncie łazienki w bloku to pierwszy krok w stronę oszczędności. Możesz na bieżąco regulować wydatki na materiały i dopasowywać je do już poniesionych. Remont łazienki to zazwyczaj niemałe pieniądze – co zatem powinieneś brać pod uwagę, aby zminimalizować te koszty? Duże znaczenie ma rozmiar pomieszczenia, które będziesz remontować. W tym względzie musisz być jednak czujny, ponieważ koszt remontu łazienki o powierzchni 5 m² może być porównywalny do remontu znacznie większego pomieszczenia. Może do tego dojść w przypadku, gdy planujesz remont starego domu na wsi lub chcesz zacząć prace remontowe od skuwania wszystkich płytek, usuwania starych tynków i zmiany przebiegu instalacji. Czasami małe łazienki mogą wymagać od ciebie o wiele bardziej skomplikowanych rozwiązań w zakresie doprowadzenia instalacji sanitarno-kanalizacyjnej czy elektrycznej, co automatycznie generuje wyższe koszty.

Pozbycie się gruzu oraz starych płytek to dodatkowy problem i pozycja na liście zwiększająca koszt remontu. Skuwanie starej glazury jest jednak niezbędne, jeśli chcesz wymienić pokrycie ścian lub wyrównać je przed malowaniem. Potrzebne ci będą specjalistyczne narzędzia, które znacznie przyśpieszą pracę, a które znajdziesz na przykład w sklepie Jula. Gruz powinieneś zapakować w wytrzymałe worki i wywieźć. Najlepiej jeśli skorzystasz przy tym ze wsparcia profesjonalnej firmy oferującej tego typu usługi. Ich ceny zależą od tego, czy wynajmiesz specjalny kontener, czy wybierzesz opcję wyniesienia ciężkich worków na zamówienie. Zanim podejmiesz decyzję dokładnie przejrzyj oferty wszystkich firm, by niepotrzebnie nie przepłacić. Cena tej usługi w dużych miastach jak Łódź czy Warszawa waha się od 300 do 900 zł za podstawienie kontenera pod blok. Remont małej łazienki obejmuje czasami także wyrównywanie pionu ścian i podłóg. W mieszkaniach w bloku jest to dość powszechny problem. Wtedy po usunięciu płytek, tynków, farb lub tapet musisz zabrać się za ustalenie kątów prostych i nałożenie na ścianę odpowiedniej zaprawy lub tynku. W łazience warto nałożyć tynki odporne na wilgoć i zanieczyszczenia. Podłogi możesz wyrównać popularną ostatnio wylewką czy masą samopoziomującą, która jest bardzo łatwa w nakładaniu. W sklepie OBI znajdziesz wylewkę samopoziomującą Novoplan Eco 23 kg w cenie 40,99 zł. Ostateczny koszt remontu łazienki zależy również od wyboru płytek, paneli czy mozaiki na ściany i podłogę oraz tego, czy wymieniana będzie armatura i baterie łazienkowe, wanny lub prysznice. Szczególnie wygodne, obniżające koszty i jednocześnie podnoszące komfort jest połączenie wanny i prysznica. W sklepach partnerskich PAYBACK znajdziesz również wiele innych interesujących rozwiązań łazienkowych m.in.:

  • Parawan nawannowy to ciekawa opcja, jeśli nie masz miejsca i na wannę i na prysznic, 439– 959 zł,
  • Kabina prysznicowa 80 x 80 cm, 999 zł,
  • Grzejnik elektryczny 100 W, 499 zł,
  • Cersanit kompakt WC, 399 zł (Mrówka).

Zainteresuje Cię: Majsterkowanie w domu – w które narzędzia do majsterkowania warto zaopatrzyć się już na początku?

Koszt remontu mieszkania


Remont mieszkania w bloku wymaga czasami większego nakładu sił. Prace w pokoju dziennym mogą wiązać się z wymianą okien lub drzwi oraz kładzeniem podłóg nie tylko w pokoju, ale i w korytarzu. Remont przedpokoju może skończyć się również wymianą drzwi wejściowych. W przypadku domu renowacja poddasza często wymaga wymiany elementów drewnianych dachu. Wszystkie produkty niezbędne do tych prac znajdziesz u partnerów Programu PAYBACK. Oto przykładowe ceny wybranych elementów wykończenia:

  • Wenta okno dachowe drewniane 78 cm x 118 cm, 529 zł,
  • Wenta PRO okno dachowe z wentylacją 78 cm x 118 cm, 659 zł,
  • Pantor drzwi zewnętrzne Rodan białe, 979 zł,
  • DRE skrzydło drzwiowe Vera 30 wiąz bielony, 109 zł,
  • Classen panel podłogowy dąb 8 mm, 39,99 zł/ m²,
  • Krono Original panel ścienny MDF dąb jasny, 14,99 zł/m² .


Przeczytaj również: Zestaw majsterkowicza nie tylko dla profesjonalistów

Zaopatrując się w sprzęt do majsterkowania i remontów wraz z PAYBACK możesz oszczędzać dzięki punktom. Nie czekaj, dołącz!